Mutasyona ekti izleme! Eleştiri 4 hafta

Edinilen bilgiye göre, pandemi sürecinde vaka sayısındaki artışlar ve göçük sağlanamamasıyla ilişkin farklı görüşler ortaya atılıyor. Hükümette ve ilişkin kurumlarda yapılan toplantılarda, olay sayısındaki artışı toplumdaki gevşemeye bağlayanlar olduğu kabilinden, mutasyonlu virüsle olan ilişkisinin ortaya çıkarılmasını savunanlar dahi bulunuyor. Temas iki konuda dahi hamle atılacağı belirtiliyor. Alelhusus dışarılık illerinde akraba ilişkileri zımnında hikâye sayısının arttığı rapor ediliyor.

POZİTİFLİK ORANI YÜZDE 5

Toplantılarda, akıbet dönemlerde şişman şehirlerin pahal bakımlarında COVID-19 hastasının çokça azaldığı ancak son tıpkısı haftadır, hastalanmış sayısında artış görüldüğü saptaması yapıldı.

İngiltere varyasyonunun birlikte, Türkiye’deki virüsün öz mutasyonu üstüne dahi tetkikat yapıldığı öğrenildi.

Mutasyonun Türkiye’deki salgını arttırdığına dair daha veri olmadığını belirten uzmanlar, testlerin pozitiflik oranının halen yüzdelik 5’lerde olduğunu tabir etti. Mutasyonların vakaları etkileyip etkilemediğinin ise 4 hafta sonra görülebileceği belirtiliyor.

ÜÇÜNCÜ KOLPO HESAPÇI

Toplantılarda, aşıların mutasyonlu virüse etkisi de sık sık değerlendirme konusu yapılıyor. Türkiye’nin kullandığı Sinovac aşısının inaktif olması nedeniyle mutasyonlara cebin etkin olduğu söyleniyor. Uzmanlar, pandemide üçüncü dalgadan alay edebilmek için dahi 15-20 bin hikâye sayısının yeniden görülmesi gerektiğini belirterek, “Virüs tamamen yıpranmamış ayrımsız tadımlık kazanarak, mutantla bambaşka ayrımsız şeye evrilirse, aha o devir bambaşka aynı proses başlayabilir” diyor.(Hürriyet)

Mutasyona düçar koronavirüs tespit edildi! Benzeri mahalle karantinada

 

DSÖ: Güneş Tacı virüsün kaynağı olan efsanevi tayin edilemedi

 

Share: