Koruya ve yeşil alanlara yandaki konutlar iki bitirme elan kızıl

Yapılan araştırmalar, gayrimenkul yatırımcılarının lüksten beklentilerinin ağız ağıza değiştiğini gösteriyor. Yıpranmamış baş döndürücü kriterleri beyninde düzlük kayran orman ve koru manzarası olan evlerde hareketli insanların yaşam kalitelerinin arttığına özen çekiliyor.

Birlikte bu çoğalma vakit kaybetmeden hayat kalitesi olarak değil, benzeri zamanda hesaplı algı adına birlikte kendini hissettiriyor. Dünya Şehirleri Kültür Forumu’na (World Cities Culture Forum) bakarak yeşil düzlük, parklara  ve koruya yandaki olan acun metropollerindeki değer yükselişi potansiyeli, sair konutlara bakarak yüzde 47 değer elan çok tıpkı artışa meni ediyor. Bu artım potansiyelinin İstanbul’da ise yüzde 200’ü aştığı adisyon ediliyor.

Etraflı süredir etkisini hissettiğimiz pandemi sürecinde, doğaya duyulan dinamit sunma açık şekilde emlak sektöründe kendini hissettirdi. Hele yeşil alanlara erişimi kâin; insanların evlerindeyken birlikte doğayla bağırsak içe olabildiği evlere müteveccih rica, son dönemde bahçeli evlerde yüzde 228, balkonlu evlerde beniz 100’e yakın ölçüde artmış durumda. Yalnız İstanbul’dahi değil, dünyanın mehabetli metropollerinde bile koru içindeki konutlar yatırımcının eskimemiş gözdesi.

Dünyanın önde mevrut emlak müşavirlik firmalarından Knight Frank’in ‘Living By Park 2020’ raporuna göre, taşınmazlar yatırımcılarının lüksten beklentileri dünyanın temas yerinde değişti. Tıpkısı raporda, yıpranmamış ekstrem kriterlerinde vazıh, ferah, havası ve orman ve koru manzarası olan yerlerde kıvrak insanların ‘hayatlarının’ zenginleştiği belirtildi. Özetle insanlar, daha çok “bakir ve müfrit” kavramları ile yetinmeyip kendilerine ‘’lüksün ötesinde’’ elan hareketli argümanlar sunulmasını istiyor.

Da bu beklenti elden yaşam kalitesi olarak değil, ayrımsız zamanda ekonomik algı adına birlikte kendini hissettiriyor. Gerek Knight Frank 2020 The Wealth Report, gerekse Acun Şehirleri Firez Forumu’na (World Cities Culture Forum) bakarak yeşil düz, parklara ve koruya bitişik olan konutlardaki eşit yükselişi potansiyeli, kentteki gayrı konutlara bakarak yüzde 47 ayar kazandığı görülüyor.

Dap Çatı Nişantaşı’na lüksün ötesini taşıyor

Park Yeri ve bostan özleminin yer aşkın öne çıktığı şehirlerden biri birlikte İstanbul… Bu çoğalma potansiyelinin İstanbul’bile ise yüzde 200’ü aştığı tutum ediliyor. Park Yeri ve koru manzarasına eş evet üstelik yürüme mesafesinde serbest aynı yeşil alanı kâin yurt projeleri, taşınmazlar yatırımcılarının eskimemiş gözdesi ergin durumda.  Bu artma potansiyelinin İstanbul’dahi ise yüzde 200’ü aştığı oranlama ediliyor. DAP Yapı de değişen bu beklentileri iyi çözümleme ederek, ‘lüksün ötesinde’ tasarladığı yıpranmamış konseptini Nişantaşı’na getiriyor. Dolay rica toplama döneminin peşi sıra resmi olarak satışına başlanan Nişantaşı Koru projesi, lokasyon namına Amerikalı Hastanesi ile Ihlamur Kasrı ortada konumlanıyor.

Sanatın, modanın ve lüksün merkezi konumunda olan Nişantaşı’nda, dev koru alanına komşu bire bir proje olan Nişantaşı Koru projesi için ‘eskimemiş baş döndürücü’ kavramını tarif etmek amacıyla oluşturulan 5 ölçüt şu şekilde sıralanıyor:

1. Şehrin merkezinde dünyaca adlı ve esaslı aynı semtte saha alması:

Nişantaşı Koru projesi, iki kıtayı birbirine bağlayan acun başkenti İstanbul’un merkezinde, site dışından evet da yurtdışında gelenlerin üstelik kesinlikle görüşme etmeden dönmediği, dünyanın sunu doğru ve prestijli semtlerinden Nişantaşı’nda meydan alıyor. Proje, dünyanın önde gelen begayet ve prestijli markalarının vadi aldığı Abdi İpekçi Caddesi’ne 650 metre, City’s Alışveriş Merkezi’ne ise 300 metre mesafede bulunuyor. Bu anlamda Hermes, Louis Vuitton, Prada ve Gucci gibi lüksün zirvesindeki markalara bile deyim yerindeyse “konu komşusu’ konumunda.

Arsıulusal yurt firması Cushman&Wakefield’in 65 ülkenin 330 aksata caddesini sıraladığı araştırmada ilk 10’üstelik kayran kayran Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesi, San Francisco’daki Union Square ve New York’taki 5. Cadde’yle bir kategoride meydan alıyor.

2. Eşine bir iki rastlanır ve sınırlanmış sayıda tıpkı yapıya erbap olması:

Mücevher kabilinden eşine beş altı rastlanır, bağlı sayıda kişinin sahibi olabileceği ayrımsız proje olan Nişantaşı Koru, 25 dönüm yer üzerinde koruya komşu  takkadak 160 herhangi bir kişiyi imtiyazlı ayrımsız yaşamla buluşturuyor.  Bostan villa konforunu Nişantaşı’nda şehrin kalbine ilk defa taşıyan projede, dairelere bina girişi ile birlikte bahçeden birlikte girilebilirken, ayazlık villalarda ise mimaride doğanın iyileştirici gücü ön plana çıkarılıyor.

3. Taşkın mıntıka mantığıyla mutasavver, kişiye özel göz seçenekleri:

Lüks beklentilerini yeniden tanımlayan Nişantaşı Koru’nun sunu şanlı ayrıcalıklarından biri efdal tavanlar, geniş balkon ve bahçeler, degaje salonlar, serbest ve konforlu odalar ve mutfaklar…

Baş Döndürücü havza mantığıyla tasarlanan Nişantaşı Koru’de 6. katta dairenize hususi Boğaz nezaretli sonsuzluk havuzları, 8 metreye vasıl tavan yükseklikleri, bahçe villa ve ayazlık villa konsepti ile kat büyüklüğünde teraslar hayatınızı genişletiyor. Nişantaşı’nın dokusuna uyacak, insanın içini anahtar mimari detaylar içeren proje, serbest ve gür hayat alanları birlikte kişiye özel son kademe seçme hizmetleri lüksle harmanlayarak sunuyor.

4. Bırakıt kadar babadan oğula geçecek, bulunduğu şehre derece katacak nadir tıpkı nutuk eseri niteliğinde olması:

Proje geliştirdiği bölgelerin karakteristiğine uygun, yenilikçi projelere imza atan DAP Yapı, her detayın inceden inceye düşünüldüğü Nişantaşı Koru projesinde lüksü baştan tanımlayan ayrıcalıklarıyla, nesilden nesile bırakıt kalacak kadar altın ayrımsız proje sunuyor.

 

5. Serencam ölçüt ise tabiatıyla ‘’dosdoğru ev’’ kriterleri:

DAP Yapı, hep dünyayı etkisi altına alan pandemi süreciyle alay malay, Çekmeköy’bile 58 bin 300 ve Nişantaşı’nda 18 bin kişiden kuruntu alarak ‘Dimdik Karı’ konseptini geliştirdi. Sağlıklı Karı konseptinin ilkini, Çekmeköy Ormanköy projesiyle hayata nâkil DAP Çatı, tıpkı konsepti şimdi Nişantaşı’na taşıdı. Başta Ihlamur Kasrı tutmak için komşusu olunan 60 bin metrekare alana eş adeta amiyane benzeri orman olan koru alanından gelen verimli müvellidülhumuza sayesinde, şehrin merkezinde yaşayan ve konforlu benzeri hayat sunacak.

Koruya ve parklara yandaki dairelere talep artarak devam edecek

Mimarisi ve tasarımı ile yıllar süresince derece kazanacak tıpkı proje geliştirdiklerini belirten DAP Yapı Umumi Heyet Başkanı Aydın Yılmaz, “Lüksün ötesinde tıpkı hayat görüntü eden insanlar, rastgele devir park, yeşil alanlar ve koruya yandaki konumda kâin gayrimenkulleri hem gitmek hem bile nadir bulunan aynı ofis olduğu amacıyla yatırım tahsis etmek amacıyla yeğleme etmişlerdir. Bu nedenle dünyanın çarçabuk çarçabuk değme durumunda park yeri ve koruya yandaki daireler temas devir elmas üzere az bulunan nadir yatırım ürünleri olmuştur. Pandeminin etkisi ile ince müddet evlerde karantina dönemi geçiren kitleler, çıktı hayatlarının kıymetini çok daha ongun biliyor ve yeşil tıpkısı doğanın içre birey şansı namevcut ise kent merkezindeki yeşil alanı eli nimetli otopark ve koru alanlarına yöneliyor. Londra ve New York üzere yıllık hane kıymet artışlarının yüzde 5 yükseldiği dönemler da ecnebi ekonomistler eliyle “anif karşılık artışı” şeklinde yorumlanıyor. New York’birlikte otopark ve koruya bitişik dairelere sargı yüzde 63 oranında çoğalma gösterirken Londra’üstelik bu ululuk yüzdelik 75’e kadar artım gösteriyor.  İstanbul’dahi ise bu artışın ara sıra bölgelerde yüzde 200’ü aştığı hesap ediliyor. Tamam bu veriler pandemi sonrası doğrusu bütün ihtiyacımız olan doğaya bitişik yaşamanın önemini tıpkı sefer elan gözler önüne seriyor. 

Biz üstelik DAP Bina namına bu ihtiyacı görüp, Nişantaşı Koru projesiyle nesilden nesile bırakıt kendisine bırakılan, dünyada parmakla gösterilecek ve yıllar süresince değerini koruyacak bir işaret geliştirdik. Proje bittikten bilahare Nişantaşı’na mevrut insanlar, bu projeyi üstelik gezip girmek isteyecek. DAP Yapı’nın yenilikçi vizyonuyla Gayrimenkul Bölük güvencesinin birleşimi olan bu proje; iki kıtayı birbirine bağlayan acun başkenti İstanbul’umuzun gözbebeği Nişantaşı’nda, 50 sene sonradan de değerine değer katacak cevahir kadar kıymetli bir nişane olacak.” ifadelerini kullandı.

Share: