Marmaris’te villa fiyatları Avrupa ile yarışıyor

Mütezayit istek ve hususi villaların az olması nedeniyle fiyatlar  İspanya ile Fransa’nın dünyaca ünlü turizm şehirleri ile yarışır duruma geldiği bildirildi.

Türkiye’nin önde mevrut büyükşehirlerinde güneş tacı virüs salgını nedeniyle alınan karantina kararları sonrası mutlak bahçeli villa hayali olan aileler harekete geçti. Muğla’nın dünyaca ünlü Marmaris ve Datça kabil ilçelerin rustik mahallelerindeki önü deniz arkası ormanlık alanların bulunduğu araziler ile bahçeli villalara temenni arttı. İstanbul ilkin kalkışmak amacıyla Ankara, İzmir, Bursa, Eskişehir, Diyarbakır üzere metropollerden gelenler ve gerekse da car sitelerini izlem ederek gerekse emlakçıları arayarak hikmet almaya başladı. Arz fazla irade ise Marmaris’in kırsalında bulunan turistik Selimiye, Orhaniye, Bozburun, Söğüt ve Hisarönü mahalleri bent gördü. İlanları takip edip emlakçıları arayan büyükşehirdeki vatandaşlar, önü deniz, arkası orman huy ile birlikte izole olabilecekleri bağımsız milletvekili villaların fiyatlarını soruyor. Bu nitelikte ve SİT alanları ile çevrili ilçenin arazinin bir iki olması, özgür villalar kısıtlılığı fiyatları artırdı.

İspanya’nın dünyaca ünlü Barselona şehrinde özgür villalar 1,5 milyon ile 8 milyon lira, Fransa’nın Cannes şehrinde 1,5 milyon ile 15 milyon liralık arasında satışa sunuluyor. Marmaris’in kırsal turistik mahallerinde 400 metre bahçesi mevcut 3+1 müstakil villalar 1 milyon 750 bin ile 6 milyon lira ortada fiyatlarla alıcılarını bekliyor. 

SOYVURAL: TALEPLERE YETİŞMEYE ÇALIŞIYORUZ’
Güneş Tacı virüs salgını nedeniyle akıbet bire bir yılda villalara talebin artığını söyleyen Marmaris Emlakçılar Derneği ve İstanbul Emlak Müşavirleri Federasyonu Başkanı Zülfikar Soyvural, “Marmaris, Datça kaymakamlık ile kırsallarında 2 bin, 2 bin 500 civarında kent içre veya bağımsız milletvekili villa bulunmakta. Ilkin İstanbul görünmek üzere büyükşehirlerdeki ensesi kalın kişiler önü bahir arkası orman özgür villalara talebi artırdı. Güneş Tacı virüs salgınından kontekst izole olmak isteyenler ve kısıtlamalarda erinçli kılmak isteyenler hele Marmaris’in bahir kıyısı rustik mahallerinde özgür karı ve bahçeli villalara talebi artırdı. Satılık villanın kısıtlı olması ve talebin aşkın olmasıyla fiyatlar da arttı. Bahçesiyle gelişigüzel 400 metrekare ayrımsız villa 1 milyon 750 bin liradan başlıyor 5 milyona büyüklüğünde çıkıyor. Bankaların kurumlu bölük kredileri bire bir nebze olsun faydalı oldu ama bu villaları genelde maddesel imkanları mebzul olan aileler yeğleme ediyor. Ilkin İstanbul oluşmak amacıyla büyükşehirlerden bizleri haddinden fazla arayan ve özellikleri soranlar çokça oluyor. Taleplere yetişmeye çalışıyoruz” dedi.

Fırsatçılar denk yükseltti Çeşme’deki villalar yersiz kaldı

Avrupa’nın ilk 3D evi kiralandı

Share: