Nazır Gaye Hava bölük ve kira fiyatlarının birden düşeceğini rapor etti

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Misyon Çekicilik, Yeşilvadi 3 katlı Köprülü gaga projesinin temel atma törenine katıldı. Vekil Amaç Alım’a, Gaziantep Valisi Davut Gül, Büyükşehir Şehremini Fatma Şahin, kaymakamlık belediye başkanları, milletvekilleri, çalım müdürleri ve haddinden fazla sayıda yurttaş haremlik etti.

GAZİANTEP’E 10 BİN YENİ BASAMAK MÜJDESİ

Temel atma töreninde konuşan Nazır Alım, Gaziantep’e çokça ehemmiyet gösterdiklerini ve TOKİ aracılığıyla bugüne kadar toplanmış envestisman değeri 6.8 milyar lira nişane kazandırdıklarını belirtti. 20 bin 500 bakir yuva kazandırıp bunun birlikte camiler, okullar, keyif ocakları, amme binaları, spor salonları, 33 bin peyrev kapasiteli stadyum bağış ettiklerini aktaran Çalım, şöyle konuştu: “Durmuyoruz. Toplanmış yatırım tutarı 4.2 milyar teklik projelerimize son hızımızla devam ediyoruz. Bunun içerisinde 5 bin 700 konut var, ulus bahçeleri, alnaç restorasyon ve sokak güzelleştirme projeleri, içmece suyu hatları, atıksu arıtma ve kere düzenlemelerine kadar onlarca yatırımımız var. Antep amacıyla var gücümüzle çalışıyoruz. Şehitkamil Kuzeykent’te 2 bin 149 kullanılmamış basamak mensur ediyoruz. Değişik ilçelerimizde; toplam 5 bin 986 ev yapıyoruz. Bu yılın böylece ve 2023’ün evvel aylarında, toplamda teslim edeceğimiz 10 bin yeni yuvamız şimdiden sizlere, Antepli hemşerilerime uz iyi olsun. Kullanılmamış proje ile Cumhurbaşkanımız Antep’e haddinden fazla yüksek sayıda benzeri bölük yapılması talimatını bizlere verdiler. Tığ dahi inşallah Gaziantep’imize Vekâlet namına TOKİ’miz aracılığıyla 10 bin yıpranmamış konut yapacağımızın sözünü buradan veriyoruz.”

“HANE VE KİRA FİYATLARI DÜŞECEK”

Vekil Meram Alım, Cumhuriyet Altını tarihinin en iri bölük projesinin açıklanmasının arkası sıra kira ve göz fiyatlarında düşüş yaşanacağını anlattı. Çekicilik, “İşçi kardeşlerimiz, güre kardeşlerimiz, kullanılmamış evli kardeşlerimiz, engelli ve emeklilerimiz, şehit ve gazi ailelerimiz bakir yuvalarına; arz akla yatkın ödeme koşullarıyla, icar öder kabilinden erbap olacaklar. Şuna inanın. Bu kampanya duyurulduğu andan itibaren hem hane fiyatları hem da kiralarda düşüş başladı. İnşallah güdük süre içerisinde zincirleme namına; basamak ve icar fiyatları henüz de aceleci bire bir şekilde düşecek. Yüzlerce sektörü ilgili bu konut kampanyasıyla; mobilyacısından camcısına, marketinden inşaat sektörüne, cümle esnaflarımız; 85 milyon kazanacak, Antep kazanacak. Saraka verdiğimiz sürede şehirlerimize kullanılmamış konut ve ticari alanlarımızı kazandırıp, vatandaşlarımıza teyit ettik. Tığ muttasıl demeden ermiş milletimiz için, devletimiz üzere, çocuklarımız üzere canla başla çalışıyoruz” diye konuştu.

“NEME LAZIMCILAR ALGI YAPIYOR”

Vekil Erek Gurur 2023 seçimlerinin mehabetli tıpkı seçme olduğunu belirterek, bu seçimde ‘durmak yok, yola devam’ diyenler ile ‘neme lazımcıların’ yarışacağını aktardı. Nazır Hava sözlerini şöyle tamamladı:

“Aynı bile ‘neme lazımcılar’ var. Onlarsa gelişim yarmak yerine takanak, işaret yerine gürültü, bakım yerine toplumsal iletişim araçları paylaşımlarıyla domates dolması üretmeye bitmeme etsinler. Tığ milletimiz için çalışmaya bitmeme ediyoruz, bitmeme edeceğiz. Bir Tane bire bir gayemiz var. Sizlerden aldığımız dualarla, milletimizden aldığımız destekle bakir ayrımsız ruz, yıpranmamış tıpkısı gestalt, eskimemiş bir zafer hikayesi tahsis etmek. İşte bu noktada 2023 seçimleri nazik tıpkısı ehemmiyet en ediyor. Bu seçimde ‘durmak bulunmayan yola devam’ diyenler ile ‘neme lazımcılar’ yarışacak. Bu seçimde; ülkesine hizmetkar olanlarla ülkesini küresel lobilere şikayet edenler yarışacak. ‘Dünya beşten büyüktür’ diye niteleyerek haykıranlarla ‘Aman kimseyi rahatsız etmeyelim’ diyenler savaş edecek.”Share: