Nişantaşı’nda bakir sivri terasınızda Boğaz manzaralı havuz keyfi

Dünyada mütemmim beklentilerinin değişimi, müstevli etkisi, konfor anlayışının artması kadar etkenlerle lüksün da tanımı bundan sonra değişti. Bundan 20-30 yıl ilk merkezi bölgelerde bakir ayrımsız çatı ekstrem olmaya yeterli iken günümüzde tüketiciler imdi yeni ve ekstrem kavramları ile de yetinmeyip kendilerine ‘’lüksün ötesinde’’ henüz hayatiyetli argümanlar sunulmasını istiyor.

DAP Çatı da bu beklentileri görerek, ‘’lüksün ötesinde’’ tasarladığı bakir konseptini Nişantaşı’na getiriyor.  Türkiye’nin dünyaya açılan yüzü yerine sanatın, modanın, lüksün merkezi konumunda olan Nişantaşı’nda ‘’lüksün ötesinde’’ aynı yaklaşımla verilen Nişantaşı Koru projesini ve ayrımsız evi ‘’lüksün ötesinde’’ işleyen 5 kriter ise şu şekilde:

1. Bir Numara ölçüt, şehrin merkezinde dünyaca ünlü ve doğru tıpkısı semtte saha alması

Nişantaşı Koru projesi, iki kıtayı birbirine bağlayan dünya başkenti İstanbul’un merkezinde, kent dışından evet üstelik yurtdışında gelenlerin de katiyen ülfet etmeden dönmediği dünyanın sunu doğru ve prestijli semtlerinden Nişantaşı’nda vadi alıyor. Lokasyon adına Amerikan Hastanesi ile Ihlamur Kasrı ortada düzlük alan proje, Dünyanın önde gelen ölçüsüz ve prestijli markalarının meydan aldığı Abdi İpekçi Caddesi’hangi 650 metre, City’s Ahzüita Merkezi’ne ise 300 metre mesafede bulunuyor. Bu anlamda Hermes, Louis Vuitton, Prada ve Gucci gibi lüksün zirvesindeki markalara üstelik fehva yerindeyse “husus komşusu’ konumunda.

Uluslararası emlak firması Cushman&Wakefield’in 65 ülkenin 330 alışveriş caddesini sıraladığı araştırmada önceki 10’de kayran düz Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesi, Şan Francisco’daki Union Square ve New York’taki 5. Cadde’yle benzeri kategoride saha alıyor.

2. ‘’Lüksün ötesinde’’ aynı habbe ikinci kriteri ise eşine birkaç rastlanır, sınırlı sayıda tıpkı yapıya cemaat olması

Cevahir kabilinden eşine az rastlanır, sınırlı sayıda kişinin sahibi olabileceği ayrımsız proje olan Nişantaşı Koru, 25 dönüm toprak üzerinde yalnız 160 seçme kişiyi imtiyazlı bir yaşamla buluşturuyor.  Bahçe villa konforunu Nişantaşı’nda şehrin kalbine ilk defa taşıyan projede dairelere yapı girişi ile gelişigüzel bahçeden de girilebilirken, ayazlık villalarda ise mimaride doğanın iyileştirici gücü ön plana çıkarılıyor.

3. Üçüncü kriterimiz ise ölçüsüz bölge mantığıyla mutasavver, kişiye özel göz seçenekleri olması

Tüketicilerin şiddetli beklentilerini baştan tanımlayan Nişantaşı Koru projesinin yer oylumlu ayrıcalıklarından biri faziletli tavanlar, degaje ayazlık ve bahçeler, degaje salonlar, serbest ve konforlu odalar ve mutfaklar…

Sivri havza mantığıyla tasarlanan Nişantaşı Koru’de 6. katta dairenize hususi Boğaz nezaretli ebediyet havuzları, 8 metreye vasıl tavan yükseklikleri, bostan villa ve balkon villa konsepti ile ofis büyüklüğünde teraslar hayatınızı genişletiyor.

Nişantaşı’nın dokusuna uyacak, insanın içini açacak mimari detaylar içeren proje, açık ve bol hayat alanları birlikte kişiye özel akıbet derece değme hizmetleri lüksle harmanlayarak sunuyor.

4. Dördüncü kriter ise, benzeri bırakıt kadar babadan oğula geçecek, bulunduğu şehre değer katacak bulunmaz bir konferans eseri niteliğinde olması...

Proje geliştirdiği bölgelerin karakteristiğine uygun, yenilikçi projelere imza atan Dap Çatı, rastgele detayın titizce düşünüldüğü Nişantaşı Koru projesinde lüksü baştan tanımlayan ayrıcalıklarıyla, nesilden nesile bırakıt kalacak kadar değerli tıpkı proje sunuyor.

5. Beşinci ve serencam kriter ise elbette ‘’dimdik familya’’ kriterleri…

Dap Bina, hep dünyayı etkisi altına düzlük Covid-19 süreciyle gelişigüzel, Çekmeköy’üstelik 58 bin 300, Nişantaşı’nda 18 bin nefis misyon kitlenin beklentilerini dinleyerek Türkiye’üstelik ve Dünyanın değişik ülkelerinde tescillenmiş ‘’Mıhlı Familya’’ konseptini geliştirdi. ‘’Sağlıklı Aile’’ konseptinin ilkini, Çekmeköy Ormanköy projesiyle gerçekleştiren DAP Yapı, tıpkısı konsepti şimdi Nişantaşı’na taşıdı. Ilkin Ihlamur Kasrı oluşmak için komşusu olunan 60 bin metrekare alana erbap adeta hasis bire bir orman olan koru alanından mevrut mübarek müvellidülhumuza sebebiyle, şehrin merkezinde ruhlu ve konforlu bire bir dirim sunacak.

Tıpkısı habbe mıhlı olması üzere 5 kriteri karşılaması gerekiyor:

1- Birincisi faziletli katlı olamaz. İhtiyaç duyulduğu anda yürüyecek çıkılabilecek yükseklikteki evlere dimdik karı diyoruz.

2- İkincisi teras, balkon ve bahçe… Dosdoğru evler bostan yoksa ayazlık, balkon dahi veremiyorsanız banko geniş balkona eş olmalı. Nişantaşı projemizi, ağız ağıza tıpkı ‘villa bahçe’ ve zata mahsus detayların düşünüldüğü ‘ekstrem mıntıka’ mantığıyla tasarladık.

3- Üçüncüsü ise orman, koru ve yeşil düz … Yapılan çalışmalar gösteriyor yeşillikler zarfında yapılan spor aktiviteleri süreğen hastalıklara üstelik dolgunca geliyor. Biz bu anlamda tamamen ‘orman içi’ mantığıyla Nişantaşı’nın sunu yeşil projesini hayata geçiriyoruz.

4- Dördüncüsü ise havalandırma sistemi… Bu açıdan bakıldığında ‘Zinde Eş’ dediğinizde, seçkin dairenin havalandırma sisteminin güneş tacı sürecindeki esenlik kriterlerine uygun yerine tasarlanması ve banko birbirinden ‘bağımsız milletvekili’ olması ve katıksız havalandırma olması gerekiyor.

5- Beşinci ve serencam kriter ise en üst hareket yönetmeliğine bakarak mensur ediliyor olması.

‘’Zinde Sülale’’ konseptinin yer yüce kriterlerinden biri olan deprem konusuna özen çeken DAP Bina Yönetim Kurulu Başkanı Saf Yılmayan, “DAP Bina’nın bundan önceki hayata geçirdiği eksiksiz projelerde olduğu gibi Nişantaşı’nda üstelik tıpkı numaralı önceliğimiz yer sarsıntısı güvenliği” ifadelerini kullandı. Nişantaşı’ndaki mevcut ev stokunun ortalama yaşının 50 ila 60 sene beyninde değiştiğine dikkat çeken Işıklı Yılmayan,” Depremden korunmanın ayrımsız numaralı koşulu, en son güncellenen deprem yönetmeliklerine akıllıca güvenli binalarda varagelmek. Nişantaşı Koru projemizde, kasaba dostu ve Nişantaşı dokusuna uygun, yer sarsıntısı güvenlikli yapılar geliştiriyoruz. Ezcümle; gereç, statik ve çözüm anlamında depreme alın dünyanın en üst teknolojilerini kullanarak geliştirdiğimiz tıpkısı proje” şeklinde konuştu.

 

Mimarisi ve tasarımı ile yıllar boyunca derece kazanacak ayrımsız proje geliştirdiklerini tamlayan Dap Çatı Yönetim Kurulu Başkanı Nurlu Yılmaz, “İlk günden beri, yatırım yaptığımız bölgelere revalüasyon vizyonuyla akım eden tıpkı geliştirici yerine, benzer projeler geliştirdik. Yaptığımız hisse senedi esasta aşağı kum tanelerinden nazik görüşme eserleri düzenlemek…Nişantaşı Koru projesiyle da bu anlamda nesilden nesile bırakıt yerine bırakılan, dünyada parmakla gösterilecek ve yıllar süresince değerini koruyacak bire bir ürün geliştirdik. DAP Yapı’nın yenilikçi vizyonuyla Gayrimenkul Hane güvencesinin birleşimi olan bu proje; iki kıtayı birbirine bağlayan acun başkenti İstanbul’umuzun gözbebeği Nişantaşı’nda, 50 yıl sonraları de değerine değer katacak elmas büyüklüğünde kıymetli aynı işaret olacak.” İfadelerini kullandı.

SIVRI MINTIKA MANTIĞIYLA, KİŞİYE HUSUSI ÇÖZÜMLER

Nişantaşı projesindeki üniteler, ağız ağıza taşkın tekne mantığıyla malzemelerin birbiriyle ağır ezgi olduğu, dirim alanlarının genişlik mübarek şekilde kullanıldığı, kalitenin ve konforun maksimumda olduğu şekilde dizayn edildi. Projede hür bölüm sayısı üstelik birkaç tutuldu. Hatim yüksekliği 5 ila 10 itmam beyninde sınırlandırıldı. Konutlardaki tavan yüksekliği ise minimal 4 metre namına planlandı. Bu sayede efdal tavanlı, gani ve insanın içini açan yaşam alanları tasarlandı.

NİŞANTAŞI’NDA BİR İLK BAHÇE VİLLA KONSEPTİ

Göz ve hayat alanı anlamında Nişantaşı’nda, olmayan tıpkı lüksü getiren Dap Çatı, bostan villa konseptinide Nişantaşı’nda aynı ilk adına sunacak. İster binadan isterseniz bahçeden evinize gireceğiniz, çocuklarınızın bahçede oynarken sizin havuzda vakit geçireceğiniz, doğayı ve lüksü villa konforunda, Nişantaşı’nda yaşanacak evler.

DAİRE BÜYÜKLÜĞÜNDE TERASLAR

Projede doğanın ‘düzeltme’ gücünün dolay plana çıkarıldığı Dap Bina Nişantaşı Koru projesinde akman hava ve verimli müvellidülhumuza; daire büyüklüğünde olan villa konseptindeki teraslar, salonlar, yatak odaları ve mutfaklardan evinizin içine dolacak. Özellikle Ihlamur Kasrı doğmak amacıyla komşusu olduğunuz 60 bin metrekare alana sahip adeta aşağı bire bir orman olan koru alanından mevrut verimli müvellidülhumuza yardımıyla, şehrin merkezinde olmanıza rağmen, kendinizi ormanda yaşıyormuş kabil hareketli hissedeceksiniz.

Namına göre salonunuzdan terasınıza geçip, misafirlerinizle sevinçli koru ve Derbent manzarasına karşı dörtköşe sohbetler edebilir, adına bakarak dahi yatak odanızdan terasınızdaki havuza geçip güne spor yaparak başlayabilirsiniz. Mutfaklardan hem salonlara hem birlikte teraslara ulaşılmasıyla adeta bire bir teknede yaşar üzere Nişantaşı’nın kalbinde temas detayı özenle mutasavver, hususi aşırı konseptini Nişantaşı’nda hayata geçiriliyor

Share: