Kiralık araçlarla şehirlerarası gezi arttı

Şehirlerarası seyahat kısıtlamaların kaldırılması ile gelişigüzel uçak ve otobüs seferleri bile başladı. Uçak bileti ve otobüs bileti fiyatlarının yüksek olması, insanları almaşık ulaşım araçlarına yönlendirdi. Bu süreçte kiralık araçlarla şehirlerarası gezi edenlerin sayısında cesim tıpkısı artış gözlemlenmeye başladı.

Türkiye’nin bildirme koskocaman oto isticar platformlarından biri olan Otorento’nun verdiği bilgiye göre, geçtiğimiz yıla göre bu yıl 1-15 Haziran tarihleri arasında şehirlerarası şalter isticar talebi %75 artış gösterdi. Bu durumun çıktı ailelerin talebinden kaynaklandığını belirten Otorento yetkilileri, 4 kişilik veya elan geniş bire bir ailenin tayyare veya otobüsle yolculuk etmek namına komütatör kiralamayı hem elan az riskli bulması hem birlikte kazançlı olmasından çevre yeğleme ettiklerini anlatım ediyor.

Şehirlerarası şalter kiralama fiyatları zahir belirleniyor

Genellikle ayrımsız şehirden alınıp farklı bir şehre bırakma şeklinde gerçekleşen kiralamalar amacıyla kafasız getirme yahut drop bedeli bile denilen tıpkı ücret belirleniyor. Bu sevap aracın alındığı şehre tekrar kavrayışsız getirilmesi üzere şoför ve mahrukat masraflarını içeriyor. Çokça şubeli kurgu isticar firmalarının makine isticar ofisleri sayısı çok olduğu için bu maliyetler çokça henüz az olabiliyor. Bunun anne nedeni ise aracın arada sırada gabi getirilmemesi ve farklı şehirde kiralanmaya devam etmesi oluyor. Antrparantez alelhusus zaman dönüşlerinde, tatil bölgelerindeki araçlarını büyük şehirlere kaplamak talip kurgu isticar firmaları aracılığıyla dahi hele teşvik ediliyor. Bu sayede rent a car şirketleri masrafsız bire bir şekilde araçlarını aynı şehirden apayrı ayrımsız şehre para aktarımı etmiş oluyor. Gidilecek şehirde teferruatlı süre kalınacaksa çevirici iade ediliyor ve dönüşte baştan çevirici kiralanıyor. Bu sayede dezenfekte edilmiş ve hıfzıssıhha koşullarına akla yatkın şekilde temizlenmiş tıpkısı araçla sakıncasız tıpkısı seyahat imkanı oluşturuluyor.

Açar isticar fiyatları günlük kendisine belirlendiği üzere, şehirlerarası seyahat gelişmemiş kesiksiz ise açacak kiralandığı şehirde iadeli ediliyor. Bu durumda şehirlerarası getirme bedeli ortadan kalkıyor. Fakat bu durumda kilometre sınırına özen edilmesinde kâr var. Alelumum araç kiralama firmaları eliyle günlük bire bir kilometre sınırı uygulanıyor. Averaj 250-300 km civarında aynı sınır belirleniyor ve sınır aşımı halinde aşım bedeli tahsil ediliyor. Bu nedenle kiralama öncesinde kilometre sınırı koşullarını güzel öğrenmekte üstünlük var.

Sakıncasız seyahatin civar plana çıktığı günümüzde daha hususi bir düzlük yapmak üzere çevirici isticar talebi artıyor. Fiyatlarını dahi dikkate alarak açacak isticar alternatiflerini ayn uğrunda bulundurmakta üstünlük kabil.

Share: