Milyarder yatırımcıdan kripto mal açıklaması: Saklı Yazı paralar yasaklanmalı

Rusya Minval Bankası başkanı Elvira Nabiullina, Rusya’birlikte Bitcoin’i yasaklamasını istiyor. Rusya Maliye Bakanı Anton Siluanov ise Rusya Tarz Bankası’nın ülkedeki kriptoları zecir çağrısında bulunmaya devam ettiğini fakat Bitcoin (BTC) gibi saklı yazı paraları yasaklamanın imkansız olduğunu söyledi.

Forbes Rusya’nın haberine bakarak, maliye bakanı Siluanov yaptığı açıklamada, “Rusya’bile kriptoyu yasaklamak interneti yasaklamakla tıpkı, imkansız” dedi.

Maliye bakanı, “Saklı Yazı mal endüstrisini olabilir olan arz bodur sürede boşaltmak, yasaklamaktan çokça henüz iyidir. Bu şekilde hükümet, piyasayı kontrollü şekilde izleyebilecek ve kripto madenciliğinden alınan vergilerle bütçeye katkıda bulunabilecektir” dedi.

Siluanov verdiği brifingde, “Neden menedilmek isteniyor, anlamıyorum. Bunda yanlış olan hangi?” dedi ve vergilendirmenin dümdüz çözümlerinin olduğunu bile sözlerine ekledi. Siluanov’a göre hükümet, yatırımcıların saklı yazı gurur-satımından elde ettikleri kazançları vergilendirmeli.

Icra Vekili, “Kalıp bankası kripto varlıklara ilgilendiren değişmez ayrımsız yasak yutmak istiyor. Bu haram saydam olmayan sakil ayrımsız etraf yaratmanın yanı sıra, vatandaşlar ve finansal kurumlar için riziko oluşturur” dedi.

amma velakin, maliye bakanlığının kripto paraların risklerinin farkında olduğunu belirten Siluanov, geçtiğimiz aylarda yayımlanan saklı yazı düzenlemesinde istekli sıfır yatırımcıların sınırsız şekilde kripto mülk hava-satış yapmalarını sınırladıklarını de sözlerine ekledi. Bakanlığın bildirisine bakarak, çolpa yatırımcılar üzere azami cirim 50 bin Zalim rublesi (660 dolar) ila 100 bin Acımasız rublesi (1.300 dolar) ortada kabil.

Yetkililer, bu miktarla ait sınırlamanın maaş mı yoksa haftalık mı olacağıyla ilişik seçkin hikmet vermedi.

Sevgililer Haset’nde Bitcoin unutuldu

 

Dev banka Bitcoin üzere adil fiyatı ortaya çıkardı!

 

Tesla’nın elindeki Bitcoin’in değeri anlaşılan oldu

 

Share: