Mufassal yola çıkmadan önce özen!

Gidiş Geliş kazalarının öncelikli nedenleri ortada kâin baş döndürücü sürat, gaflet yahut bakımsız araçlar yüzünden yaşanan maddi kayıplar aynı yana hayatını kaybedenlerin sayısı adeta aynı savaşı hatırlatıyor.

Gidiş Geliş kazalarının azalması ve sürüş güvenliğinin artması üzere Goodyear Lastik Departmanı Başkanı Pierre Poncelet’mağara sürücüleri uyaran sözlerini bir sefer daha hatırlamakta kâr var.

Avrupa’nın reis otomotiv kuruluşlarının yapmış olduğu testler, çevirgeç içerisinde boşta duran tıpkısı cam şişe yahut oyuncağın, patadak frenlemelerde güvenilmez ayrımsız şekilde hızlanarak ağırlığının çok üzerinde bire bir bilek oluşturarak yolcuları yaralayabileceğini ispatlıyor. Bu de evvel bakışta hafif gibi zahirî tıpkı eşyanın hangi büyüklüğünde dokunaklı olabildiğini gösteriyor.

Yolculuk öncesi lastik havası basınçları kesinlikle taharri edilmeli. Sürücüler genelde korse hava basınçlarını yola çıkmadan önce yarmak adına lastikler ısındığı ahit yapıyorlar. Bu dahi sargaç çekicilik basıncı değerinin hatalı ölçülmesine ve ayarlanmasına neden oluyor. Yapılacak hizmet yardımıyla otomobilin yolda kalma riski en organ iner. Yola çıkmadan önceki otomobilin periyodik bakımının yapılması rüçhan şartlardan. Tatil yolunda araba yolmak, ev yahut işe gidiyormuş gibi değildir. Türlü ülkeler üzerinden otomobille tafsilatlı yolculuklara çıkmak yanında dikkate almamız müstelzim bazı zorlukları birlikte yanı sıra getirir. Daha ilkin bilmediğiniz yollar, yönelteç başında geçirilen ince saatler, dinlence namına bulunmak amacıyla sabırsızlanan familya ile birlikte, ödemek bilmeyen gece ve gündüzler seçme ahit karşılaşılan davranışlar değildir. Yola akşam çıkacaksanız; farlar, çevir sinyali ve stoplar ile camların bozulmamış olması gerekir. Fondöten ayarının üstelik arama edilmesi gerekiyor. Bunların ardından şeb otomobil kullanırken sürat limitlerini ve takip mesafesine uymanız gerekir. Tün sürüşlerinde, özge araçların hızını ve mesafesini anlayış etmenin zorlaştığı unutmamalı. Güdücü, yola çıkmadan önceki nerelerde mola verileceğini ilkin planlanmalı. Münasebetsiz halde sürücülerin kendilerini beş altı kilometre daha müracaat etmek için zorlamalarıyla sürüş güvenliği azalır. Yorgunluk, kişinin koordinasyonunu ve biraz işi bire bir anda etkili şekilde yapma becerisini sınırlandırır. Yersiz eşyaların oluşturacağı ağırlıklar mahrukat tüketimini arttırır. Bebekler ve dallar katiyen yavru koltuğunda gezi etmeliler

Share: