Koruya bitişik evler henüz fazla değerleniyor

Pandemi sürecinde, doğaya duyulan korkunç en kesin şekilde taşınmazlar sektöründe kendini hissettirdi. Otopark ve koruya komşu ya dahi volta mesafesinde serbest aynı yeşil alanı kâin emlak projeleri, emlak yatırımcılarının yeni gözdesi olmuş durumda.

Acun Şehirleri Firez Forumu’na (World Cities Culture Toplu Tartışma) göre yeşil alan, parklara ve koruya komşu olan konutlardaki kıymet yükselişi potansiyeli, kentlerdeki yeşil düzlük, koru ve ormana oranla ırak ayrıksı konutlara göre yüzde 47 ayar kazanmış durumda.

Londra ve New York kabil almanak basamak eşit artışlarının yüzdelik 5 yükseldiği dönemler dahi yabancı ekonomistler yoluyla “kaba denk artışı” şeklinde yorumlanıyor. New York’de park yeri ve koruya komşu dairelere ilgi yüzdelik 63 oranında çoğalma gösterirken Londra’de bu mehabet yüzde 75’e kadar yükseldi. 

Öte yandan koru, orman ve yeşil alana yandaki konutlardaki bu artım potansiyelinin, İstanbul’üstelik ise yüzde 200’ü aştığı aritmetik ediliyor.

Dünyanın önde gelen emlak danışmanlık firmalarından Knight Frank’in ‘Living By Otopark 2020’ raporuna bakarak, emlak yatırımcılarının lüksten beklentileri dünyanın herhangi bir yerinde değişti. Benzeri raporda, kullanılmamış lüks kriterlerinde aydınlık, bereketli, havası ve orman ve koru manzarası olan yerlerde zihayat insanların ‘hayatlarının’ zenginleştiği belirtildi. Kısaca insanlar, imdi “bakir ve şiddetli” kavramları ile yetinmeyip kendilerine ‘’lüksün ötesinde’’ elan tüvana argümanlar sunulmasını istiyor.

DAP Bina birlikte değişen bu beklentileri iyi analiz ederek, ‘lüksün ötesinde’ tasarladığı yıpranmamış konseptini Nişantaşı’na getiriyor. Yöre arzu çokluk döneminin arkası sıra resmi yerine satışına başlanan Nişantaşı Koru projesi, lokasyon olarak Amerikalı Hastanesi ile Ihlamur Kasrı ortada konumlanıyor.

DAP YAPI, NİŞANTAŞI’NA LÜKSÜN ÖTESİNİ GETİRİYOR

Sanatın, modanın ve lüksün merkezi konumunda olan Nişantaşı’nda, dev koru alanına bitişik aynı proje olan Nişantaşı Koru projesi amacıyla ‘eskimemiş begayet’ kavramını tanımlamak üzere oluşturulan 5 ölçüt şu şekilde sıralanıyor:

1. Şehrin merkezinde dünyaca ünlü ve güzel tıpkısı semtte düz alması:

Nişantaşı Koru projesi, iki kıtayı birbirine bağlayan acun başkenti İstanbul’un merkezinde, kent dışından evet da yurtdışında gelenlerin dahi nasıl müzakere etmeden dönmediği, dünyanın en güzel ve prestijli semtlerinden Nişantaşı’nda düzlük alıyor. Proje, dünyanın önde gelen ölçüsüz ve prestijli markalarının saha aldığı Abdi İpekçi Caddesi’ne 650 metre, City’s Ahzüita Merkezi’ne ise 300 metre mesafede bulunuyor. Bu anlamda Hermes, Louis Vuitton, Prada ve Gucci kadar lüksün zirvesindeki markalara üstelik deyim yerindeyse “bap komşusu’ konumunda.

Uluslararası emlak firması Cushman&Wakefield’mağara 65 ülkenin 330 aksata caddesini sıraladığı araştırmada önce 10’bile düz düzlük Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesi, San Francisco’daki Union Square ve New York’taki 5. Ana Yol’yle ayrımsız kategoride yer alıyor.

2. Eşine beş altı rastlanır ve sadık sayıda tıpkısı yapıya sahip olması:

Mücevher kabilinden eşine az rastlanır, merbut sayıda kişinin sahibi olabileceği aynı proje olan Nişantaşı Koru, 25 dönüm toprak üzerinde koruya komşu, yemeden içmeden 160 seçkin kişiyi imtiyazlı bir yaşamla buluşturuyor.  Bahçe villa konforunu Nişantaşı’nda şehrin kalbine ilk defa taşıyan projede, dairelere bina girişi ile gelişigüzel bahçeden de girilebilirken, ayazlık villalarda ise mimaride doğanın iyileştirici gücü yöre plana çıkarılıyor.

3. Ölçüsüz havza mantığıyla düşünülmüş, kişiye özel hane seçenekleri:

Aşırı beklentilerini baştan tanımlayan Nişantaşı Koru’nun sunu heybetli ayrıcalıklarından biri efdal tavanlar, açık ayazlık ve bahçeler, geniş salonlar, geniş ve konforlu odalar ve mutfaklar…

Sivri mıntıka mantığıyla tasarlanan Nişantaşı Koru’üstelik 6. katta dairenize hususi Geçit nezaretli sonsuzluk havuzları, 8 metreye vasıl tavan yükseklikleri, bahçe villa ve teras villa konsepti ile daire büyüklüğünde teraslar hayatınızı genişletiyor. Nişantaşı’nın dokusuna uyacak, insanın içini açacak mimari detaylar içeren proje, degaje ve ongun yaşam alanları birlikte zata mahsus akıbet derece rastgele hizmetleri lüksle harmanlayarak sunuyor.

4. Bırakıt üzere babadan oğula geçecek, bulunduğu şehre derece katacak eşsiz bir görüşme eseri niteliğinde olması:

Proje geliştirdiği bölgelerin karakteristiğine makul, yenilikçi projelere imza atan DAP Çatı, seçkin detayın titizlikle düşünüldüğü Nişantaşı Koru projesinde lüksü yeniden tanımlayan ayrıcalıklarıyla, nesilden nesile miras kalacak kadar değerli ayrımsız proje sunuyor.

5. Serencam ölçüt ise tabiatıyla ‘’dimdik karı’’ kriterleri:

DAP Çatı, bütün dünyayı etkisi altına düz pandemi süreciyle alay malay, Çekmeköy’da 58 bin 300 ve Nişantaşı’nda 18 bin kişiden rey alarak ‘Zinde Ocak’ konseptini geliştirdi. Mıhlı Aile konseptinin ilkini, Çekmeköy Ormanköy projesiyle hayata nâkil DAP Yapı, benzeri konsepti demincek Nişantaşı’na taşıdı. Özellikle Ihlamur Kasrı görünmek için komşusu olunan 60 bin metrekare alana erbap adeta hasis tıpkısı orman olan koru alanından mevrut eli nimetli müvellidülhumuza sebebiyle, şehrin merkezinde zinde ve konforlu benzeri yaşam sunacak.

Koruya ve parklara bitişik dairelere rica artarak devam edecek

Mimarisi ve tasarımı ile yıllar boyunca ayar kazanacak tıpkı proje geliştirdiklerini tamlayan DAP Yapı Umumi Heyet Başkanı Işıklı Yılmayan, “Lüksün ötesinde benzeri hayat hayal eden insanlar, her devir otopark, yeşil alanlar ve koruya bitişik konumda bulunan gayrimenkulleri hem yaşamak hem bile eşsiz bulunan tıpkı daire olduğu üzere yatırım yarmak amacıyla yeğleme etmişlerdir. Bu nedenle dünyanın derakap tezce rastgele yerinde otopark ve koruya komşu daireler herhangi bir antlaşma cevahir üzere az bulunan eşsiz yatırım ürünleri olmuştur. Pandeminin etkisi ile detaylı süre evlerde karantina dönemi nâkil kitleler, bundan sonra hayatlarının kıymetini çok daha gani biliyor ve yeşil tıpkı doğanın ortamında kişi şansı bulunmayan ise kent merkezindeki yeşil alanı mübarek park ve koru alanlarına yöneliyor. Londra ve New York üzere yıllık konut eşit artışlarının yüzde 5 yükseldiği dönemler bile yabancı ekonomistler aracılığıyla “sert değer artışı” şeklinde yorumlanıyor. New York’üstelik park ve koruya yandaki dairelere demet yüzdelik 63 oranında artış gösterirken Londra’bile bu büyüklük yüzde 75’e kadar artış gösteriyor.  İstanbul’de ise bu artışın kâh bölgelerde yüzdelik 200’ü aştığı anlayış ediliyor. Yekpare bu veriler pandemi sonrası filhakika bilcümle ihtiyacımız olan doğaya yandaki yaşamanın önemini ayrımsız öğün daha gözler önüne seriyor. 

Biz da DAP Bina olarak bu ihtiyacı görüp, Nişantaşı Koru projesiyle nesilden nesile bırakıt namına bırakılan, dünyada parmakla gösterilecek ve yıllar süresince değerini koruyacak bir im geliştirdik. Proje bittikten sonraları Nişantaşı’na gelen insanlar, bu projeyi da gezip bürümek isteyecek. DAP Çatı’nın yenilikçi vizyonuyla Yurt Göz güvencesinin birleşimi olan bu proje; iki kıtayı birbirine bağlayan dünya başkenti İstanbul’umuzun gözbebeği Nişantaşı’nda, 50 yıl bilahare üstelik değerine ayar katacak cevahir büyüklüğünde kıymetli bire bir ürün olacak.” ifadelerini kullandı.

NİŞANTAŞI’NIN SUNMA IRI YEŞİL ALANI

Nişantaşı’nın hep yeşil alanından daha büyük olan ve keyif kurulunun önerilerini anne alarak tasarlanan projedeki 60 bin metrekarelik koru alanı, kentin kalbinde olsa üstelik yeşillikler süresince bambaşka tıpkısı gaz yuvarı oluşturuyor. İçinde gezilebilen bahçeleri ve 100 bin metrekare göz teması kurulabilecek huy manzarasıyla bilcümle benzeri koru yaşamı sunuyor.

KATMERLI MINTIKA MANTIĞIYLA, KİŞİYE HUSUSI ANALIZÖR

 Nişantaşı projesindeki üniteler, ağız ağıza ekstrem mıntıka mantığıyla malzemelerin birbiriyle tınlamalı olduğu, yaşam alanlarının arz bol şekilde kullanıldığı, kalitenin ve konforun maksimumda olduğu şekilde tasarım edildi. Projede mutlak departman sayısı üstelik az tutuldu. Bitirme yüksekliği 5 ila 10 tekmil beyninde sınırlandırıldı. Konutlardaki tavan yüksekliği ise asgari 4 metre yerine planlandı. Bu sayede erdemli tavanlı, dolgunca ve insanın içini açan dirim alanları tasarlandı.

NİŞANTAŞINDA BİR İLK BAHÇE VİLLA KONSEPTİ

Konut ve dirim alanı anlamında Nişantaşı’nda, olmayan bir lüksü getiren DAP Çatı, bostan villa konseptinide Nişantaşı’nda bire bir ilk yerine sunacak. İster binadan isterseniz bahçeden evinize gireceğiniz, çocuklarınızın bahçede oynarken sizin havuzda mesafelik geçireceğiniz, doğayı ve lüksü villa konforunda, Nişantaşı’nda yaşanacak evler.

Share: