Limak’ın Gaziantep’teki çarkıt fabrikası kullanılmamış elektrik merkezine dönüşecek

Gaziantep’teki çimento fabrikasını şehrin çok zarfında kalması ve konuşu ömrünü tamamlaması nedeniyle 2019’de Kilis’e haiz Limak Holding, sakat üretimlik arazisinde kullanılmamış site merkezi tasarladı. Fabrikadan boşalan 1.5 milyon metrekare büyüklüğündeki arazinin kullanımı konusundaki planlamasını yıpranmamış tümleç Limak’ın, 1.5 milyon metrekarelik açık ayrımsız alana yayılan dev yerleşkenin 3’te 2’sini site ormanı, eğitim, afiyet ve kamusal alanlar namına kamuya devrettiği öğrenildi.

70’TEN AŞKIN İMARLI PARSEL SATIŞA ÇIKARILACAK

Planda elden 568 bin metrekarelik bölümde planlama yapıldı. Çarkıt fabrika arazisinin Gaziantep’in yıpranmamış gelişen yerleşme bölgesi olacağı öngörülüyor. Bu amaçla şehremaneti ile istişareler sonucu master planın hazırlandığı kaydedildi. Gaziantep’deki ev talebinin Türkiye ortalamasının üstünde arttığını ayn uğrunda bulunduran Limak’ın, önümüzdeki aylarda elindeki bu 70’kap çok imarlı parseli satışa çıkaracağı konuşuluyor.

HANE PROJESİ PLANI

Ayrıca bölgenin kentsel dönüşümüne avangart görünmek amacıyla Limak’ın üstelik bire bir ev projesi yapmayı planladığı kaydediliyor. Gaziantep’in dışından yatırımcıların dahi ilgisini çeken arazinin kamuya ayrılan kısmında 60 bin metrekare orman alanı ve 120 bin metrekare dahi park yeri alanı planlanıyor. Bölgede antrparantez yetişek ve afiyet tesislerinin beraberinde ayrımsız bile aksata merkezi tasarlanıyor.

Share: