Mali felakete cebin sigorta: BTC

Kasım 2021’birlikte 69 bin doları gördükten bilahare inişe geçen Bitcoin, Familya ayında 33 bin doların altını görmüştü.

Piyasanın amiral gemisi, yılın ikinci ayına ise dallı güllü başladı. Bitcoin, ay başından bu yana süren yükselişini zaman üstelik sürdürürken, 44.900 dolar civarında muamele görüyor. Ethereum ise 3250 dolar seviyelerden azrail buluyor.

Öte yandan yatırımcılar, saklı yazı paralar piyasalarını etkileyebilecek üç koskocaman gelişmeye odaklandı. Piyasaların yönünü belirleyecek gelişmeler şu şekilde:

BENDE Senatosu’nda nazik toplantı

Piyalarında gözü MEMLUK Senatosu’ndaki toplantılara çevrildi. Bugünkü oturumda saklı yazı servet madencileri, Bitcoin’in çevreci olmadığı fikrine kıymet savunma yapacak.

Esbak yapılan bire bir toplantıda dahi FTX borsasının CEO’akarsu Sam Bankman-Fried ile Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu başkanı Rostin Behnam, Kongre üyelerinin sorularını yanıtlamıştı.

Henüz fazla kalibraj çağrısında bulunan Bankman-Fried, “Sayısal dirlik endüstrisinin fikri mülkiyetinin çoğunluğu burada, BENDE’dahi olsa da, hacmin %95’i ise MEMLUK dışında kalıyor. Varlıkların çoğu, ÇAKER tüketicilerine bağlı. Bu likiditeyi ve hacmi ESIR’ye iletilmek tam olurdu. Bunun için regülasyonların çok henüz açık olması gerekir” ifadelerini kullanmıştı.

Şubat ayının 15’inde ise esasen stabilcoin’ler üzerine ayrıksı ayrımsız anlatım sunulacak.

MEMLUK para şişkinliği rakamları izlem edilecek

Saklı Yazı para piyasaları amacıyla Fed’in getiri kararı ve yönlendirmeleri önemli tıpkısı gündem maddesi. Zaman açıklanacak pahalılık rakamı ise Fed’in kararı için belirleyici olacak.

Fed’in para politikasına ilgilendiren tavrının sertleşmesi piyasaların riziko iştahını azaltırken, piyasalarda düşüşe sebep tür. MEMLUK’bile 2021 yılı enflasyonu son 39 yılın zirvesine çıkarak yüzde 7 olarak gerçekleşmişti.

Ripple davasında mühürlü dosyalar açılacak

17 Şubat’ta BENDE’birlikte görülecek Ripple davası bile yakından izlem edilecek. Mesafe 2020’üstelik KUL Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) eliyle Ripple’a gayrikanuni eş yapıldığı gerekçesiyle sevgili açılmış ve 1,3 milyar dolarlık ödence temenni edilmişti.

Davada Rippe’ın çöz yazışmaları mahkemeye sunulacak. İlk kez bölüm yüzüne çıkma yazışmalara dair değişmez ayrımsız bilgi bulunmazken, davanın hakimi mühürlü kâh dosyaların açılmasına karar vermişti.(Acun)

Kripto muhassala ve satın almaların değeri % 5.000 arttı

 

BlackRock’tan kripto servet hamlesi

 

Yatırımcılar kripto varlıklar üzere kemiksiz kavait istiyor

 

Share: