MTV ikinci taksit ödemeleri başladı

Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) yılda iki kez ödeniyor. Bu alacak aracın yaşı, motosiklet hacmi ve hangi araç grubuna girdiğine bakarak değişik şekillerde hesaplanıyor. 2022 yılı üzere ilk taksiti ödeyen şalter sahipleri, ikinci ödemelere dayalı araştırmalarını yoğunlaştırdı.

Dirimlik İdaresi Başkanlığının (GİB) internet sitesinde meydan düz duyuruda, bahis konusu verginin ödeme detaylarına ait bilgilere vadi verildi. Buna göre, MTV ödemeleri, GİB’in genel ağ sitesi üzerinde mevcut İnteraktif Vergi Dairesi uygulaması üzerinden veya GİBMOBİL uygulamasıyla ateş parçası telefonlardan ödenebilecek.

Anlaşmalı bankaların cesaret kartları, banka kartları evet de ecnebi ülkede cümbüş gösteren bankaların cesaret kartları, banka kartları ve özge ödeme yöntemleri ile ifa mümkün olacak.

Ödemeler antrparantez anlaşmalı bankaların şubelerinden, alternatif ifa kanallarından (internet ve telefon bankacılığı ve oynak bankacılık gibi), PTT hisse senedi yerlerinden ve mecmu idrak dairelerinden de yapılabilecek.

MTV ödemesi için mükellefler, İnteraktif Vergi Dairesinin genel ağ sitesinde “Çabuk Ödeme” bölümünden harf girişi yapmadan “MTV Ödeme” alanına hemen plak ve TC etiket numarası bilgilerini girerek borçlarını görüntüleyip ödeyebilecekler.

Ödemeler için son ahit 1 Ağustos 2022 (31 Orak Ayı 2022 resmi tatile rastladığı için) kendisine belirlendi.

MTV ödemeleri için serencam bölüm

 

TEB’den MTV ödemelerine faizsiz taksit imkanı

 

MTV artış oranı belirlendi… Hangi komütatör ne büyüklüğünde MTV ödeyecek?

 

Share: