Kırıkkale Faziletli İhtisas Hastanesi “Ana Dostu Şifahane” unvanı aldı

Kırıkkale Efdal İhtisas Hastanesinin “Asıl Dostu Hastane” unvanı almaya hak kazandığı bildirildi.

İl Esenlik Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Sağlık Bakanlığının ana sağlığı hizmetlerinin niteliğini ve niceliğini artırarak asıl adaylarının sakıncasız ve nitelikli tevellüt hizmetine ulaşmalarını uydurmak amacıyla “Ana Dostu Şifahane” programının hayata geçirildiği anımsatıldı.

Programın, El Sağlığı Umumi Müdürlüğü Karı ve Üreme Sağlığı Dairesi Başkanlığınca yürütüldüğü aktarılan açıklamada, “Program kapsamında, Yüksek ruh Hastanesinde esas ve ana adayları amacıyla mahremiyete dayalı yegâne nefis travay, tevellüt ve lohusa odalarında gebelerin kendilerini ocak zarfında hissedebilmeleri, akım özgürlüğü sağlayabildikleri ve istediği refakatçi ile kalabilecekleri alanlar oluşturuldu.” ifadesi kullanıldı.

Açıklamada, program sorumluları tarafından hastane personelinin tamamına hizmet içi yetişek verilerek fiziki koşullarını güçlendirildiği, doğum salonunun konforlu tıpkısı şekilde dizayn edildiği belirtildi.

Esas Dostu Hastane Millî Murakıp ekibince bakım sunumunda cansiparane müteharrik hekim ve ebelerle hizmet kayran gebe, lohusa ve yakınlarıyla uygun görüşmeler yapıldığı aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Icraat sonucu hastanemizin bir nice birimi bakanlığımızca görevlendirilen kadro aracılığıyla değerlendirilerek kriterlerin tamamının adına getirildiği gözlemlendi ve Erdemli İhtisas Hastanesi ‘Temel Dostu Sayrılarevi’ unvanı almaya hak kazandı. Yorum sonucunda hastanemiz, 2023 yılının önce ‘Esas Dostu Sayrılarevi’ unvanını almaya hak kazandı.”

Share: