Kırşehir’de öldürülen Hasan’ın ailesinin avukatından şehremini hakkında duyurma – Yeniden

KIRŞEHİR’de, kız arkadaşı Şeyma Çıpa’le gelişigüzel öldürülmüş Hasan Aydoğan (21) ailesinin avukatı Mehmet Yüksek Kayran, cinayetten 9 dolaşma evvel mazot hırsızlığı suçuna karıştıkları tez edilen güvenlik görevlileri Sami Aydoğan ve Sevecen Ekici’ye bir zamanlar muamele yapmaması zımnında Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Şehremaneti Başkan Yardımcısı Asaf Kayaoğlu ve suçu bulunan uray görevlileri karşı suç duyurusunda bulundu.

Olay, sabık 25 Mart’ta, saat 16.00 sıralarında Bağbaşı Mahallesi, Ağbayır mevkisinde meydana geldi. Özel şirkette müteharrik Hasan Aydoğan ve Kardeş Evran Üniversitesi Afiyet Bilimleri Meslek Yüksekokulu’nda Yaşlı Bakım Bölümü öğrencisi kız arkadaşı Şeyma Çıpa, 40 BB 601 plakalı otomobilde bulundukları tam yanlarına Kırşehir Belediyesi’nde 8 yıldır düzenlilik görevlisi namına müteharrik Şefkatli Ekici ve Sami Aydoğan geldi. Ellerindeki kelepçelerle kendilerini polis güçleri olarak tanıtan asayiş görevlileri, Şeyma Çipo ve Hasan Aydoğan’dan otomobilden çıkmalarını istedi. Hasan ve Şeyma, otomobilden indikten sonradan duruma aksülamel gösterdi. 2 güç, Aydoğan ve Çıpa’in ellerini ters kelepçeleyerek otomobillerine bindirdi, henüz sonradan bölgeden 50 kilometre uzaklaşarak, Kortulu köyü yakınlarındaki Kızılırmak Nehri’ne geldi. Burada Hasan Aydoğan ve Şeyma Çipo’i öldüren şüpheliler, cesetlerini birlikte nehre attı. Otomobili de temizleyen şüpheliler, köyden uzaklaştı.

Çocuklarına ulaşamayan aileler, durumu polise bildirdi. İl Güvenlik Müdürlüğü Asayiş Bölüm Müdürlüğü ekipleri, Bağbaşı Mahallesi, Ağbayır mevkisinde ormanda tecezzi edilmiş araba ihbarı aldı. İncelemede, otomobilin Hasan Aydoğan’a ilişik olduğu belirlendi. Polisin aramasında otomobilde Hasan Aydoğan ve Şeyma Çipo’e ilişik cep telefonları ve gailesiz kıza ait ferdî eşyasının olduğu çanta bulundu. Çalışmalarını bölgede yoğunlaştıran ekipler, çevredeki düzenlilik kamerası görüntülerini incelemeye aldı. İncelemede beyaz ayrımsız otomobilin Hasan Aydoğan ve Şeyma Demir’in bulunduğu alana gelip, kısa süre sonraları uzaklaştığı belirlendi. Mobese görüntülerinde Hasan ve Şeyma’nın otomobilde olduğu belirlendi. Gözaltına alınan Müşfik Ekici ve Sami Aydoğan, emniyetteki işlemlerinin peşi sıra mahkemece tutuklandı.CANSIZ BEDENİ ÇOBAN BULDUİki şüphelinin sorgularında “Cesetleri Kızılırmak Nehri’ne attık” itirafı sonrası polis güçleri, cingöz, sağlık, AFAD ve akarsu altı kontrol kurtarma ekipleri, bölgede faaliyet başlattı. Şeyma Çipo’in olaydan 3 dolaşma sonraları kıyıya vurmuş halde cesedi bulundu. Çıpa’in ellerinin damarlı kelepçelendiği, ayaklarının iple bağlandığı ve ensesinden tabancayla vurularak öldürüldüğü belirlendi. Kaybolma olan Hasan Aydoğan’ın cesedine ise 77 dolaşma sonradan ulaşıldı. Ceset, çoban Hızır İlyas Aydemir tarafından kente kestirmece 35 kilometre uzaklıktaki Kızılırmak Nehri’nde bulundu. Sudan çıkarılan Aydoğan’ın donmuş bedeni, ölü açımı üzere Ankara Adli Tıp Kurumu’na götürüldü. Otopsi işlemlerinin tamamlanmasının arkası sıra Aydoğan’ın cenazesi Dedeli köyünde toprağa verildi. Tutuklanan sanıklar Sevecen Ekici ve Sami Aydoğan üzerine ise 2’şer kez ağırlaştırılmış müebbet mahpushane istemiyle sevgili açıldı.Öldürülen Hasan Aydoğan’ın sülale avukatı Mehmet Ulvi Alan, cinayetten 9 dolaşma evvel motorin hırsızlığı suçuna karıştıkları tez edilen asayiş görevlileri Sami Aydoğan ve Şefik Ekici’ye zamanında iş yapmaması dolayısıyla Kırşehir Belediye Reisi Selahattin Ekicioğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Asaf Kayaoğlu ve olayda ihmali mevcut şehremaneti görevlileri için yanlışlık duyurusunda bulundu. Avukat Kayran, yaptığı suç duyurusunda şu ifadelere meydan verdi: “Sami Aydoğan ve Şefkatli Ekici, isimlerini bilmediğimiz iki asayiş görevlisiyle alay malay, 16 Mart tarihinde çalıştıkları muasır mezarlığın jeneratörünün kullanımına verilen mazotu kaldırmak ve bu hırsızlık işini kolaylaştırmak amacıyla kamera vasıta cihazını ortadan tahammül suçunu işlemişlerdir. Bunun bilinmesine karşın belediye reisi ve başkan yardımcıları, bu suçu hareketli 4 kişiyi açığa almamak ve bunları TCK’nın 279. maddesi göre Kırşehir Cumhuriyet Altını Savcılığı’na evet da Kırşehir Inanma Müdürlüğü’ne ihbar etmemek vasıtasıyla müvekkillerimin çocukları Hasan Aydoğan’ın bilerek, canavarcasına hisle, azap çektirerek zalimcesine öldürülmesine amil olmuşlardır.”

Share: