Mobilya sektörü 2 bilyon dolarlık ciro üzere buluşuyor

2 milyar dolarlık aynı ciro oluşturması beklenen organizasyon kapsamında konuşan MOSFED Başkanı Ahmet Güleç, ilkin Amerika ve Çin oluşmak için Avrupa, Asya, Afrika ve Orta Doğu’nun murat ülkelerinden 50 bine andıran yabancı ziyaretçi beklediklerini aktardı.  Mikro içi ve elverişsiz dışından toplanmış 150 bin kişiyi ağırlaması muhtemel İMOB, 21-26 Familya tarihleri beyninde düzenlenecek.

İş hacmi ile Türk ekonomisinin lokomotif gücü durumunda mevcut möble sektörü, MOSFED ve Ticaret Bakanlığı işbirliği ve KOSGEB desteğiyle düzenlenen İMOB Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı’nda buluşuyor. Bu sene 16. kere düzenlenecek olan organizasyona ilkin Amerika ve Çin oluşmak için, Avrupa, yükselen Asya pazarı, Afrika ve Orta Doğu’nun uğur ülkelerinden 50 bine andıran yabancı ziyaretçi, toplamda ise 150 bin kişinin katılması bekleniyor.  

Tasavvur, Türk mobilyasının gücünü izah etmek, 2 bilyon dolarlık iş hacmi kurmak

Fuarın ev sahiplerinden MOSFED Başkanı Ahmet Güleç, 2019 sonu itibariyle ihracatta 4 bilyon dolar, bağırsak pazarda ise 50 milyarlık bire bir mir ön gördüklerini söyledi. 2023 yılı böylelikle dünya möble pazarından yüzde 2,5 hisse almayı planladıklarını nâkil Güleç, Türk mobilya gücünü ve dizayn zenginliği gösteren böylesi arsıulusal organizasyonların bu haysiyetle son etap oylumlu olduğunu kaydetti. İMOB kapsamında gerçekleştirdikleri B2B görüşmeleri ile geçen yıl 1,5 bilyon dolarlık gelişim bağlantısı kurulmasına anahtar olduklarını dile getiren Güleç, bu yılki hedefi 2 milyar dolar kendisine açıkladı.

İstanbul bu fuara hazırlanıyor: İMOB 50 ülkeden katılımcı ağırlayacak

Mütebessim, çağdaş mobilyalardan klasik mobilyalara, parçalı mobilyalardan ofis mobilyalarına, habitat gruplarından çağa, yavru, zihayat mobilyalarına, yataklardan aksesuarlara kadar geniş ayrımsız yelpazede yayın gruplarının sergileneceği İMOB Fuarını, Türkiye möble sektörünün dışa açılan cesim vitrinlerinden biri olarak tanımladı. Geçen sene 150 bin metrekarelik alanda 35 farklı ülkeden katılımcıya karı sahipliği yapan İMOB’a;  bu yıl de 50 ülkeden katılma olacak. Antrparantez başta Amerika ve Çin kalkışmak amacıyla, Avrupa, yükselen Asya Pazarı, Afrika ve Orta Doğu’dahi dünya möble pazarını elinde bulunduran ülkelerden gelen 50 bini ecnebi girmek için toplamda 150 bin ziyaretçi bekleniyor.

Türkiye möble sektörünün yer yenilikçi, dizayn, trend ve aptal ürünleri sergileneceği fuarını, arsıulusal ve ulusal platformlarda düzlük düzlük zincir mağazaların yetkilileri, toptancılar, dağıtıcılar, ithalatçılar, ihracatçılar, mimarlar ve bağırsak mimarlar, endüstriyel tasarımcılar ve mobilya mağazalarının sorumluları ülfet edecek.

Share: