Komşu kavgasında çevre cidal alanına döndü: 3 çorlu

İzmir Torbalı’birlikte tıpkısı apartmanda komşular beyninde sâdır falçata ve sopalı kavgada, misafirliğe mevrut aynı kadının yüzü kanlar içerisinde kaldı. 1’i aheste 3 kişinin yaralandığı uğraş ajanda cep telefonu kameralarına yansıdı.

Olay, geçtiğimiz günlerde İzmir’in Torbalı ilçesi Ayrancılar Mahallesi Kocatepe Caddesi’nde kâin bir apartmanda meydana geldi. İddiaya bakarak, alt katta oturan G.Y. ve eşi U.Y., aralarında adavet kâin ense komşuları B.K. ve A.K. ile bağrış çağrış olduğu gerekçesiyle tartışmaya başladı. Tartışmanın peşi sıra zir komşu G.Y. ve U.Y., falçata ve sopa ile komşularına ve komşularının misafirlerine saldırdı. Sâdır kavgada B.K. ve A.K.’ye misafirliğe mevrut Perihan E. kolları ve sırtından, Halime E. argıt ve göğsünden, Neriman B. gözünden ve alnından yaralandı. Çevredekilerin ihbarı üzerine fenomen adına gelen 112 afiyet ekipleri, yaralıları Torbalı Fehamet Hastanesine kaldırdı. Cep Telefonu kamerasına birlikte yansıyan savaş sonrası, görüngü hesabına çokça sayıda jandarma ekibi irsal edilerek açık asayiş önlemleri makbuz. 2 berbat açıkgöz ekipleri tarafından gözaltına alınarak işlemlerinin ardından adliyeye irsal edildi. 2 periyot gözaltında kalan eşhas, adli arama gibi azade bırakıldı.

“Tahrik ve tasalı ediliyoruz”

Daima huzursuz edildiklerini belirten B.K. ve A.K., “Ince zamandır zir komşumuz G.Y. ve U.Y. kımıldatma ederek hakaretlerde bulunuyor. Haklarında defaatle şikayetçi olduk. Geçtiğimiz günlerde patak ve falçata ile saldıran G.Y. 3 akrabamızı yavaş yaralayarak hastanelik etti. Çocuklara sürekli yıldırma ve hakaret ederek ruhsal sorunlara neden oluyorlar. Evimize girip çıkmaya korkar olduk. Fert güvenliğimiz yok. Geceleri kapımıza dayanarak gözdağı ve hakaretler savuruyorlar” dedi.

Mağdur tarafların avukatı bile, “G.Y ve U.Y. daima müvekkillerimi kımıldatma ediyordu. ‘Sizi buraya barındırmayıp öldüreceğiz’ diyerek tehditler savruluyordu. Gerçekleşen olayda dip kattaki mağdurların misafirleri geldiği anda madun komşuları huzursuz olduklarını belirterek aday ağız dalaşı başlattı. Arkası Sıra G.Y., 3 müvekkilimizi yaraladı. Hakkımızı sonuna kadar arayacağız” diye konuştu. – İZMİR

Share: