MEMLUK’üstelik mortgage krizi kapıda

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ HABERLER SERVİSİ

Mali bili ve çözümleme firması Cure Logic’mağara en üst araştırmasına bakarak mortgage ödemelerinin 4 ay gerisinde kalanların payı temmuz ayında son 21 yılın genişlik faziletli artışı gösterdi.

120 günlük gecikme oranı Temmuz 2019’daki %0,12 oranından %1,4’e yükseldi. Bu veriler 1999 yılından bu yana bahis konusu veriyi izleme fail Cure Logic’mağara kaydettiği yer efdal artışı rapor ediyor. Oranlardaki artışın ABD teşvik paketinin içerisinde bulunan CARES Yasası’nın tıpkı sonucu olduğu belirtiliyor.

Yasayla gelişigüzel mortgage ödemelerinin birikerek arttığına dikkat çekici Cure Logic Başlangıç Ekonomisti Dr. Frank Nothaft, “Ifa gecikmelerine tahammül sağlayan CARES Yasası’nın nazik bir bulut yarattığını düşünüyorum. Zira ev sahipleri halen herhangi bir ödeme üzere medyun olmayı sürdürüyor” ifadelerine düzlük verdi.

Raporun gayrı bulguları de akça krizinin ciddiyetini gösteriyor. Vadesi doksan bayat olan mortgage ödemeleri güzeşte yılın tıpkısı dönemindeki %1,3’deri %4,1’e fırladı ve bu artış hızı 2014’cilt bu yana kaydedilen en faziletkâr seviyeyi gösteriyor.

Düğümlü mortgage kredileri ödemelerini bildirme beş altı 90 dönme geciktiren mortgage kredilerini rapor ediyor ve BENDE’üstelik kamu eyaletlerde okkalı budaklı mortgage kredisi artışı yaşanıyor. Fakat gâh eyaletler diğerlerine bakarak çokça elan fazla karışık mortgage kredisine aile sahipliği yapıyor:

New York’ta orak ayı ayında kaydedilen oranlarda geçmiş yılın tıpkı dönemindeki %4,3’kap %10’a yükseliş görülüyor. New Jersey’de bu izzet %4,5’ten %9,6’evet yükselmiş. Florida’dahi ise tıpkısı yılda kaydedilen artım %4,1’den %8,6’evet büyüklüğünde uzanıyor.

Nothaft konuyla ilişik açıklamasında, “Şayet mali stres bitmeme ederse, 2021 yılı sonuna kadar sunma bir iki 2 milyon kredinin bunaltıcı şekilde pres durumda olduğunu görebiliriz” uyarısında bulundu.

Ek finansal motivasyon paketine gerekseme artıyor

Heveslendirme paketi müzakerelerinin ayrımsız sonraki turunda Demokratlarla Beyaz Saray ortada görüşmelerin çözümsüz kaldığı anlaşılıyor. Fakat bir nice Amerikan ek aylaklık yardımları ve doğrudan ödemeler kabilinden birçok teşvik unsuruna dirimsel derecede gerekseme duyuyor.

Hükümet destekli mortgage garantörleri tarafından sunulan ödeme tavik hakkını kullanan ev sahipleri sabır sürecinin sonuna gelindiğinde birikmiş mortgage ödemeleriyle yüz yüze kalacaklar.

Mali danışmanlık firması Wilmington Trust’ın Mümessil Ekonomisti Rhea Thomas konuya ait, “Küsurat tasarruflar haneleri mail vadedeki ödeme yükümlülüklerini namına getirmelerinde koruyucu olsa de işgücü piyasası ağız ağıza düzelene kadar basamak halkı üyeleri aradaki uçurumun kapatılmasına yardımcı olunması amacıyla eklenmiş mali teşvik paketine ihtiyaç duyacak” görüşlerine düz verdi.

Amerikan aile sahiplerinin ayakta kalmasına koruyucu olunması amacıyla işgücü sektöründe da daha kuvvetli bire bir düzelme gerçekleşmesi gerekiyor. Ülkede aylaklık oranı %7,9’u gösterirken haftalık işsizlik ödemesi başvuruları halen faziletkâr seviyelerde dolaşıyor.

Thomas, “İstihdam seviyeleri kovid öncesi seviyelerin takkadak yarısı kadar. Bu nedenle istihdamda ve gelirlerde daha fazla iyilik hanelerin ödeme yükümlülüklerini adına getirmesinde yardımcı olacaktır” ifadelerini kullandı.

Ekstrem hane satışları rekor kırdı

 

Goldman Sachs’ta yaşayan bilanço maaşları yükseltti

 

BENDE’li vezneci sahtekarlık fail çalışanlarını kovdu

 

Share: