NeoYapı’nın iflasına değişmeyen verildi!

İnşaat sektöründe altın varak dökümü sürüyor. Etki, İstanbul Bolluca ve Köktürk’te villa projeleri hayata geçiren ve çok sayıda kişiyi kıygın fail NeoYapı’nın iflasına değişmeyen verdi.

Sözcü’nün haberine bakarak; İstanbul 1. Esas Mahkemesi, üzerine konkordato arzu edilen NeoYapı’nın talebini reddetti.

3 Haziran 2021’bile tanıdık sorun duruşmasında müşareket yararına verilen arızi mühletin, değişmez mühletin ve birlik tedbirlerin kaldırılmasını hükmetti.

Anlaşmalı Iflas komiserlerinin görevlerine son verilirken; üzerine konkordato arzu edilen NeoYapı Yerey Geliştirme İnşaat Endüstri ve Ticaret Anonim şirketinin iflasına karar verildi.

Mahkeme kararın derhal İstanbul Gözcü İflas Müdürlüğü’hangi ve İstanbul Tecim Sicil Müdürlüğü’ne gönderilmesine; İflas kararının batkı müdürlüğü vasıtasıyla zar edilmesini dilek etti.

İstanbul’da Eyüp-Köktürk ve Arnavutköy-Bolluca’da inşa ettiği katmerli bölük ve villa projeleri ile tanıdık küçümseme ettiren NeoYapı’dan familya düz yüzlerce hayat ise kıygın oldu.

TAPULARINI ALAMADILAR

Bankalara ve piyasaya hamile tıpkı borcu bulunan şirketten milyonlarca lira ödeyerek emlak envestisman yapanlar 2018 yılından bu yana ortada kalmıştı.

NeoYapı namına Bolluca ve Köktürk’te satışı yapılan hep 450 kadar villa ve kat ile ilgilendiren aynı dizi film sorun bulunuyor. Servet sahiplerinden tıpkısı kısmı tapularını alamazken, satışı yapılan yüzlerce daire ise konfirmasyon edilmedi.

Alacaklı bankalar şirkete müteveccih yürütme takibine geçe, daire yahut villaları bankalara ipotek edilen dünyalık sahipleri da haciz tehdidi ile karşı karşıya kaldı.

2000 yılında Mesabe Okumuş ve Feridun Uzunyol eliyle kurulan NeoYapı, 2 bin dönüm orman arazisi ve 600 dönümde 415 müstakil karı ve 8 mahalleden oluşan Neo Gölpark İstanbul projesini yapmış, daha bilahare Neo Bolluca, Neo Bolluca 2 ve Neo Bolluca 3 Neo Bolluca 4 Neo Bolluca 5 gibi projeleri üstlenmişti.

Lordstown Motors iflasa gidiyor

 

İcra İflas Kanunu’nda banka detayı

 

Share: