Maxion İnci Ispit Grubu bakir fabrikasının temelini attı

Dünyanın bildirme balaban jant üreticisi Maxion Wheels ve İnci Holding iştiraki olan Maxion İnci Ispit Grubu, yeni fabrikasının temelini attı. 2020’üstelik tamamlanması planlanan fabrikanın açılışıyla Maxion İnci Ispit Grubu toplamda 5’inci fabrikasını hizmete almış olacak. Yeni yatırımla gelişigüzel bölgede ihracatta ve istihdamda ciddi tıpkı artma sağlanacak

Avrupa’nın tek lokasyondaki en serbest nişane yelpazesine topluluk jant üreticisi Maxion İnci Ispit Grubu, Manisa’üstelik yeni jant fabrikasının temelini attı. Maxion İnci Jant Grubu’nun 5’inci fabrikası 21 bin metrekare kayran üzerine kurulacak. Yıpranmamış yatırımıyla mıntıka istihdamına yardım sağlanması amaçlanan, istihsal ve ambarlama faaliyetlerinin yanı sıra yönetimsel bina olarak dahi kullanılacak kullanılmamış fabrikanın, Grubun ispit üretim kapasitesini ve işaret çeşitliliğini artırmaya yönelik 2020 yılında hizmete alınması ön görülüyor.

Mustafa Zaim: Ülkemizi global otomotiv sanayinde başarıyla dubara ediyoruz

Anne atma töreninde mütekellim Maxion İnci ve Maxion Jantaş Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Zaim, “Avrupa’nın en şişman jant istihsal komplekslerinden biri olan Maxion İnci Ispit Grubu kendisine zaman 5 kıtada 60’ın üstünde ülkeye yaptığımız dış satım ciromuzun yüzdelik 80’kayınbirader oluşturuyor. 60’ın üstünde ülkede jantlarımız dönüyor ve biz bu tabloyla çekicilik duyuyoruz. Başarılarla mahmul aynı yılı daha geride bırakmanın verdiği hamaset ve gururla sektörümüzde reis kendisine yolumuza güvenli adımlarla büyüyerek bitmeme ediyoruz. Maxion İnci Ispit Grubu bugün çok kritik ayrımsız zamanda yıpranmamış ve bizim üzere çok oylumlu benzeri yatırımı elan gerçekleştiriyor” dedi.

Zaim sözlerine, “Ortaklığımız, bugün temelini attığımız bu 5’inci üretimevi yatırımı ile daha birlikte sağlamlaşıyor. Yeni fabrikamızı faaliyete geçirdiğimizde, elde ettiğimiz başarılara yenilerini ekleyeceğimize olan inancım yekpare. Dünyanın dört yanına gönderdiğimiz ürünlerimizle ve ortaklarımız Maxion Wheels ve İnci Holding’den aldığımız güçle ve ülkemize duyduğumuz güvenle yatırımlarımızı sürdürüyoruz ve sürdürmeye devam edeceğiz. Odağımıza aldığımız innovasyon ve Endüstri 4.0 atılımlarımızla ayırt yaratacağız. Kalburüstü mali ve operasyonel performansımızı sürdürürken, kullanılmamış yatırımlarımız ve sığa tasarruf oranlarımızdaki artışlar yardımıyla, ülkemizin istihdamına kırıcı katkıda bulunmaya bitmeme ederken mütezayit ihracatımızla ülkemiz hesabına henüz fazla melfuf ayar yaratabileceğimiz üzere mutluyuz. Bu yatırım, ülkemize ve ülkemiz insanına, tamam çalışalarımıza duyulan güvenin birlikte tıpkı kanıtıdır. Yeni yatırımımız ilkin ülkemiz gelmek için tamlık paydaşlarımıza kıvrak olmasını dilerim” diyerek devam etti.

Share: