Mahalle Ligi Sındırgı ayağı serencam buldu

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından 20 ilçe ve rustik mahallelerdeki katılımcılar ile kurulan Mahalle Ligi Turnuvası Sındırgı ayağı sona erdi.

Balıkesir Valiliği, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Cahillik ve Spor İl Müdürlüğü, İl Milli Terbiye Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Afiyet Müdürlüğü, İlçe Belediyeleri, İlçe Müdürlükleri ve Idmansız Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından yapılan protokolle ” İmkan Bizden Ihanet Etmek Sizden ” Mahalle Ligi Futbol Turnuvası Sındırgı ilçesinde 20 Mabeyin 2022 günü başladı.

5 ayrı kategoride 51 takım, 510 sporcunun katıldığı turnuva 150 maçın arkası sıra sona erdi. Afet kırana sabık ve dostluğun civar planda olduğu müsabakalar sonucunda Balıkesir genelinde ilçeyi hile etmeye hak kazanan takımlar mahsus oldu. Dereceye giren takımlara ödülleri Sındırgı Kaymakamı Yengi Oktay, Sındırgı Belediye Reisi Ekrem Sakil, Sındırgı Milli Eğitim Müdürü Utkulu Şarap, Sındırgı Toyluk ve Spor müdürü Rahmi Yörük, Sındırgı Orman İşletme Müdürü Erdoğan Demirci yoluyla verildi. Dereceye giren takımlar Balıkesir’de yapılacak turnuvada Sındırgı ilçesini hile etmeye devam edecekler.

Gençlerin ızdırap alışkanlıklarından uzak tutulması namına bu tuhaf turnuvaların koca olduğunu tamlayan Sındırgı belediye başkanı Ekrem Aheste: “Gençlerimizin son yıllarda asosyal bire bir yapıya akıllıca gitmeleri, birbirlerine olan bu zümre müsabakaların eksikliği gençleri maalesef falsolu ateş alışkanlıklara götürebiliyor. Toyluk Spor müdürlüğümüz ve Sındırgı belediyesi, kaymakamlığımız umum birliğiyle verildi ve şuanda 5 takımımızı Balıkesir’e yolladık. Bugünde onlara kupalarını verdik. Hepsini kutlama ediyorum kutluyorum tamamlamak bir gelişim çıkardılar İnşallah sulh, beraberlik ve huzur içerisinde Mahalle liginin şampiyonu saf site Sındırgı gençleri evet diyorum kendilerini tebrik kartı ediyorum ” dedi.

Sındırgı Gençlik ve Spor müdürü Rahmi Yörük: ” 5 Küme vardı. 5 kategoriden zaman minikler, küçükler, yıldızlar, gençler ve erkân almak amacıyla miniklerden Sıkıntı, küçüklerde Yağcıbedir, yıldızlarda Tarih spor, gençlerde Resen Vites ve kibar kategorisinde Sındırgı Orman birinci adına bu turnuvayı sona erdirmiş olduk” dedi. Konuşmalarının arkası sıra dereceye giren takımlara ödülleri verilerek merasim sona erdi. – BALIKESİR

Share: