Miami sakinlerine ücretsiz Bitcoin verecek

Iri bir Asya sigorta şirketi, sektördeki değişik sigorta şirketlerine misal olmak amacıyla Bitcoin (BTC) birikimlerini sigortalamaya başladı.

OneDegree sigorta şirketi perşembe günü yaptığı açıklamada, Hong Kong Bitcoin Exchange (HKbitEX) şirketinin ON10N platformuyla katılım kurduğunu duyurdu. Bu ortaklıkla OneDegree şirketi, HKbitEX’in gözetimi altındaki 100 milyon dolarlık dijital varlıklarını sigortalayan önceki Asya merkezli sigorta şirketi oldu.

OneDegree’ye bakarak sayısal varlıklara müteveccih sigorta talebi artıyor. Bu talepler doğrultusunda, sayısal yaratıklar üzere sigortalama hizmetlerinin çeşitlenmesiyle yatırımcıların dijital varlıklara olan güveni bile artacak. 

Olur bu sigorta hizmeti neleri kapsıyor? Katıksız olaylardan kaynaklanan fiziksel hasarlar, elektronik beyin korsanlığı veya dağ gayeli yazılım gibi siber asayiş riskleri, şeriklik çalışanlarının kasten yahut hileli eylemleri vb. üzere durumları içeriyor. 

Duyurunun ardından HKbitEX müessis ortağı Ken Lo, saklı yazı dünyalık birimlerin katma envestisman tahsis etmek istediğini belirtti. Konuşmasına şöyle bitmeme etti:

Hong Kong, bin 800’den çok lisanslı geçim yöneticisiyle, yönetimi altındaki 3 trilyon KÖLE dolarından fazla varlığa eş sahipliği yapıyor. Varlık yöneticilerinin bu piyasaya girmelerine, serencam yatırımcılarına alın güvene dair görevlerini dahi adına getirmelerini sağlayacak şekilde destek olmak istiyoruz.”
Ortaklık, saklı yazı piyasasındaki oyuncuların risklerden korunmasına arkalamak üzere teknolojik analizör üretiyor. Bu çözümlerden biri, şeriklik içi siber düzenlilik platformu olan Cymetrics. Buna melfuf olarak şirket, müşterilerin siber risklerini değerlendirmelerine ve firmaya göre yönetmelerine havari olacak araçları dahi bakım adına sunuyor.

Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu şu anda bireylerin saklı yazı ile ilişik borsa yatırım fonlarına envestisman yapıp yapamayacağı bile dahil tutmak için sanal mülk işlemlerini kapsayan kuralları gözden geçiriyor.

Hong Kong, dünyanın en mefret ve önde gelen para merkezlerinden biri. Da kripto mülk inovasyonu üzerinde bile yüce ayrımsız etkisi var. Örneğin, saklı yazı para birimi borsası FTX ve sayısal geçim platformu Crypto.com üstelik dahil almak için bugüne kadarki yer tanınmış ve liyakatli kripto şirketlerinden bazılarına karı sahipliği yapıyor.

Kripto yatırımlarında riskleri azaltacak 5 adım

 

Twitter saklı yazı para ekibi kuruyor

 

Saklı Yazı paralar neden düşüşe geçti?

 

Share: