New York’taki BM binası uğrunda İsrail’deki siyasal tutuklular üzere gösteri yapıldı

NEW ABD’de ruh gösteren Hileci ve Filistinli kuruluşlar, New York’taki Birleşmiş Milel (BM) binası uğrunda, İsrail hapishanelerindeki politik tutukluların erkin bırakılması için ihtarname gösterisi düzenledi.

Gösteriye, siyonizm karşıtı Ortodoks Düzenbaz örgütü Neturei Karta International (NKI) ve Filistin üzere Amerikalı Müslümanlar ünlü kuruluşların üyeleri ile ara sıra aktivistler katıldı.

Gösteride mütekellim NKI Sözcüsü Haham Dovid Feldman, İsrail’in kuruluşundan bu yana siyonizme alın sâdır geleneksel Yahudi toplumuna rehavet uyguladığını ve Filistinlilerle barışı savunan Hileci aktivistleri tutukladığını aktardı. Feldman, “Zira Düzenbaz hukuku olan Tevrat, siyonizme karşıdır. Ahd-I Atik, Yahudilerin kendi egemenliklerini yaratmalarının yahut seçme ulusa karşı isyan etmelerinin yasak olduğunu öğretir. Başkasının toprağını kısaltmak büyük günahtır.” şeklinde konuştu.

Tarihsel kendisine Hileci halkı ile Filistinlilerin barış süresince yaşadığını hatırlatan Feldman, “Zaman çatışmaya bozukluk olan diyanet farkı değil, Filistin’in kabahatli siyonist işgaline maruz kalmasıdır.” ifadesini kullandı.

Feldman, İsrail’bile tutuklu mevcut siyonizm karşıtı hahamların ve hazar yanlısı aktivistlerin erkin bırakılmasını isteyerek “BM’yi ve bütün uzuv devletleri, bütün politik tutukluları başıboş bırakana büyüklüğünde İsrail hükümetine yüklülük yapmaya çağırıyoruz.” dedi.

Filistin üzere Amerikan Müslümanlar kuruluşundan Sayel Sayed üstelik İsrail’dahi hazar yanlılarının tutuklanması, masumların evlerinin yıkılması, çocukların öldürülmesi gibi olayların çıktı kimseyi şaşırtmadığını belirterek “Dünya birlikte daha çok bunları görmeye başladı, insanlar uyanıyor.” dedi.

Sayed, hele siyonizm karşıtı Yahudilerin eylemlerinin İsrail’i endişelendirdiğine meni ederek “ABD’bile yapılan tıpkısı ankete göre, bugün Yahudi genç neslin yüzdelik 48’i, kendileri namına İsrail’in Filistinlere uyguladığı politikalara alın gezinti eğilimi gösteriyor.” diye konuştu.

İsrail’in adaletsiz politikalarını eleştirenlere cebin “anti-semitizm” kartını oynadığını belirten Sayed, “Anti-semitizm ile İsrail’e yönelik hep eleştirileri susturmaya çalışıyorlar.” değerlendirmesini yaptı.

Ellerinde Filistin bayrakları ile “Siyasi tutuklulara özgürlük”, “İsrail devleti acun Yahudilerini desise etmiyor” şeklinde pankartlar taşıyan ekip elan sonra hadisesiz şekilde dağıldı.

Share: