‘Maketten dolandırıcı’ hakkında karar

Anne Keder ve oğlu Özkan Ağızcıl Keder, Bakırköy Cumhuriyet Altını Başsavcılığı’nın hazırladığı iddianameye bakarak, Bulut İnşaat Turizm Uran ve Aut Ticaret Limited Şirketi’ni kurarak, ailevi yakınlıkları mevcut değişik şüphelilerle alay malay İstanbul Esenyurt’ta başladıkları inşaatları 2013, 2014 ve 2015 yıllarında tamamlayıp bitireceklerine dair kamuoyunda reklam ve lansman kampanyaları gerçekleştirdiler.

1300 YILA KADAR HAPİS CEZASI TALEBİ

Hürriyet’ten Burcu Purtul Uçar’ın haberine göre; 6 kaka Eviva, Eviva Tower, Ewiva Home, Ewiva Nirvana, Ewiva Gümüşcity ve ayrımsız esma altında konut yapı projelerinin elan inşaatına başlamadan ve kanuni prosedürünü tamamlamadan maket üzerinden komutan yaptılar. 130 mağdurun vadi aldığı iddianamede Esas Keder, oğulları Özkan Oral Bulut ve Volkan Vural Keder, as danışmanı Mine Turğut, yeğeni Alper Fatih Endişe ve gelini Ecem Keder üzerine ‘tecimen veya müşareket yöneticileri ile kooperatif yöneticilerinin dolandırıcılığı’ suçundan 1300 yıla büyüklüğünde mapus cezası istendi.

“EGO DOLANDIRICILIK YAPMADIM… TİCARET YAPTIM”

Bakırköy 5’inci Yoğun Ukubet Mahkemesi’nde tanıdık duruşmaya tutuklu bulunduğu cezaevinden SEGBİS’le bağlanan sanık Ana Keder, yaptığı son savunmada şunları söyledi: “Ben 4 yıldır tutukluyum. Ego ayyarlık yapmadım, ticaret yaptım. 100 liralık harcadıysam 10 lira bey yapmışım. İnşaatlara çok elan fazlasını harcadım. Çokça mağdurum. Ego kıygın olduğum için müştekiler bile kıygın.”

“SANIK HAKKINDA VERİLEN HAPİS CEZASI TARİHİ BİR KARARDIR”

Duruşma, sanıklar Özkan Ağızcıl Endişe, Yanardağ Vural Bulut, Alper Fatih Bulut, Ecem Endişe ve Mine Turğut’un ‘kalifiye dolandırıcılık’ suçunu işledikleri hususunda ehliyetli tanıt elde edilemediğinden beraatlerine değişmeyen verdi. Mahkeme, sanık Anne Bulut’u ‘tecimen yahut müşareket yöneticileri ile kooperatif yöneticilerinin dolandırıcılığı’ suçundan 316 yıl 3 ay hapishane ile 1 milyon 275 bin TL adli para cezasına çarptırdı.

Avukat Orhan Boran, “Maznun Anne Endişe aleyhine sunulan cezaevi cezası tarihi tıpkı karardır. Daha Çok ev satış vaadiyle mağdurları dolandıranlar, sürecin böylece haddinden fazla pahal cezaevi cezası alacaklarını bilmelidirler” dedi.

Jet Fadıl’a “dolandırıcısın” dayağı!

 

Cıvıl Cıvıl vezneci dolandırıcıları gözaltında

 

Share: