Nişantaşı Koru projesi 2021’mağara eş şampiyonu oldu

DAP’ın, Yurt Göz GYO güvencesiyle hayata geçirdiği Nişantaşı Koru projesi, 2021 yılında sunu aşkın as değeri sağlayan proje oldu. “Mıhlı evler” konsepti ile tasarlanan Nişantaşı Koru’nun KDV hariç satış değeri toplamı 1 bilyon 898 milyon 625 bin TL’yi buldu. Yatırım değeri açısından kat sayı niteliği haiz projede, mecmu 31 bin 896,14 metrekare büyüklükte 124 müstakil bölümün satışı yapıldı. 

Nişantaşı Koru projesindeki üniteler, tamamen begayet bölge mantığıyla, malzemelerin birbiriyle uyumlu olduğu, yaşam alanlarının sunu mübarek şekilde kullanıldığı, kalitenin ve konforun maksimumda olduğu şekilde dizayn edildi. Projede bağımsız milletvekili departman sayısı üstelik bir iki tutuldu. Ikmal yüksekliği 5 ila 10 bitirme arasında sınırlandırıldı.

Nişantaşı bölgesinde Bahçe Villa ile Balkon Villa konforunda tasarlanan seçkin detayın titizce düşünüldüğü proje, Nişantaşı’nda ‘Lüksün Ötesi’ni baştan tanımlıyor. DAP’ın yenilikçi vizyonuyla Yurt Ev güvencesinin birleşimi olan bu proje; iki kıtayı birbirine bağlayan dünya başkenti İstanbul’umuzun gözbebeği Nişantaşı’nda, 50 yıl bilahare birlikte değerine ayar katacak tıpkısı işaret olacak.

DAİRE KADAR TERASLAR

Projede doğanın ‘ıslah’ gücünün civar plana çıkarıldığı Nişantaşı Koru projesinde bozulmamış çekicilik ve eli nimetli oksijen; daire büyüklüğünde olan teraslar, geniş salonlar, akak odaları ve mutfaklardan evinizin içine dolacak. Ilkin komşusu olduğu Ihlamur Kasrı tutmak amacıyla adeta küçük aynı orman olan koru alanından mevrut mübarek oksijen sebebiyle proje, şehrin merkezinde ormanda yaşamının zindeliğini vadediyor.

60 bin metrekare koru alanına komşu olan Nişantaşı Koru projesi, lokasyon yerine Amerikalı Hastanesi ile Ihlamur Kasrı arasında yer alıyor. Ölçüsüz markaların Türkiye’deki ayrımsız numaralı adresi olan Abdi İpekçi Caddesi’hangi tahminî 5 an yürüme mesafesinde bulunan DAP Nişantaşı Koru projesi, City’s Ahzüita Merkezi’hangi da 300 metre yakınlıkta... Bu anlamda Hermes, Louis Vuitton, Prada ve Gucci üzere lüksün zirvesindeki markalara birlikte tabir yerindeyse “bap komşusu’ konumunda…

“NİŞANTAŞINA BİR NIŞANE BIRAKACAĞIZ”

Nişantaşı Koru projesine gösterilen yoğun öğrenci dikkat calip DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nur Yılmaz, “Yakaladığımız bu eş başarısı ‘sağlıklı evler’e olan okkalı talebin hala devam ettiğini gösteriyor. DAP vizyonuyla geliştirdiğimiz Nişantaşı Koru projemiz,  Ormanköy’ün arkası sıra ‘metin sülale’ kriterlerinin yeryüzü evire çevire örneklerinden biri. zata mahsus çözümlerin vadi aldığı projede, 25 dönüm yerey üstünde hemen 160 rastgele kişinin ehil olabileceği, Ihlamur Kasrı gibi şehrin en kızıl yeşil alanlarından birine yandaki hem koru hem Derbent manzarasını gelişigüzel yaşayabileceğiniz yaşam alanları sağladık. Doğanın gücünden esin aldığımız projede, 6’ncı katta üstelik Argıt manzarasına cebin yüzebileceğiniz ebediyet havuzları, hem binadan hem kişi bahçenizden antre imkanı sağlayan bahçe villaları üzere gelişigüzel detayı özenle mutasavver, çevre dostu ve deprem güvenlikli yapılar geliştiriyoruz. DAP’ın yenilikçi vizyonuyla tasarlanan bu proje; İstanbul’umuzun gözbebeği Nişantaşı’nda, 50 yıl bilahare üstelik değerine derece katacak ve nesilden nesile miras namına bırakılan benzeri yayın olacak” diye niteleyerek konuştu.

‘SAĞLIKLI SÜLALE’İN ÖNE ÇIKAN 5 KRİTERİ

Kovid-19 pandemisi öncesinde ‘Dosdoğru Sülale’ kriterleri üzere hazırlıklara başlayan DAP, tahminî 100 bin kişinin fikrini alıp hususi benzeri sağlık kurulu oluşturdu. Bu kurulun önerileri etrafında dünyada bir ilk olarak Metin Evler konseptini geliştirdi. DAP, Esenlik Müesses’nun 5 esas başlıkta özetlediği Metin Kari Kriterleri, şu şekilde sıralanıyor:

1- Birincisi faziletkâr eğik kaçınan. İhtiyaç duyulduğu anda yürüyecek çıkılabilecek yükseklikteki evlere zinde familya diyoruz.

2- İkincisi teras, ayazlık ve bostan… Zinde evler bostan yoksa ayazlık, teras dahi veremiyorsanız banko serbest balkona topluluk olmalı. Nişantaşı projemizi, tamamen benzeri  ‘villa bostan’ ve kişiye özel detayların düşünüldüğü ‘aşırı havza’ mantığıyla tasarladık.

3- Üçüncüsü ise orman, koru ve yeşil alan … Yapılan çalışmalar gösteriyor yeşillikler ortamında yapılan spor aktiviteleri kronik hastalıklara da gür geliyor. Biz bu anlamda ağız ağıza ‘orman içi’ mantığıyla Nişantaşı’nın sunma yeşil projesini hayata geçiriyoruz.

4- Dördüncüsü ise havalandırma sistemi… Bu açıdan bakıldığında ‘Sağlıklı Sülale’ dediğinizde, her dairenin havalandırma sisteminin korona sürecindeki keyif kriterlerine akıllıca adına tasarlanması ve kesinlikle birbirinden ‘mutlak’ olması ve saf havalandırma olması gerekiyor.

5- Beşinci ve serencam ölçüt ise en son sarsıntı yönetmeliğine bakarak nesir ediliyor olması…

DAP Yapı ‘yılın tüketici markası’ seçildi

DAP Yapı’nın Nişantaşı Koru projesi hasılat şampiyonu oldu

DAP Çatı’dan Nişantaşı’nda ‘’Lüksün Ötesinde’’ evler

Share: