Kütahya’dan yer sarsıntısı bölgesine 11 kişiden oluşan saflık ekibi

Kütahya’dan yer sarsıntısı bölgesine 11 kişiden oluşan temizlik ekibi

Belediye Reisi Prof. Dr. Alim Işık:

“Bölgede mecmu 130 personelimiz görev yapıyor”

KÜTAHYA – Kütahya Belediyesi, hareket bölgesine 11 kişiden oluşan katışıksızlık ekibi gönderdi.

Uğurlama töreninde mütekellim Şehremini Bilen Işık, “Kütahya Belediyesi, olarak hem müzaheret malzemesi hem personel desteği hem birlikte makine ve teçhizat açısından bölgeye elimizden gelen desteği esirgemedik, esirgemeyeceğiz de” dedi.

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve bölgedeki birçok şehirde yıkıma illet olan depremler sonrasında Kütahya Belediyemizin, kıyamet bölgesindeki vatandaşların yaralarını kaplamak için gönderdiği müzaheret malzemeleri, iş makineleri, personel, araba ve donatı desteği sürüyor.

Şehremini Prof. Dr. Bilici Işık, “Depremin başladığı günden bu yana Kütahya Belediyesi kendisine hem yardım malzemesi hem personel desteği hem bile makine ve teçhizat açısından bölgeye elimizden mevrut desteği esirgemedik, esirgemeyeceğiz de. Şu anda henüz önce göndermiş olduğumuz itfaiye, polis, akarsu kanalizasyon ve bilgelik işleri ekiplerimize ekleme olarak 11 kişilik katışıksızlık hizmetleri personelimizle beraber yaklaşık 130 personelimizi bölgeye görevlendirmiş olduk. Rabbim kendilerine havari olsun, orada güçlü ve bu yardımları muntazır vatandaşlarımıza yardım eylesin, sağ selamet dönsünler gelsinler. Rabbim bir daha bu soy felaketleri milletimize yaşatmasın. Güzeşte itibariyle 33’üncü tırımızı ve 10 adet birlikte bindi aracımız görünmek üzere hep 43 araçlık desteğimizi bugüne kadar tıpkı haftalık sürede bölgedeki illerimize göndermiş olduk. Personel desteğimizle bu arada başka işlemler dahi yeniden bitmeme ediyor. Akşam geç saatlerde ekskavatör, yine evvel akarsu tankeri almak üzere bölgede ihtiyaç mahsus elimizdeki makine ve teçhizatı da oraya göndermeye bitmeme ediyoruz. Yolları boş olsun” diye niteleyerek personelimize ferah yolculuklar diledi.

Share: