KÖLE anayasası bakir ayrımsız alay coin ortaya çıkardı

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ DUYUM SERVİSİ

Teşrinisani ayının geçmiş günlerinde internet üzerinden birleştirme olan Constitution DAO (merkeziyetsizleştirilmiş otonom organizayon), içtimai iletişim araçları üstünde yürüttüğü kampanyayla 47 milyon dolarlık Ethereum topladı. Bir DAO’evet karışmak isteyen kişiler, ifa yerine token veriyor. Henüz aşkın token veren kişilerin daha fazla oy hakkı oluyor. Consitution DAO’dahi ise 4 bin dolar değerinde Ethereum, 1 milyon token’a balya geliyor. Grubun liderleri parayı 18 Son Teşrin’birlikte Sotheby’de düzenlenecek belirtik artırmada MEMLUK anayasasının kıymetli kopyalarından birini satın ahzetmek üzere kullanmayı hedefliyordu.

Henüz sonradan temel DAO’nun bağışçılarına verilecekti. 

Ancak Forbes’un haberine bakarak kolektif yıldızlı artırmada kalburüstü olamadı. Anayasanın kopyasını ise milyarder Ken Griffin satın aldı. Bunun üzerinde kol aynı ahir hamlesini planlamaya başladı. İlk ilkin grubun liderleri, grubu aynı arada tutmaya ve apayrı tıpkı celi artırmaya yönelmeye karar verdi. Fakat beş altı çevrim içerisinde düşün değiştirerek, heresin parasını kavrayışsız vermeyi kararlaştırdılar. Parayı mankafa yöneltmek ise az çok karmaşık tıpkı süreçti. Saklı Yazı paraları dolara çevirmenin maliyeti dolayısıyla DAO sponsorlarının birçoğu parasını vurdumduymaz alamayacaktı.

DAO’lar saklı yazı para alanında ortaya sâdır en son yeniliklerden aynı tanesi. Elbette bu kayran üstelik henüz düzenlemelere tabi değil. 2017 yılında BENDE Taşınır Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) önceki ortaya çıkan DAO’lardan birine müteveccih anket başlattı ve grubun taşınır kıymetler sunduğuna değişmeyen verdi. Ancak Consitution DSO’nun liderlerinin söylenegelmiş fiyat satıp satmadığı belgisiz. Çünkü DAO’lar varlıklarının değerini artırmaktan çok kar amacı gütmeyen yaratıklar olarak öne çıkıyor. Buna karşın Consitution DAO’daki token sahiplerinin ayrımsız kısmı, token’ları taşınır kıymetler kendisine değerlendiriyor.

finansgundem.com’un derlediği bilgilere bakarak Consitution DAO token’ı geçtiğimiz hafta tahminî 100 milyon dolarlık günce muamele hacmiyle ikincil bir piyasa oluştu. Consitution DAO token’larının fiyatı geçtiğimiz hafta %3,700 artış gösterdi. Fakat takım içerisinde 1 Ethereum halen 1 milyon token’a denk olmaya bitmeme ediyor. Consitution DAO kurucuları herhangi bir hangi kadar spekülatif benzeri çılgınlıktan kaçınsa bile, grubun token’ı bire bir hezel kendisine tasarlanan Dogecoin kadar kaba yükselişler gösteren aynı varlığa dönüştü. Demin Consitution DAO token’larının kâffesi kısaca az bilyon dolara ulaştı.

Metaversal CEO’akarsu Yossi Hosson, “Consitution DAO token en üst mizah coin haline geldi” dedi. Hosson’un şirketi blockchain şirketlerine ve kripto varlıklara yatırım yapıyor ve özellikle birlikte NFT topluyor. Şeriklik birlikte Consitution DAO’evet 1 milyon dolarlık yatırım yapmıştı. Parasının az daha tamamını et kafalı alan Hossom, “bu teknolojinin güzelliği bu. Kaotik görünebilir fakat bunlar özelliklerinden kaynaklanıyor” ifadesini kullandı.

Bitcoin’den sabır testi

 

Acımasız milyarderlerinin serveti 331 bilyon dolara yükseldi

 

Eurocoin akıbet ayrımsız yılın sunu düşük seviyesinde

 

Share: