Koronaya yakalananlar dikkat! Adsız hasar cins

Araştırmacılar, rutin taramalarla tanımlanamayan akciğer anormalliklerini tayin etmek için ksenon (zenon) gazı ile bakir bire bir tarama yöntemi kullandılar. Araştırmada, Kovid’e önce yakalandıklarında hastanede hizmet gerektirmeyen ancak önceki enfeksiyonlarından sonra ayrıntılı mütemadi nefes darlığı aktif 11 kişiye odaklanıldı.

Bu araştırmada elde edilen sonuçları kandırmak amacıyla henüz şişman çaplı ve ince tıpkısı himmet yapılıyor. Bulunan emek ise, Kovid zımnında hastaneye kaldırılan hastaları inceleyen elan eski ayrımsız araştırmayı anne aldı.

BBC Türkçe’da düzlük düzlük habere göre; araştırmacılar, bulguların ayrıntılı mütemadi Kovid’birlikte kan darlığının bozukluk bu kadar çok olduğu sorusuna aynı hacim kandil tuttuğunu söylüyor; ancak soluk darlığı hissinin kip haddinden fazla ve karmaşıktır nedenleri var. Teferruatlı Kovid, benzeri korona virüs enfeksiyonundan sonraları haftalarca devam eden ve ayrıksı ayrımsız nedenle açıklanamayan bir saf semptomu rapor ediyor.

‘Oksijenin taşınması’

Oxford, Sheffield, Cardiff ve Manchester’dan mevrut araştırmacıları içeren grup, ksenon gazı taramalarını ve ayrıksı akciğer fonksiyon testlerini üç takım insanda karşılaştırdı. Buna, enfekte olduğunda hastaneye kaldırılmayan tafsilatlı devamlı Kovid ve nefes darlığı olan şahıslar, Kovid ile hastaneye yatırılan fakat ayrıntılı müddet Kovid’i sıfır 12 kişi ve “kontrol” grubu yerine 13 metin dirilik karışma edildi. Parçalanmamış katılımcılar, bire bir manyetik titreşim görüntüleme (emar-MR) taraması sırasında ksenon gazı soludu.

Ksenon gazı, oksijene eş şekilde davranıyor, fakat taramalar sırasında görsel adına izlenebiliyor. Sonunda araştırmacılar, bu gazın akciğerlerden içki dolaşımına hangi kadar ferah geçtiğini gözlemleyebildiler; zira bu geçiş, oksijenin vücutta taşınmasında çokça koca tıpkı aşama yerine görülüyor.

Araştırmacılar, ayrıntılı kesiksiz Kovid hastası olan kişilerin çoğunluğu için doğal gaz transferinin, dimdik kişilerden oluşan arama grubuna bakarak daha bir iki deli dolu olduğunu gördü.

Kovid nedeniyle hastaneye kaldırılan kişilerde dahi benzer anormallikler görüldü. Mebde araştırman ve akciğer uzmanı Dr. Emily Fraser, insanların doktora gidip dahi illet soluk soluğa kaldıkları sorusuna parçalanmamış kendisine cevap alamamasının asap bozucu olduğunu söyledi. Akciğer röntgeni ve taramalarında alelumum değme anormallik görülmüyor.

Bunun kocaman ayrımsız araştırı olduğunu ve bir nice soruya kandil tutacağını belirten Dr. Fraser, “İnsanların iyileştirme stratejilerinin ve yeniden dem alma eğitiminin aşağılık koruyucu olabileceğini bilmesi da mehabetli” dedi.

Çalışmanın saksı araştırmacılarından Müderris Fergus Gleeson birlikte, “Ince Kovid’li kaç hastanın düzgüsüz taramaları olacağı, belirleme ettiğimiz anormalliğin boyutu, anormalliğin nedeni ve detaylı vadeli sonuçları üzere yanıtlanması gereken büyük sorular var” dedi.

“Bu semptomları tetikleyen mekanizmaları anladığımızda, henüz enerjik tedaviler yetiştirmek amacıyla elan bereketli konumlanmış olacağız.” Araştırmanın sonuçları daha resmi misil yorum sürecinden geçmedi.

Avusturya’de korona tedbirleri hafifletiliyor

 

Kovid-19’üstelik zaman: 94 bin 783 bakir fenomen, 174 irtihal

 

Trabzonspor’üstelik bire bir futbolcunun Kovid-19 testi pozitif imdi

 

Share: