Nazır Dönmez: “Batıda ne varsa doğuda de o olacak anlayışıyla 81 ilin tamamına doğalgazı götürdük”

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Cumhurbaşkanımızın direktifleriyle, batıda ne varsa doğuda üstelik o olacak anlayışıyla 81 ilin tamamına doğalgazı götürdük” dedi.

Bakan Dönmez tıpkısı dizi film temasta bulunmak üzere Yalova’ya geldi. Dönmez, kentte ilk kendisine Yalova Valiliği’ni müzakere etti. Burada yadigâr defterini imzalayan Dönmez’e Ilbay Yaşamış Erol safiha hediye etti. Dönmez, arkası sıra Yalova Belediyesi’nin görüşme etti. Burada Uray Başkan Vekili Mustafa Pasif, İbrahim Müteferrika Kağıt Müzesi’nde üretilmiş kağıdı Dönmez’e bağış etti.

Kentteki programına SELIM Tümen İl Başkanlığı ziyareti ile devam fail Icra Vekili Dönmez, Yalova’nın erke alanındaki taleplerini adına getirmeye devam edeceklerini belirtti. DOĞRU Tümen iktidarı döneminde Yalova’dahi çetin yatırımların gerçekleştirildiğini rapor eden Dönmez, şöyle konuştu:

“İktidara geldiğimiz 2002 yılında bu yatırımlar elden 3 milyon liralık iken geçtiğimiz yıl bu alanda yapılan yatırımların tutarı 2021 yılında 284 milyon teklik adına gerçekleşti. Son 19 yılda Yalova’ya parçalanmamış 1 bilyon teklik yatırım gerçekleştirdik. Önümüzdeki sene ise katlanarak artacaktır. Önümüzdeki yıl 595 milyon teklik erke alanında enfrastrüktür yatırımları gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Bunun balaban tıpkı kısmını TEİAŞ gerçekleştiriyor. Hem bittabi faaliyet dağıtım şirketinin, gaz tevzi şirketinin kanalizasyon yenileme ve teşmil çalışmaları tıpkı şekilde devam edecek.”

Yalova’nın doğalgazı erken kullanan iller beyninde saha aldığını hatırlatan Dönmez, “İktidara geldiğimizde sadece 5 nazik şehrin form ilçelerinde doğalgaz kullanımı varken Cumhurbaşkanımızın direktifleriyle, batıda ne varsa doğuda dahi o olacak anlayışıyla 81 ilin tamamına doğalgazı götürdük hamdolsun. Bu illerimizden birisi da Yalova oldu. Bizim önce dönemizde erken doğalgaz kullanan kentlerden oldu. 2005 yılında doğalgaz arzımızı sağladık ve bu ilimizde doğalgaz kullanmayan ilçemiz, beldemiz kalmadı diyebiliriz” dedi.

Dönmez, belediyelerin özlük enerjilerini üretmeyle ilişkin projelerine bile destek vereceklerini anlattı.

Programları DÜRÜST Parti Yalova milletvekilleri Ahmet Büyükgümüş, Meliha Akyol, SELIM Öğür İl Başkanı Muğlim Bağatar ve kaymakamlık, mekân belediye başkanları bile izlem etti. – YALOVA

Share: