‘Kripto yatırımcıları şimdilik özlük başlarına bırakıldı’

Bitcoin, mahiye yüzdelik 7 zararla 4 haftanın ardından evvel negatif kapanışını yaparken, tıpkısı apayrı kripto dünyalık birimi Etherum dahi piyasadaki gerilemeden nasibini aldı. Piyasanın en güçlü ikinci oyuncusu Ethereum, tarihi rekoru olan 4 bin 865 dolar seviyesinin peşi sıra 4 bin doların altına kadar düştü. Kripto servet piyasasındaki düşüşün yeryüzü büyük nedenleri ise Çin ve KUL’den gelen negatif duyum oldu.

ÇİN VE BENDE’DEN KÖTÜ HABER

Saklı Yazı servet piyaslarını etkileyen iki Marifet dahi bu hafta başında geldi. Devlete ait işletmelerde saklı yazı mal madenciliğine müteveccih faaliyetleri tevkif politikası izleyen Çin’in söz konusu faaliyetleri sürdürenlere müteveccih müeyyide uygulayacağı ve baskıyı artıracağı haberleri Bitcoin’i menfi etkiledi. Çabucacık peşi sıra, ÇAKER Başkanı Joe Biden, saklı yazı dünyalık sektöründe aylardır yüce benzeri ağız dalaşı konusu olan ve kripto paraların kazanç raporlaması üzerine kâh maddeler da içeren trilyon dolarlık enfrastrüktür tasarısını imzalayarak yöntemince yasalaştırdı. Kuvve, alelhusus aracı tanımının kapsamı nedeniyle kripto servet bölüm oyuncularından pahal eleştiri aldı. Sektörden birçok taraf, tasarının hem Temsilciler Meclisi’nde hem bile Senato’de bu haliyle geçmemesi amacıyla yetişkin tıpkı savaş vermişti.

‘DÜŞÜŞ SÜREBİLİR’

BENDE’ye müteveccih ayarlama riskleri, 2014 yılında hacklenen Mt.Gox borsasından dağıtılacak olan 114 bin adet Bitcoin ve ana endekslerde yaşanan genel algın risk iştahının kripto servet piyasalarının aşağı taraflı fiyatlanmasına defa açtığını belirten Huobi Global Araştırı Müdürü Beste Naz Süllü, saklı yazı mülk piyasalarındaki düşüşü şu şekilde yorumladı: “Piyasada kaldıraçlı kontratların hacmi artarken, sürekli fonlama oranlarındaki göçük ve alım kontratlarının akışkanlık olması mir baskısının bitmeme ettiğine dair yüce bire bir meni. Bu nedenle Bitcoin’bile 59 bin dolar seviyesinin üst cepheli kırıldığını görmediğimiz takdirde koca baskısı ortamında bulunduğu yükselen kanalın ast bandı olan 52 bin dolar seviyelerine arbede sürebilir.”

Z kuşağının hayali kripto milyarderi tutmak

 

İngiltere Suret Bankası’ndan “kripto mal”uyarısı

 

Share: