Metaverse ekonomisi 13 trilyon dolara ulaşabilir

FİNANSGUNDEM.COM-DIŞ DUYUM SERVİSİ

Facebook’un geçen sene Sermaye olarak baştan markalaşmasından bu yana, Metaverse kavramı, finansal hizmetlerde etkin takatli haddinden fazla firma için daha yüce kuzuluk geldi. Citigroup’un, ‘ Metaverse ve Dünyalık, Geleceğin Şifresini Çözme’ adlı 186 sayfalık raporunda, baziçe içi tokenlerden kriptoya, stablecoin’lere, CBDC’lere ve dünyalık birimine kadar gelişigüzel şeye ele alındı. Rapora göre, tecim, konferans, iletişim araçları, reklam, afiyet ve toplumsal işbirliği kabil kullanma örneklerini içeren cihazdan müstakil tıpkısı Metaverse, 2030 yılına kadar mecmu adreslenebilir tıpkısı pazarın 8 trilyon ila 13 trilyon dolar beyninde olabileceğini hesap pusulası ediyor.

Ifade, 2003 yılında başlatılan ve 2021 yılına kadar 345 milyon sanal mülk, gayrimenkul ve bakım işlemiyle 650 milyon dolarlık aynı GSYİH’ye topluluk sanal acun olan Second Life örneği aktarılıyor. Second Life, işlem maliyetlerini düşürmek için Linden doları geliştirdi. Bu etap dijital ifa sistemleri üzere koca tıpkısı hamle kendisine yorumlandı.

Apple Behre ve Google Nasip kabil cüzdanların, merkezi sıfır dünyadaki seçenekleri cemi namına bütünleşmiş buyurmak amacıyla desteklenen ödeme adımlar attı. Birçok iştirak sayısal paralarla ticareti gündeme aldı.
Rusya’nın Ukrayna’yı işgal girişimi bile saklı yazı paraların önemini artırdı.

Önümüzdeki dönemde finans kurumlarının saklı yazı paralara müteveccih şanlı hamleleri olması bekleniyor. KÖLE merkezli yatırım bankaları bu alanda birimiler kuruyor.

Metaverse’e kimler yatırım yapacak?

 

SEC Başkanı’ndan kripto mülk uyarısı

 

Nisan ayında öne çıkacak 3 kripto projesi

 

Kriptonun geleceğini belirleyecek 3 gelişme

 

Ana zamanlı ödemeler kriptoyu gölgede bırakacak

 

Share: