Koruya ve yeşil alanlara yandaki konutlar iki intaç daha kızıl

Yapılan tetkikat, emlak yatırımcılarının lüksten beklentilerinin tamamen değiştiğini gösteriyor. Eskimemiş begayet kriterleri beyninde düzlük düzlük orman ve koru manzarası olan evlerde dinç insanların dirim kalitelerinin arttığına dikkat çekiliyor.

Bile bu artım yemeden içmeden hayat kalitesi olarak değil, tıpkısı zamanda iktisadi algı yerine bile kendini hissettiriyor. Acun Şehirleri Hars Forumu’na (World Cities Culture Forum) bakarak yeşil alan, parklara  ve koruya komşu olan dünya metropollerindeki eşit yükselişi potansiyeli, özge konutlara göre yüzdelik 47 değer elan aşkın bire bir artışa işaret ediyor. Bu artma potansiyelinin İstanbul’dahi ise yüzdelik 200’ü aştığı tahmin ediliyor.

Detaylı süredir etkisini hissettiğimiz pandemi sürecinde, doğaya mahsus dinamit bildirme kesin şekilde gayrimenkul sektöründe kendini hissettirdi. Hele yeşil alanlara erişimi mevcut; insanların evlerindeyken da doğayla iç içe olabildiği evlere müteveccih talep, son dönemde bahçeli evlerde yüzde 228, balkonlu evlerde beniz 100’e mümasil ölçüde artmış durumda. Hoppadak İstanbul’birlikte değil, dünyanın makro metropollerinde birlikte koru içindeki konutlar yatırımcının eskimemiş gözdesi.

Dünyanın önde gelen emlak danışmanlık firmalarından Knight Frank’in ‘Living By Otopark 2020’ raporuna göre, gayrimenkul yatırımcılarının lüksten beklentileri dünyanın herhangi bir yerinde değişti. Ayrımsız raporda, yeni katmerli kriterlerinde vazıh, mebzul, havası ve orman ve koru manzarası olan yerlerde hayatiyetli insanların ‘hayatlarının’ zenginleştiği belirtildi. Ezcümle insanlar, bundan sonra “yıpranmamış ve ötede” kavramları ile yetinmeyip kendilerine ‘’lüksün ötesinde’’ henüz faal argümanlar sunulmasını istiyor.

Dahi bu ümit hoppadak yaşam kalitesi adına değil, bir zamanda kazançlı algı namına da kendini hissettiriyor. Ister Knight Frank 2020 The Wealth Report, gerekse Dünya Şehirleri Hars Forumu’na (World Cities Culture Forum) bakarak yeşil düz, parklara ve koruya komşu olan konutlardaki kıymet yükselişi potansiyeli, kentteki gayrı konutlara göre yüzde 47 derece kazandığı görülüyor.

Dap Yapı Nişantaşı’na lüksün ötesini taşıyor

Park Yeri ve bahçe özleminin sunma aşkın öne çıktığı şehirlerden biri bile İstanbul… Bu artma potansiyelinin İstanbul’birlikte ise yüzde 200’ü aştığı aritmetik ediliyor. Park Yeri ve koru manzarasına sahip evet da yürüme mesafesinde serbest benzeri yeşil alanı mevcut gayrimenkul projeleri, taşınmazlar yatırımcılarının yıpranmamış gözdesi olmuş durumda.  Bu artma potansiyelinin İstanbul’de ise yüzde 200’ü aştığı hesap ediliyor. DAP Bina üstelik değişen bu beklentileri gür çözümleme ederek, ‘lüksün ötesinde’ tasarladığı bakir konseptini Nişantaşı’na getiriyor. Dolay istek çokluk döneminin ardından resmi yerine satışına başlanan Nişantaşı Koru projesi, lokasyon namına Amerikalı Hastanesi ile Ihlamur Kasrı arasında konumlanıyor.

Sanatın, modanın ve lüksün merkezi konumunda olan Nişantaşı’nda, dev koru alanına yandaki aynı proje olan Nişantaşı Koru projesi üzere ‘eskimemiş lüks’ kavramını tarif etmek amacıyla oluşturulan 5 kriter şu şekilde sıralanıyor:

1. Şehrin merkezinde dünyaca adlı ve doğru tıpkı semtte düz alması:

Nişantaşı Koru projesi, iki kıtayı birbirine bağlayan dünya başkenti İstanbul’un merkezinde, şehir dışından evet bile yurtdışında gelenlerin dahi katiyen müzakere etmeden dönmediği, dünyanın yer esaslı ve prestijli semtlerinden Nişantaşı’nda vadi alıyor. Proje, dünyanın önde mevrut şiddetli ve prestijli markalarının kayran aldığı Abdi İpekçi Caddesi’ne 650 metre, City’s Ahzüita Merkezi’ne ise 300 metre mesafede bulunuyor. Bu anlamda Hermes, Louis Vuitton, Prada ve Gucci gibi lüksün zirvesindeki markalara dahi deyim yerindeyse “konu komşusu’ konumunda.

Arsıulusal yurt firması Cushman&Wakefield’mağara 65 ülkenin 330 alışveriş caddesini sıraladığı araştırmada evvel 10’üstelik düzlük kayran Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesi, Ün Francisco’daki Union Square ve New York’taki 5. Cadde’yle tıpkısı kategoride meydan alıyor.

2. Eşine beş altı rastlanır ve sınırlanmış sayıda ayrımsız yapıya topluluk olması:

Mücevher kabil eşine birkaç rastlanır, vabeste sayıda kişinin sahibi olabileceği aynı proje olan Nişantaşı Koru, 25 dönüm yer üzerinde koruya komşu  takkadak 160 her kişiyi imtiyazlı aynı yaşamla buluşturuyor.  Bostan villa konforunu Nişantaşı’nda şehrin kalbine ilk kez haiz projede, dairelere çatı girişi ile alay malay bahçeden birlikte girilebilirken, teras villalarda ise mimaride doğanın iyileştirici gücü civar plana çıkarılıyor.

3. Ekstrem mıntıka mantığıyla tasarlanmış, kişiye özel basamak seçenekleri:

Baş Döndürücü beklentilerini yeniden tanımlayan Nişantaşı Koru’nun arz yetişkin ayrıcalıklarından biri yüksek tavanlar, geniş balkon ve bahçeler, geniş salonlar, degaje ve konforlu odalar ve mutfaklar…

Aşırı bölge mantığıyla tasarlanan Nişantaşı Koru’üstelik 6. katta dairenize özel Boğaz manzaralı ebediyet havuzları, 8 metreye varan tavan yükseklikleri, bostan villa ve balkon villa konsepti ile ofis kadar teraslar hayatınızı genişletiyor. Nişantaşı’nın dokusuna uyacak, insanın içini açacak mimarlık detaylar içeren proje, açık ve dolgunca hayat alanları yanında kişiye özel son kademe temas hizmetleri lüksle harmanlayarak sunuyor.

4. Bırakıt üzere babadan oğula geçecek, bulunduğu şehre değer katacak kıymetli ayrımsız tekellüm eseri niteliğinde olması:

Proje geliştirdiği bölgelerin karakteristiğine uygun, yenilikçi projelere imza atan DAP Yapı, her detayın inceden inceye düşünüldüğü Nişantaşı Koru projesinde lüksü baştan tanımlayan ayrıcalıklarıyla, nesilden nesile miras kalacak kadar altın bir proje sunuyor.

 

5. Akıbet ölçüt ise tabiatıyla ‘’mıhlı aile’’ kriterleri:

DAP Yapı, bütün dünyayı etkisi altına düz pandemi süreciyle alay malay, Çekmeköy’dahi 58 bin 300 ve Nişantaşı’nda 18 bin kişiden görüş alarak ‘Dosdoğru Karı’ konseptini geliştirdi. Metin Familya konseptinin ilkini, Çekmeköy Ormanköy projesiyle hayata nâkil DAP Yapı, bire bir konsepti deminden Nişantaşı’na taşıdı. Ilkin Ihlamur Kasrı başlamak için komşusu olunan 60 bin metrekare alana sahip adeta sıradan ayrımsız orman olan koru alanından mevrut bol oksijen sebebiyle, şehrin merkezinde ateş parçası ve konforlu bir yaşam sunacak.

Koruya ve parklara bitişik dairelere irade artarak devam edecek

Mimarisi ve tasarımı ile yıllar boyunca değer kazanacak aynı proje geliştirdiklerini tamlayan DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, “Lüksün ötesinde aynı dirim sahne fail insanlar, seçkin devir park yeri, yeşil alanlar ve koruya bitişik konumda mevcut gayrimenkulleri hem süregelmek hem bile nadir kâin bir daire olduğu üzere envestisman boşaltmak amacıyla tercih etmişlerdir. Bu nedenle dünyanın alelacele hemencek temas durumunda park ve koruya yandaki daireler seçme zaman cevahir gibi birkaç bulunan bulunmaz yatırım ürünleri olmuştur. Pandeminin etkisi ile uzun süre evlerde karantina dönemi geçiren kitleler, daha çok hayatlarının kıymetini haddinden fazla elan ferah biliyor ve yeşil tıpkısı doğanın içinde birey şansı namevcut ise kent merkezindeki yeşil alanı eli nimetli otopark ve koru alanlarına yöneliyor. Londra ve New York gibi yıllık bölük denk artışlarının yüzdelik 5 yükseldiği dönemler birlikte yabancı ekonomistler vasıtasıyla “anif değer artışı” şeklinde yorumlanıyor. New York’dahi park ve koruya bitişik dairelere demet yüzde 63 oranında artış gösterirken Londra’dahi bu mehabet yüzdelik 75’e büyüklüğünde artış gösteriyor.  İstanbul’üstelik ise bu artışın ara sıra bölgelerde yüzde 200’ü aştığı tahmin ediliyor. Birlik bu veriler pandemi sonrası elhak hep ihtiyacımız olan doğaya komşu yaşamanın önemini benzeri nöbet daha gözler önüne seriyor. 

Biz de DAP Yapı olarak bu ihtiyacı görüp, Nişantaşı Koru projesiyle nesilden nesile miras adına bırakılan, dünyada parmakla gösterilecek ve yıllar boyunca değerini koruyacak tıpkısı kitap geliştirdik. Proje bittikten sonra Nişantaşı’na gelen insanlar, bu projeyi dahi gezip kabul etmek isteyecek. DAP Çatı’nın yenilikçi vizyonuyla Taşınmazlar Hane güvencesinin birleşimi olan bu proje; iki kıtayı birbirine bağlayan dünya başkenti İstanbul’umuzun gözbebeği Nişantaşı’nda, 50 yıl sonradan da değerine değer katacak elmas büyüklüğünde kıymetli bir nişane olacak.” ifadelerini kullandı.

Share: