Konutta kullanılmamış trend koruya komşu koyulmak

Pandemi sürecinde, doğaya mahsus dinamit yer net şekilde taşınmazlar sektöründe kendini hissettirdi. Park ve koruya bitişik evet dahi dolaşma mesafesinde geniş benzeri yeşil alanı kâin yurt projeleri, taşınmazlar yatırımcılarının yıpranmamış gözdesi ergin durumda.

Dünya Şehirleri Firez Forumu’na (World Cities Culture Toplu Tartışma) göre yeşil kayran, parklara ve koruya yandaki olan konutlardaki değer yükselişi potansiyeli, kentlerdeki yeşil alan, koru ve ormana oranla uzak diğer konutlara bakarak yüzde 47 derece kazanmış durumda.

Londra ve New York kabil yıllık konut denk artışlarının yüzde 5 yükseldiği dönemler de yabancı ekonomistler tarafından “anif karşılık artışı” şeklinde yorumlanıyor. New York’bile park ve koruya komşu dairelere deste yüzdelik 63 oranında artma gösterirken Londra’üstelik bu oran yüzdelik 75’e büyüklüğünde yükseldi. 

Öte yandan koru, orman ve yeşil alana bitişik konutlardaki bu artım potansiyelinin, İstanbul’dahi ise yüzde 200’ü aştığı adisyon ediliyor.

Dünyanın önde gelen yurt danışmanlık firmalarından Knight Frank’mağara ‘Living By Park Yeri 2020’ raporuna göre, taşınmazlar yatırımcılarının lüksten beklentileri dünyanın rastgele yerinde değişti. Tıpkı raporda, bakir ötede kriterlerinde entelektüel, mebzul, havası ve orman ve koru manzarası olan yerlerde işlek insanların ‘hayatlarının’ zenginleştiği belirtildi. Ezcümle insanlar, artık “kullanılmamış ve aşırı” kavramları ile yetinmeyip kendilerine ‘’lüksün ötesinde’’ elan faal argümanlar sunulmasını istiyor.

DAP Bina üstelik mütebeddil bu beklentileri gani analiz ederek, ‘lüksün ötesinde’ tasarladığı eskimemiş konseptini Nişantaşı’na getiriyor. Dolay irade toplama döneminin peşi sıra resmi kendisine satışına başlanan Nişantaşı Koru projesi, lokasyon adına Amerikan Hastanesi ile Ihlamur Kasrı ortada konumlanıyor.

DAP YAPI, NİŞANTAŞI’NA LÜKSÜN ÖTESİNİ GETİRİYOR

Sanatın, modanın ve lüksün merkezi konumunda olan Nişantaşı’nda, dev koru alanına komşu tıpkısı proje olan Nişantaşı Koru projesi için ‘kullanılmamış müfrit’ kavramını tanımlamak üzere oluşturulan 5 kriter şu şekilde sıralanıyor:

1. Şehrin merkezinde dünyaca adlı ve doğru tıpkı semtte yer alması:

Nişantaşı Koru projesi, iki kıtayı birbirine bağlayan acun başkenti İstanbul’un merkezinde, kent dışından evet de yurtdışında gelenlerin birlikte kesinkes müzakere etmeden dönmediği, dünyanın yeryüzü esaslı ve prestijli semtlerinden Nişantaşı’nda düz alıyor. Proje, dünyanın önde gelen şiddetli ve prestijli markalarının düzlük aldığı Abdi İpekçi Caddesi’hangi 650 metre, City’s Alışveriş Merkezi’hangi ise 300 metre mesafede bulunuyor. Bu anlamda Hermes, Louis Vuitton, Prada ve Gucci kabil lüksün zirvesindeki markalara bile tabir yerindeyse “kapı komşusu’ konumunda.

Arsıulusal taşınmazlar firması Cushman&Wakefield’mağara 65 ülkenin 330 aksata caddesini sıraladığı araştırmada evvel 10’birlikte vadi alan Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesi, Titr Francisco’daki Union Square ve New York’taki 5. Cadde’yle aynı kategoride yer alıyor.

2. Eşine bir iki rastlanır ve bağlı sayıda ayrımsız yapıya cemaat olması:

Cevahir kadar eşine az rastlanır, sınırlı sayıda kişinin sahibi olabileceği bire bir proje olan Nişantaşı Koru, 25 dönüm toprak üzerinde koruya bitişik, takkadak 160 değme kişiyi ayrıcalıklı ayrımsız yaşamla buluşturuyor.  Bostan villa konforunu Nişantaşı’nda şehrin kalbine ilk defa haiz projede, dairelere bina girişi ile gelişigüzel bahçeden bile girilebilirken, ayazlık villalarda ise mimaride doğanın iyileştirici gücü dolay plana çıkarılıyor.

3. Şiddetli havza mantığıyla düşünülmüş, kişiye özel göz seçenekleri:

Ekstrem beklentilerini baştan tanımlayan Nişantaşı Koru’nun en heybetli ayrıcalıklarından biri faziletkâr tavanlar, açık ayazlık ve bahçeler, açık salonlar, degaje ve konforlu odalar ve mutfaklar…

Ekstrem havza mantığıyla tasarlanan Nişantaşı Koru’de 6. katta dairenize özel Argıt manzaralı ebediyet havuzları, 8 metreye varan tavan yükseklikleri, bahçe villa ve balkon villa konsepti ile daire büyüklüğünde teraslar hayatınızı genişletiyor. Nişantaşı’nın dokusuna uyacak, insanın içini açacak mimari detaylar içeren proje, degaje ve bol yaşam alanları yanında zata mahsus serencam adım rastgele hizmetleri lüksle harmanlayarak sunuyor.

4. Miras kabilinden babadan oğula geçecek, bulunduğu şehre ayar katacak nadir ayrımsız sanat eseri niteliğinde olması:

Proje geliştirdiği bölgelerin karakteristiğine uygun, yenilikçi projelere imza atan DAP Çatı, seçkin detayın titizce düşünüldüğü Nişantaşı Koru projesinde lüksü baştan tanımlayan ayrıcalıklarıyla, nesilden nesile bırakıt kalacak kadar değerli tıpkısı proje sunuyor.

5. Sonuç ölçüt ise tabii ‘’metin ocak’’ kriterleri:

DAP Çatı, bilcümle dünyayı etkisi altına kayran pandemi süreciyle alay malay, Çekmeköy’bile 58 bin 300 ve Nişantaşı’nda 18 bin kişiden düşünce alarak ‘Dimdik Karı’ konseptini geliştirdi. Sağlıklı Ocak konseptinin ilkini, Çekmeköy Ormanköy projesiyle hayata nâkil DAP Yapı, benzeri konsepti demin Nişantaşı’na taşıdı. Özellikle Ihlamur Kasrı koyulmak üzere komşusu olunan 60 bin metrekare alana sahip adeta epey aynı orman olan koru alanından mevrut mübarek müvellidülhumuza sayesinde, şehrin merkezinde hararetli ve konforlu tıpkı dirim sunacak.

Koruya ve parklara bitişik dairelere dilek artarak bitmeme edecek

Mimarisi ve tasarımı ile yıllar süresince ayar kazanacak benzeri proje geliştirdiklerini belirten DAP Bina Umumi Heyet Başkanı Aydınlık Yılmaz, “Lüksün ötesinde benzeri dirim manzara eden insanlar, her zaman park, yeşil alanlar ve koruya komşu konumda bulunan gayrimenkulleri hem süregelmek hem da kıymetli bulunan bire bir ofis olduğu üzere envestisman fayrap etmek amacıyla yeğleme etmişlerdir. Bu nedenle dünyanın hemencecik çabucacık gelişigüzel durumunda park ve koruya yandaki daireler herhangi bir zaman elmas gibi bir iki mevcut eşsiz yatırım ürünleri olmuştur. Pandeminin etkisi ile mufassal süre evlerde karantina dönemi nâkil kitleler, artık hayatlarının kıymetini çokça henüz bereketli biliyor ve yeşil aynı doğanın zarfında birey şansı namevcut ise site merkezindeki yeşil alanı eli nimetli park yeri ve koru alanlarına yöneliyor. Londra ve New York gibi almanak konut değer artışlarının yüzde 5 yükseldiği dönemler dahi yabancı ekonomistler tarafından “kaba denk artışı” şeklinde yorumlanıyor. New York’birlikte park yeri ve koruya komşu dairelere rabıt yüzde 63 oranında artma gösterirken Londra’de bu kerem yüzdelik 75’e kadar artış gösteriyor.  İstanbul’bile ise bu artışın gâh bölgelerde yüzde 200’ü aştığı hesap ediliyor. Cümle bu veriler pandemi sonrası elhak bilcümle ihtiyacımız olan doğaya yandaki yaşamanın önemini tıpkı kez daha gözler önüne seriyor. 

Tığ üstelik DAP Bina yerine bu ihtiyacı görüp, Nişantaşı Koru projesiyle nesilden nesile miras yerine bırakılan, dünyada parmakla gösterilecek ve yıllar boyunca değerini koruyacak tıpkı ürün geliştirdik. Proje bittikten sonradan Nişantaşı’na mevrut insanlar, bu projeyi dahi gezip koparmak isteyecek. DAP Bina’nın yenilikçi vizyonuyla Gayrimenkul Konut güvencesinin birleşimi olan bu proje; iki kıtayı birbirine bağlayan dünya başkenti İstanbul’umuzun gözbebeği Nişantaşı’nda, 50 sene sonra dahi değerine ayar katacak elmas büyüklüğünde kıymetli tıpkısı işaret olacak.” ifadelerini kullandı.

NİŞANTAŞI’NIN GENIŞLIK IRI YEŞİL ALANI

Nişantaşı’nın bütün yeşil alanından elan iri olan ve keyif kurulunun önerilerini temel alarak tasarlanan projedeki 60 bin metrekarelik koru alanı, kentin kalbinde olsa da yeşillikler zarfında bambaşka tıpkı atmosfer oluşturuyor. İçinde gezilebilen bahçeleri ve 100 bin metrekare ayn teması kurulabilecek natür manzarasıyla kül tıpkısı koru yaşamı sunuyor.

KATMERLI HAVZA MANTIĞIYLA, KİŞİYE HUSUSI ANALIZÖR

 Nişantaşı projesindeki üniteler, tamamen begayet havza mantığıyla malzemelerin birbiriyle düzenli olduğu, yaşam alanlarının bildirme bol şekilde kullanıldığı, kalitenin ve konforun maksimumda olduğu şekilde tasarım edildi. Projede bağımsız milletvekili fasıl sayısı birlikte bir iki tutuldu. Itmam yüksekliği 5 ila 10 bitirme arasında sınırlandırıldı. Konutlardaki tavan yüksekliği ise minimal 4 metre yerine planlandı. Bu sayede erdemli tavanlı, ongun ve insanın içini açan hayat alanları tasarlandı.

NİŞANTAŞINDA BİR İLK BAHÇE VİLLA KONSEPTİ

Göz ve yaşam alanı anlamında Nişantaşı’nda, sıfır tıpkısı lüksü getiren DAP Yapı, bostan villa konseptinide Nişantaşı’nda bire bir evvel kendisine sunacak. İster binadan isterseniz bahçeden evinize gireceğiniz, çocuklarınızın bahçede oynarken sizin havuzda kânunuevvel geçireceğiniz, doğayı ve lüksü villa konforunda, Nişantaşı’nda yaşanacak evler.

Share: