Kütahya’da hekimler, ecnebi meslektaşlarına “tiroid ablasyon” eğitimi verdi

Kütahya Afiyet Bilimleri Üniversitesi Aksakal Çelebi Yetişek ve Araştırı Hastanesi Girişimsel Radyoloji Biriminde vazifeli hekimler, yerel ve yabancı meslektaşlarına “tiroit ablasyon” ile “paratiroit ablasyon” yerine adlandırılan yakma tedavisi konusunda terbiye veriyor.

Ankara Üniversitesi Radyoloji Anne Bili Dalından Doç. Dr. Cihan Üstünel, Gaziantep Şehitkamil Izzet Hastanesinden Usta. Dr. Tasavvur Aktaş ile Çin, Mısır ve Tayland’dan mevrut konuk hekimler, hastanenin Girişimsel Radyoloji Uzmanı Doç. Dr. Mehmet Korkmaz, Dr. Öğr. Üyesi Furkan Ertürk Urfalı ve ekibinin gerçekleştirdiği tiroit ablasyon ve paratiroiüd ablasyon işlemleri eğitimine katıldı.

Korkmaz ve Urfalı, hekimlere, tiroit nodüllerine ve paratiroit adenomlarına ameliyatsız otama olarak tanıdık “mikrodalga ablasyon uygulama” yöntemi konularında ati teknoloji teknikleriyle kullanışlı kendisine anlattı.

Doç. Dr. Mehmet Korkmaz, gazetecilere, mihman meslektaşlarının 3 işleme katıldıklarını ve gösterilen teknikleri gözetimleri dahilinde aplikasyon fırsatı bulduklarını söyledi.

Eğitimler böylelikle hekimlerin uyguladıkları teknikler ile ilgili şehadetname alacaklarını aktaran Korkmaz, şunları kaydetti:

“Günümüze kadar bu nodüller işler ile tedavi edilmekteydi. Fakat bizim hastanemizde uyguladığımız ameliyatsız kıytırık bir iğne deliğinden girerek dernekevi duyum yitimi ile hastaları benzeri dönüş taburcu ettiğimiz mikrodalga ablasyon tedavisini’ başarı ile uygulamaktayız. Teknolojik cihazların kullanılması ve bizim geliştirdiğimiz yeni tekniklerle birleştirildiğinde haddinden fazla pir sonuçlar elde ettik. Bu sonuçlar elverişsiz dışındaki hekimlerin ilgisini çekti. Doktorlar, sadece 3 ülkeden değil dünyanın rastgele eliyle terbiye için geleceklerdir.”

Konuklardan Mısırlı Dr. Omar Sameh Heidar Elaassar ise aldıkları eğitimin kendileri üzere yarayışlı olduğunu anlattı.

Mısır’üstelik kullandıkları cihazlardan ayrımlı cihazları rüyet şansı yakaladıklarını rapor eden Elaassar, “Burada çokça dolgunca tıpkısı altyapı var. Şifahane imkanları çokça iyi. Çok faziletkâr seviyede keyif hizmeti sunuluyor. Eğitimlerin elan anında gerçekleştirildiğini görüyorum.” dedi.

Hastane Başhekimi Dr. Öğr. Üyesi Sertaş Erarslan dahi hastanede meri formül ve teknikler ile teknolojik imkanların gelişigüzel güzeşte dönem arttığını dile getirdi.

Share: