Mali okuyucu yazar girmek amacıyla şanlı ipuçları

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ HABERLER SERVİSİ

Finansal okur yazarlığın elden zenginleri ilgilendirdiğini düşünebilirsiniz ama finansal okuyucu yazarlıkla ait bilmeniz müstelzim en koca kök, bunu yapmadan zengin olamayacağınız.

İşte bu yüzden lotodan şişman evet bile elan beribenzer nukut kazanan tıpkı çok âdem kendilerini mali yerine başladıkları noktada buluyorlar. Aşağıdaki bilgileri ferdî hareket noktanız yerine kullanın ve finans ve yatırım bilginize bire bir ana atın.

Mali kari yazarlığın genişlik önemli bileşeniyle başlıyoruz – siz. Hikmet yapmak amacıyla hangi büyüklüğünde koridor harcayacağınıza karar verecek olan sizsiniz. Benzeri şekilde gene siz neye ve hangi ant envestisman yapacağınıza değişmeyen vereceksiniz. Vukuf edinebilirsiniz, fakat bildiklerinizi uygulamaya dökmeniz gerekecek ve henüz sonra elde ettiğiniz sonucun kar mı engel mı olduğuna bakacaksınız. 

Finansal okuyucu yazarlığın ve başarının sizinle ilgili olduğunu anladığınızda, bire bir bütçenin lacerem oluşturulduğunu öğrenin. Arz ferah amma mali olarak bile ayrımsız o büyüklüğünde dokuncalı hatalaran biri borçlarınızı yönetmenin bütçe tutmakla ait olduğunu oranlamak. Şayet hiç borcunuz yoksa, şu an bütçe oluşturmayı aktarmak için doğru yerdesiniz. Borcunuz varsa, bittabi buna üstelik bütçenizin benzeri bölümünü ayırmalısınız. Bütçe oluşturma, realist adına çıktı faturaları ödedikten bilahare elinizde kalacak olan paraya odaklanmaktır. 

Birikimleriniz ve yatırımlarınız için kenara ayıracağınız paradan sonraları bütçenizi oluşturacaksınız. Takanak kavramını anlamalısınız. Bir Nice koca, kredilerini borçlarından ayrı miktar. Birlik bu insanların kuma noktasıysa birine dünyalık ödemek zorunda olmalarıdır. Bu dünyalık esasen sizin değil, hele birlikte cesaret kartınızdaki mal. Borçlarınızsa siz ödeyene kadar başkasına ait olan benzeri paradır.

Finansal kari yazarlığın insanları tasalı eden yanlarından biri dahi sigorta konusu. Mali olarak hayat dolu hisseden zihayat insanlar, yaşam güvencesi gibi bazı sigorta türlerinin zinde yaşta daha makul fiyata geleceğini bilirler. Sigorta bire bir yatırımdır çünkü sizi, finansal geleceğinizi etkileyecek beklenmedik olaylardan korur. California’bile evlerini sigortalatmamış insanlara evet üstelik Florida ve Midwest’te hâkim sigortası yaptırmamış olanlara bu ana mali gerçeği sevgili.

Şimdiye büyüklüğünde mihrak noktamız para ve yatırım genel konuları oldu. Fakat demin kaçınmamız gereken bire bir günah var. Mali okur yazarlık bilginizi bollatmak amacıyla interneti kullanmayın. Bu konuda internette araştırma yapmayı önemseyen insanlar var çünkü, caba, araştırabileceğiniz bir nice bahis var ve düşüncesiz telefonunuzla istediğiniz zaman erişebiliyorsunuz. Genelde söylenmeyen ayrımsız noktaysa birinci sınıf içerikleri şüphesiz fark edebileceğiniz. Bu konuda yer bol yaklaşım birkaç özgür web sitesini karşılaştırıp mesabe ahzetmek. Ne konular üzerinde siteler beyninde uzlaşma varsa, gelecekte gidermek amacıyla kaydedin. Özge birlik bilgileriyse “mali vukuf taslağı” kendisine kaydedin ve henüz bilahare araştırarak doğruluğuna değişmeyen verin.

Money Inc.’in yazısına göre sonuç adına finansal okuyucu yazarlığın hem kritik hem de çoğu ant görmezden gelinen tıpkısı unsuru var: mali başvuru makaleleri. Yıpranmamış edindiğiniz bilgileri başarıyla bürümek amacıyla, tüketici zihniyetinden, yatırımcı zihniyetine geçmelisiniz. Sunma asıl seviyede, paranızla yapabileceğiniz sadece iki molekül var: kendinize ayırmak ya dahi başkasına yöneltmek. Eğer envestisman yapacaksanız, paranızı başkasına vermiş olacaksınız. Bu hayat dahi rüya ediyoruz ki paranızla doğru işler yapacak. Madalyonun sair yüzündeyse, paranızı size karşılığında aynı iz ya de bakım sunacak birine verebilirsiniz. Bu ikisi arasındaki fark, hayata yatırımcı zihniyetiyle yaklaştığınızda ortaya çıkıyor. Bu durumda paranızın size sınırlı tıpkı miktar karla döneceğine inanıyorsunuz. Buna ters olarak, bitiren zihniyetiyle düşündüğünüzde az daha seçme ant paranız aynı başkasının eline müstehap ve onu benzeri daha görmezsiniz. Seçiminiz gelişigüzel ahit yatırımcı zihniyetinden yana olsun.

Mali kari yazarlığa duyduğunuz rabıt miktarı, mali başarınızla akilane uygun olacak. Envestisman yapacak ne büyüklüğünde fazla paranız olursa, Finans piyasaları ve ekonomiyle ilgili o kadar vukuf sahibi girmek isteyeceksiniz. Eğer çokça beş altı paranız varsa evet bile tek yoksa ve bu pozisyonda kalacaksanız, mali okuyucu yazarlığa olan ilginiz durağan kalacak. Finansal kari yazarlık bilginiz durağansa, deminden gür bire bir tasarrufçu ve yatırımcı olmayı öğrenmenin cemi zamanı.

Yatırımcının yıpranmamış gözdesi Euro mu?

 

İşte haftanın kazandıran envestisman araçları

 

Korona tasarrufu artırdı, nukut bankada kaldı

 

Share: