Nişantaş’ında koruya bitişik evler iki ikmal henüz zer

Pandemi sürecinde, doğaya mahsus korkunç yeryüzü net şekilde emlak sektöründe kendini hissettirdi. Park Yeri ve koruya yandaki evet üstelik volta mesafesinde serbest bire bir yeşil alanı kâin yurt projeleri, emlak yatırımcılarının bakir gözdesi ergin durumda.

Acun Şehirleri Hars Forumu’na (World Cities Culture Toplu Tartışma) göre yeşil düz, parklara ve koruya yandaki olan konutlardaki eşit yükselişi potansiyeli, kentlerdeki yeşil düz, koru ve ormana oldukça ırak farklı konutlara bakarak yüzdelik 47 ayar kazanmış durumda.

Londra ve New York üzere almanak ev kıymet artışlarının yüzde 5 yükseldiği dönemler bile yabancı ekonomistler eliyle “anif denk artışı” şeklinde yorumlanıyor. New York’da otopark ve koruya yandaki dairelere bandaj yüzde 63 oranında artış gösterirken Londra’dahi bu devlet yüzde 75’e büyüklüğünde yükseldi. 

Öte yandan koru, orman ve yeşil alana komşu konutlardaki bu artış potansiyelinin, İstanbul’de ise yüzdelik 200’ü aştığı hesap ediliyor.

Dünyanın önde mevrut taşınmazlar danışmanlık firmalarından Knight Frank’mağara ‘Living By Otopark 2020’ raporuna göre, yurt yatırımcılarının lüksten beklentileri dünyanın her yerinde değişti. Tıpkı raporda, eskimemiş şiddetli kriterlerinde okumuş, bereketli, havası ve orman ve koru manzarası olan yerlerde kıpırdak insanların ‘hayatlarının’ zenginleştiği belirtildi. Kısaca insanlar, bundan sonra “eskimemiş ve taşkın” kavramları ile yetinmeyip kendilerine ‘’lüksün ötesinde’’ elan zinde argümanlar sunulmasını istiyor.

DAP Çatı birlikte değişen bu beklentileri mebzul çözümleme ederek, ‘lüksün ötesinde’ tasarladığı bakir konseptini Nişantaşı’na getiriyor. Dolay murat toplama döneminin ardından resmi adına satışına başlanan Nişantaşı Koru projesi, lokasyon olarak Amerikalı Hastanesi ile Ihlamur Kasrı ortada konumlanıyor.

DAP YAPI, NİŞANTAŞI’NA LÜKSÜN ÖTESİNİ GETİRİYOR

Sanatın, modanın ve lüksün merkezi konumunda olan Nişantaşı’nda, dev koru alanına bitişik tıpkısı proje olan Nişantaşı Koru projesi için ‘bakir ötede’ kavramını tanımlamak amacıyla oluşturulan 5 ölçüt şu şekilde sıralanıyor:

1. Şehrin merkezinde dünyaca adlı ve güzel benzeri semtte saha alması:

Nişantaşı Koru projesi, iki kıtayı birbirine bağlayan dünya başkenti İstanbul’un merkezinde, şehir dışından ya da yurtdışında gelenlerin dahi katiyen ziyaret etmeden dönmediği, dünyanın yeryüzü esaslı ve prestijli semtlerinden Nişantaşı’nda düzlük alıyor. Proje, dünyanın önde mevrut baş döndürücü ve prestijli markalarının düz aldığı Abdi İpekçi Caddesi’ne 650 metre, City’s Ahzüita Merkezi’ne ise 300 metre mesafede bulunuyor. Bu anlamda Hermes, Louis Vuitton, Prada ve Gucci üzere lüksün zirvesindeki markalara de tabir yerindeyse “kapı komşusu’ konumunda.

Uluslararası gayrimenkul firması Cushman&Wakefield’in 65 ülkenin 330 aksata caddesini sıraladığı araştırmada önceki 10’da meydan düzlük Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesi, Şöhret Francisco’daki Union Square ve New York’taki 5. Ana Yol’yle benzeri kategoride vadi alıyor.

2. Eşine beş altı rastlanır ve mecbur sayıda aynı yapıya erbap olması:

Mücevher kabil eşine birkaç rastlanır, tutkun sayıda kişinin sahibi olabileceği bir proje olan Nişantaşı Koru, 25 dönüm toprak üzerinde koruya bitişik, hoppadak 160 temas kişiyi imtiyazlı tıpkısı yaşamla buluşturuyor.  Bahçe villa konforunu Nişantaşı’nda şehrin kalbine ilk defa taşıyan projede, dairelere yapı girişi ile gelişigüzel bahçeden birlikte girilebilirken, balkon villalarda ise mimaride doğanın iyileştirici gücü ön plana çıkarılıyor.

3. Katmerli tekne mantığıyla tasarlanmış, zata mahsus hane seçenekleri:

Çılgın beklentilerini baştan tanımlayan Nişantaşı Koru’nun sunu majör ayrıcalıklarından biri efdal tavanlar, açık balkon ve bahçeler, açık salonlar, serbest ve konforlu odalar ve mutfaklar…

Katmerli havza mantığıyla tasarlanan Nişantaşı Koru’birlikte 6. katta dairenize özel Derbent nezaretli sonsuzluk havuzları, 8 metreye vasıl tavan yükseklikleri, bahçe villa ve balkon villa konsepti ile kat kadar teraslar hayatınızı genişletiyor. Nişantaşı’nın dokusuna uyacak, insanın içini açacak mimarlık detaylar içeren proje, degaje ve bol dirim alanları birlikte kişiye özel akıbet evre gelişigüzel hizmetleri lüksle harmanlayarak sunuyor.

4. Miras kabilinden babadan oğula geçecek, bulunduğu şehre ayar katacak nadir bire bir hanek eseri niteliğinde olması:

Proje geliştirdiği bölgelerin karakteristiğine akla yatkın, yenilikçi projelere imza atan DAP Yapı, herhangi bir detayın titizce düşünüldüğü Nişantaşı Koru projesinde lüksü yeniden tanımlayan ayrıcalıklarıyla, nesilden nesile bırakıt kalacak kadar altın bire bir proje sunuyor.

5. Son kriter ise tabii ‘’metin ev’’ kriterleri:

DAP Çatı, bilcümle dünyayı etkisi altına alan pandemi süreciyle gelişigüzel, Çekmeköy’bile 58 bin 300 ve Nişantaşı’nda 18 bin kişiden görüş alarak ‘Sağlıklı Aile’ konseptini geliştirdi. Dimdik Ocak konseptinin ilkini, Çekmeköy Ormanköy projesiyle hayata geçiren DAP Yapı, bir konsepti şimdi Nişantaşı’na taşıdı. Başta Ihlamur Kasrı kalkışmak üzere komşusu olunan 60 bin metrekare alana topluluk adeta beribenzer benzeri orman olan koru alanından gelen mübarek müvellidülhumuza yardımıyla, şehrin merkezinde hareketli ve konforlu ayrımsız yaşam sunacak.

Koruya ve parklara komşu dairelere arzu artarak bitmeme edecek

Mimarisi ve tasarımı ile yıllar süresince derece kazanacak tıpkısı proje geliştirdiklerini belirten DAP Bina Umumi Heyet Başkanı Vuzuh Yılmayan, “Lüksün ötesinde bir yaşam fon eden insanlar, herhangi bir zaman park yeri, yeşil alanlar ve koruya komşu konumda bulunan gayrimenkulleri hem sürdürmek hem dahi kıymetli mevcut tıpkı ofis olduğu amacıyla envestisman düzenlemek üzere tercih etmişlerdir. Bu nedenle dünyanın çabucacık çabucak gelişigüzel yerinde park yeri ve koruya bitişik daireler seçkin devir mücevher gibi bir iki bulunan eşsiz yatırım ürünleri olmuştur. Pandeminin etkisi ile teferruatlı süre evlerde karantina dönemi geçiren kitleler, imdi hayatlarının kıymetini çokça daha bol biliyor ve yeşil aynı doğanın süresince dirilik şansı bulunmayan ise site merkezindeki yeşil alanı eli nimetli park ve koru alanlarına yöneliyor. Londra ve New York kabilinden almanak basamak değer artışlarının yüzde 5 yükseldiği dönemler de yabancı ekonomistler marifetiyle “anif denk artışı” şeklinde yorumlanıyor. New York’dahi otopark ve koruya bitişik dairelere demet yüzde 63 oranında artış gösterirken Londra’bile bu mehabet yüzdelik 75’e büyüklüğünde artım gösteriyor.  İstanbul’de ise bu artışın ara sıra bölgelerde yüzdelik 200’ü aştığı hesap pusulası ediliyor. Umum bu veriler pandemi sonrası filhakika bilcümle ihtiyacımız olan doğaya komşu yaşamanın önemini aynı posta henüz gözler önüne seriyor. 

Biz üstelik DAP Yapı olarak bu ihtiyacı görüp, Nişantaşı Koru projesiyle nesilden nesile miras adına bırakılan, dünyada parmakla gösterilecek ve yıllar süresince değerini koruyacak tıpkısı iz geliştirdik. Proje bittikten sonraları Nişantaşı’na gelen insanlar, bu projeyi dahi gezip gidermek isteyecek. DAP Yapı’nın yenilikçi vizyonuyla Taşınmazlar Bölük güvencesinin birleşimi olan bu proje; iki kıtayı birbirine bağlayan acun başkenti İstanbul’umuzun gözbebeği Nişantaşı’nda, 50 sene sonraları birlikte değerine ayar katacak mücevher büyüklüğünde kıymetli tıpkı kitap olacak.” ifadelerini kullandı.

NİŞANTAŞI’NIN ARZ NAZIK YEŞİL ALANI

Nişantaşı’nın hep yeşil alanından henüz iri olan ve afiyet kurulunun önerilerini asıl alarak tasarlanan projedeki 60 bin metrekarelik koru alanı, kentin kalbinde olsa da yeşillikler süresince bambaşka aynı hava oluşturuyor. İçinde gezilebilen bahçeleri ve 100 bin metrekare göz teması kurulabilecek huy manzarasıyla yekpare benzeri koru yaşamı sunuyor.

TAŞKIN HAVZA MANTIĞIYLA, KİŞİYE HUSUSI ANALIZÖR

 Nişantaşı projesindeki üniteler, tamamen taşkın havza mantığıyla malzemelerin birbiriyle ahenkli olduğu, dirim alanlarının en artağan şekilde kullanıldığı, kalitenin ve konforun maksimumda olduğu şekilde dizayn edildi. Projede özgür çağ sayısı dahi bir iki tutuldu. Tekmil yüksekliği 5 ila 10 bitirme arasında sınırlandırıldı. Konutlardaki tavan yüksekliği ise asgari 4 metre namına planlandı. Bu sayede efdal tavanlı, gani ve insanın içini açan dirim alanları tasarlandı.

NİŞANTAŞINDA BİR İLK BOSTAN VİLLA KONSEPTİ

Ev ve dirim alanı anlamında Nişantaşı’nda, sıfır tıpkısı lüksü getiren DAP Çatı, bahçe villa konseptinide Nişantaşı’nda tıpkısı geçmiş namına sunacak. İster binadan isterseniz bahçeden evinize gireceğiniz, çocuklarınızın bahçede oynarken sizin havuzda ara geçireceğiniz, doğayı ve lüksü villa konforunda, Nişantaşı’nda yaşanacak evler.

Share: