Kovid-19’a yakalananların virüsü 2 aydan ayrıntılı süre bulaştırabileceği belirtildi

Frontiers mağara Medicine dergisinde yayımlanan araştırma Covid-19’a yakalanan gâh kişilerin, enfeksiyonun serencam aşamasında değme ses seda göstermeden virüsü önerilen karantina süresinden henüz uzun süre bulaştırabileceğini gösterdi.

AA’nın One India sitesi kaynaklı haberine göre, Nisan ve Kasım 2020 arasında haftalık kendisine strateji edilen 38 Brezilyalı hastayı içeren araştırma Fransa’nın Pasteur Enstitüsü, Sao Paulo Üniversitesi (USP) ve Brezilya’daki Oswaldo Cruz Vakfı (Fiocruz) arasındaki tıpkısı katılma olan Pasteur-USP Ilmî Platformu’na sınırlanmış olarak gerçekleştirildi.

 TANI TESTİNİN NEGATİF OLMASI ORTALAMA BİR KAMER SÜRDÜ

Hastalar, art arda iki veya üç defa olumsuz sınav verene büyüklüğünde izlem edildi. Teşhis testinin olumsuz olmasının averaj bir kamer sürdüğü belirtildi.

Araştırmanın yazarı Marielton dos Passos Cunha, “Izleme ettiğimiz 38 vakadan iki erkek ve tıpkısı avrat, virüsün organizmalarında 70 günden detaylı süredir daima olarak tayin edilmesi anlamında atipik vakalardı. Bu sonuca dayanarak, Kovid-19’a yakalanan kişilerin kestirmece yüzde 8’inin, enfeksiyonun serencam aşamasında temas işaret göstermeden virüsü iki aydan çok bire bir süre boyunca bulaştırabileceğini söyleyebiliriz” dedi.

Virüsün bulaşıcılığını kaybetmesi için 14 günce bir sürenin banal yeterince ayrıntılı olup olmadığını bellemek isteyen araştırmacılar, bu sürenin ehliyetli olmadığı sonucuna ulaştı.

232 DÖNME POZİTİF KALANLAR VAR

Platformun koordinatörlerinden çalışmanın ser araştırmacısı Paola Minoprio, “Tıpkı hastanın sınav sonucunun aksi çıkması tıpkısı kamer sürebilir ve çalışmamıza dahil edilen gâh durumlarda hastalar 71 ila 232 zaman süresince fazlalık kalmıştır” diye konuştu.

Kovid-19’un nöbet açtığı ruhiyat sorunlara cebin 7 teklif

 

Günce yaşamın yer büyük tehdidi: Mufassal Kovid!

 

Share: