Kovid-19 kaynaklı ölümlerin oranı iki kat daha aşkın…

ABD’birlikte Washington Üniversitesi Afiyet Ölçümleri ve Istimara Enstitüsü’nün (IHME) yaptığı yeni tıpkısı analize göre, Kovid-19 salgınının dünyada yaklaşık 6,9 milyon ölüme bozukluk olduğu ve bu sayının resmi adına kaydedilen sayının iki katından aşkın olduğu açıklandı. Raporda, çoğu ülkenin yalnızca hastanelerde meydana mevrut yahut enfeksiyonu doğrulanmış hastaları korona sebebiyle hayatını kaybetmiş şahıslar namına kaydettiği belirtildi.

NTV’deki habere bakarak; Dünyadaki keyif sorunlarının karşılaştırılabilir ölçümünü sağlayıcı ve evvelce Beyaz Saray’ın halk sağlığı yetkilileri tarafından yakından izlenen bağımsız milletvekili tıpkısı afiyet araştırı kuruluşu olan IHME, bildirilen Kovid-19 kaynaklı ölüm oranının aynı ülkedeki sınav seviyeleriyle cıvıl cıvıl bire bir şekilde münasebetli olduğunu söyledi.

“ÇOK AŞKIN SINAV YAPMAZSANIZ ÖLÜMLERİ KAÇIRIRSINIZ”

Afiyet Ölçütleri ve Istimara Enstitüsü müdürü Christopher Murray, gazetecilerle yaptığı görüşmede, “Haddinden Fazla aşkın imtihan yapmazsanız, şişman olasılıkla Kovid ölümlerini kaçırırsınız” ifadelerini kullandı.

Washington Üniversitesi Keyif Ölçümleri ve Kıymetlendirme Enstitüsü, pandemi öncesi eğilimleri inceleyerek ahiret yolculuğu nedenlerini ayn önüne alıp araştırmayı gerçekleştirdiğini açıklarken, vakit kaybetmeden Amerika Müttehit Devletleri’nde, Kovid-19’a sadık ölümlerin 905 binden fazla olduğunu çözümleme ettiğini bildirdi.

HEMEN MEMLUK’DE 300 BİNDEN AŞKIN FERT KAYBI TAHMİN EDİLİYOR

Geçtiğimiz zaman KUL Çor Taharri ve Önleme Merkezleri’nin (CDC) rakamlarına göre ise ülkede 576 bin hayat corona sebebiyle hayatını kaybetti.

Enstitüsü müdürü Christopher Murray, “Birçok talih pandeminin fert kaybı sayısını yoklamak üzere olağanüstü çaba harcama etti” derken, “Yaptığımız analizimiz, yeni ve derhâl yayılan geçici bir hastalığı akla yatkın aynı şekilde izlemenin hangi büyüklüğünde zor olduğunu gösteriyor” ifadelerini kullandı.

Endonezya’bile imtihan skandalı! Yıkayıp tekrar kullanmışlar

 

Kellerin Kovid-19’a yakalanma ihtimali 2.5 itmam elan fazla

 

Share: