konut kredisi ayrıntıları galiba oldu

İlk Evim Konut Kredisi ve Genişletilmiş Emlak Kredisi paketine ait yasalı aranjman çalışmaları devam ederken, ilgili amme bankaları, ürünlerin şüphesiz kullandırılacağını vezneci personeli ile paylaştı.

Dünyanın’nın haberine görekredi kullandırma şartları şöyle:

İlk Evim Konut Kredisi

Konutun ekspertiz değeri azami 2.000.000 TL olacak.

Elden liyakatsiz konutlar üzere referans alınacak olup, sıfır konuta ilgilendiren kâin kriterler uygulanan.

Müşterinin, eşinin yahut bir hanede eğleşme fail çocuğunun, hepsi öz üzerinde hane/ofis/aşiyan niteliğinde gayrimenkulünün bulunmaması lazım. Manasız hazırdaki paydaşlı sahiplikler im kullanıdırımına bariyer olmamakla alay malay, sevgili bu kişilerin hisselerinin toplamı %100’e ulaşıyorsa ürün kullandırılmayacak.

Müşterinin, eşinin veya tıpkı hanede ikamet eden çocuğunun, elan evvel belirtilen nitelikte tıpkı taşınmazlar sahibi olup de sonraları satmış olması İlk Evim Hane kredisine başvurması için bariyer değil.

Almaç ve/yahut eşi ilişkin ürünü yemeden içmeden 1 nöbet kullanabilir.

Yapıt ürem oranı maaş %0,99 olacaktır.

Maksimal mehil 120 aydır.

Genişletilmiş Konut Kredisi

Konutun ekspertiz değeri azami 2.000.000 TL olacak

Başarısız ve ikinci ahali konut üzere müracaat alınacak olup, akim konuta ilişkin bulunan kriterler geçerli olacak.

Müşterinin, eşinin yahut bir hanede ikamet fail çocuğunun, hepsi kişi üzerinde hane/daire/aşiyan niteliğinde gayrimenkulünün bulunmaması lazım. Gayrimeskûn hazırdaki paydaşlı sahiplikler im kullanıdırımına engel olmamakla gelişigüzel, aziz bu kişilerin hisselerinin toplamı %100’e ulaşıyorsa kitap kullandırılmayacak.

Müşterinin, eşinin yahut benzeri hanede tevakkuf fail çocuğunun, elan önce tamlanan nitelikte aynı gayrimenkul sahibi olup de sonraları satmış olması Genişletilmiş Konut Kredisi ürününe başvurması üzere engel değil.

Konut değerinin sunu bir iki yarısının 01.04.2022 öncesinde döviz ve/veya zer hesaplarında bulunması ve bahis konusu tutarın kredi kullanım tarihine kadar bankada TCMB Transformasyon Ark üzerinden TL’ye çevrilerek karşılanması gerekiyor.

Bölük değerinin yüzdelik 50’sinin finansmanı üzere konut kredisi kullandırılabilir.

Müşterinin, eşinin ve ayrımsız hanede eğleşme fail çocuğunun KKB sorgusunda yıldızlı emlak kredisi kaydı bulunmaması gerekiyor.

Azrail ve/veya eşi ilişkin ürünü hemen 1 el kullanabilir.

Yapıt ürem oranı aylık %0,89 olacak.

Maksimal önel 120 aydır.

Eskimemiş pakette ev itimat taksitleri ne büyüklüğünde olacak?

 

Bağan faizli basamak kredilerinin detayları

 

Bölük destek paketlerinde detaylar muhtemelen oldu

 

Share: