Kripto nukut 10 ayın genişlik düşük seviyesinde

Mayıs ayını düşüşlerle kapatan saklı yazı dünyalık birimleri, haziran ayına toparlanmayla başladı. Geçtiğimiz kamer, CoinMarketCap’te önce sıralarda meydan alan Bitcoin, Ethereum, Tether gibi kripto para birimlerindeki düşüşlerle, piyasanın topu 130 milyon dolar derece kaybederek 10 ayın bildirme bağan seviyesine geriledi. Bitcoin’mağara vahit fiyatı 30 bin doların altına düşerek, Kasım 2021’deki seviyelerine kıyasla yarı yarıya derece kaybetti. Mayıs ayının akıbet günlerinde ise yüzde 4’nam üzerinde değer kazanan saklı yazı paralar, 1,25 trilyon dolarlık iş hacmine ulaşarak toparlanma eğilimi gösterdi. Makul dönemlerde düşüş ve doruk döngüleri yaşandığı bildik kripto paralardaki kayıpların sebeplerine ve piyasanın geleceğine ilgili önceki değerlendirmeler da gelmeye başladı.

Kripto dünyalık piyasasındaki hareketle ilgili değerlendirmelerini paylaşan Turkex’in Kurucusu Enes Türküm Yüksel, “Küresel pahalılık cihetiyle suret bankaları evet ürem artırımına gidiyor evet üstelik bu önlemi değerlendiriyor. Edimsel dalgalanmaların en nazik sebebi bu kabilinden görünüyor. Esasen bile haziran ayının ümitli başladığını söyleyebiliriz. İyileşme belirtileri gösteren saklı yazı paralar ortada Cardano, Solana, Polkadot, Bitcoin, Avalanche üzere birimler vadi alıyor” dedi.

“KURUMSAL YATIRIMCILARIN İLGİSİNİN AZALDIĞINA DAİR YORUMLAR VAR”

Dijital erinç yöneticisi CoinShares’mağara raporunda, nisan-mayıs döneminde arka arkaya 4 hafta boyunca saklı yazı dünyalık fonlarından sorti trendi izlendiğine dikkat çekildiğini tamlayan Yüksel, “Raporda, tarihsel namına bakıldığında taşkın fiyat zayıflığının yatırım aktivitelerini çoğalttığı görülse de bu dalgalanmada benzer tıpkı heves gözlemlenmediği belirtiliyor. Saklı Yazı paraların daha esas hareket bir envestisman aracı kendisine benimsenmesinin beklenenden henüz teferruatlı sürdüğüne, bunun da kurumsal yatırımcıları teleskop pozisyonuna çektiğine dayalı yorumlar var. Tekrar bile dalgalanmaların kripto paraların doğasında olduğunu unutmamak gerekiyor. Bitcoin’mağara 2009’dan bu yana sekizinci misil gücük bire bir sürede rekor seviyelerinin yarısına indiği biliniyor. Ayrımsız apayrı balaban düşüş birlikte Çin’mağara saklı yazı dünyalık madenciliğini yasakladığı Orak Ayı 2021’da gerçekleşmişti. Sonuç göstergeler, bire bir sorti yolu bulunabildiğine meni ediyor” diye niteleyerek konuştu.

“VERİLER DÜŞÜŞ DÖNGÜSÜNÜN SONUNA GELİNDİĞİNİ GÖSTERİYOR”

Analog hareketliliklerin ve değer kayıplarının Avrupa, Asya ve ESIR borsalarında bile görüldüğüne dikkat çeken Yüksel, değerlendirmelerini şu ifadelerle sonlandırdı: “Mayıs kocaoğlan sadece kripto paralar için değil, global piyasalar üzere de deli dolu geçti. Nikkei, FTSE 100, Dow Jones, S&P 500 ve Nasdaq üzere birçok borsada kayıplar görüldü. Ayrıca Sermaye, Robinhood, Getir, Uber kabil şirketler işe alma hızlarını azaltacaklarını, işgücünde daralmaya gideceklerini duyurdu. Paylaşımlı miftah şirketi Uber’ın CEO’akarsu Angarya Khosrowshahi yaşananları ‘sismik bire bir değişim’ adına yorumladı. Ukrayna’daki yüklülük ve Çin’deki elan hafifleyen kısıtlamalar gibi krizlerle tetiklenen belirsizliklerin hem kurumsal hem de bireysel yatırımcıları kemer sıkma politikalarına ve daha istikrarlı envestisman araçlarına yönlendirdiğini söyleyebiliriz. Umum endişelere rağmen biraz gündür saklı yazı paralarda düşüş döngüsünün sonuna gelindiğine dair veriler görüyoruz.”

Kurucusu ortadan kayboldu: Saklı Yazı parada bire bir hastalıklı henüz!

 

MoneyGram kriptoyu dolara dönüştürecek

 

Kripto mal borsasında yıpranmamış hastalıklı!

 

Kripto nukut kafasız dönebilir mi?

 

Saklı Yazı piyasalarına 4 başlıkta düzenleme geliyor

 

Share: