Komutan Ağızcıl: Gazetecilik haddinden fazla havalı aynı meslek

Erzurum Tecim Borsası (ETB) Umumi Heyet Başkanı Melik Oral, “10 Karı Çalışan Gazeteciler Günü” zımnında bire bir rey yayımladı.

Gazetecilik mesleğinin, içtimai bilinci arttırmak, pekitmek ve amme yararını değme zaman civar planda ağrımak açısından yetişkin tıpkısı yere erbap olduğunu tamlayan, Erzurum Tecim Borsası (ETB) Umumi Heyet Başkanı Melik Oral, “Halkın gözü ve kulağı olan, haddinden fazla print koşullar birlikte etkin basın sektörünün emekçileri, kızıl arkadaşlarımızın “Çalışan Gazeteciler Günü”çıplak genişlik dostça duygularımla kutluyorum” dedi.

Başkan Ağızcıl: Gazetecilik çok kibirli tıpkısı meslek

Başkan Ağızcıl; “Gazetecilik kibirli ve çokça manidar sorumluluklar haiz tıpkısı meslektir. Bu işe gönül veren arkadaşlarımızın yaşadıkları zorlukları, layenkati verdikleri emeği cemiyet olarak takdir etmememiz kabil değil. Basınımız, geçmişten günümüze büyüklüğünde yetişkin tıpkı gelişme göstererek, yazılmış ve görsel boyutunun yanı sıra, sanal ortamda de etkinliğini gelişigüzel geçen gün artırmakta olup demokrasimizin güçlenmesine katkılar sağlamaktadır. Bu gelişmede, bittabi en nazik behre, görevini fedakarca yapan matbuat çalışanlarına aittir. Medya kuruluşlarımızın herhangi bir kısıtlama olmadan dünyanın gelişigüzel yerinde olup biteni vatandaşa nakil hakkına sahip olması demokrasinin bir gereğidir” dedi.

Erzurum Ticaret Borsası (ETB) Yönetim Kurulu Başkanı Kağan Oral, kendilerine yüklenen görevleri gerçekten yerine getiren mukayyet ve görsel matbuat-im kuruluşlarında görev yapan basın mensuplarının takdire değer emeklerini, halkın makul bilgilendirilmesi ve vatandaşların marifet alma hakkının korunmasının, demokrasinin işlerliği acısından ehemmiyet taşıdığını de sözlerine ekledi. – ERZURUM

Share: