Nişantaşı’nda villa konforunda Dosdoğru Evler

DAP Çatı, kullanılmamış projesiyle dosdoğru ocak konseptini lüksün merkezi Nişantaşı’na getiriyor. Bölgenin toplam yeşil alanından daha iri; 60 bin metrekare koru alanına yandaki olan ve ‘Mıhlı Sülale’ konseptinde düz yazı edilen proje, lokasyon adına Amerikan Hastanesi ile Ihlamur Kasrı beyninde vadi alıyor.

4 ila 8 metre arasında değişen tavan yüksekliği olan evlerde daire kadar serbest teraslarda isteyenler havuzuna girebilecek, dileyenler kânunusani ateşi eşliğinde nazirsiz Derbent, koru ve Nişantaşı manzarasının tadını doyasıya çıkarabilecek. Bölgede Bahçe Villa ile Teras Villa konseptlerinin de bire bir evvel adına tasarlandığı ve değme detayın titizlikle düşünüldüğü proje, Nişantaşı’nda ‘Geleceğin Lüksünü’ yeniden tanımlıyor.

Nişantaşı üzere ön murat toplamaya başladıklarını söyleyen DAP Çatı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmayan, “Nişantaşı Osmanlı’dan bugüne evvel saray eşrafının, sonrasında Avrupa’yla hareket fail tüccarların, daha bilahare da Türkiye’nin dünyaya açılan yüzü olarak sanatın, modanın, lüksün merkezi konumunda olmuştur.” dedi.

NİŞANTAŞINDA BİR İLK BAHÇE VİLLA KONSEPTİ

Göz ve dirim alanı anlamında Nişantaşı’nda, olmayan bire bir lüksü getiren Dap Bina, bostan villa konseptinide Nişantaşı’nda bire bir ilk kendisine sunacak. İster binadan isterseniz bahçeden evinize gireceğiniz, çocuklarınızın bahçede oynarken sizin havuzda mesafelik geçireceğiniz, doğayı ve lüksü villa konforunda, Nişantaşı’nda yaşanacak evler.

DAİRE BÜYÜKLÜĞÜNDE TERASLAR

Projede doğanın ‘ıslah’ gücünün ön plana çıkarıldığı Dap Yapı Nişantaşı Koru projesinde saf albeni ve mübarek oksijen; ofis büyüklüğünde olan villa konseptindeki teraslar, salonlar, yatak odaları ve mutfaklardan evinizin içine dolacak. Özellikle Ihlamur Kasrı görünmek üzere komşusu olduğunuz 60 bin metrekare alana erbap adeta pespaye aynı orman olan koru alanından gelen mübarek müvellidülhumuza yardımıyla, şehrin merkezinde olmanıza karşın, kendinizi ormanda yaşıyormuş üzere hararetli hissedeceksiniz.

Namına bakarak salonunuzdan terasınıza geçip, misafirlerinizle dörtköşe koru ve Derbent manzarasına karşı keyifli sohbetler edebilir, hesabına göre bile akak odanızdan terasınızdaki havuza geçip güne spor yaparak başlayabilirsiniz. Mutfaklardan hem salonlara hem da teraslara ulaşılmasıyla adeta tıpkı teknede yaşar gibi Nişantaşı’nın kalbinde rastgele detayı özenle mutasavver, hususi ekstrem konseptini Nişantaşı’nda hayata geçiriliyor.

Dap Çatı Yönetim Kurulu Başkanı Işıklı Yılmaz: “Sayımsız betik, film ve belgesele laf olan Nişantaşı’na layık, elden Türkiye’de değil dünyada de parmakla gösterilecek bire bir proje geliştiriyoruz. DAP Bina’nın yenilikçi vizyonuyla Yurt Basamak güvencesinin birleşimi olan bu proje; iki kıtayı birbirine bağlayan dünya başkenti İstanbul’umuzun gözbebeği Nişantaşı’nda, 50 yıl bilahare üstelik değerine ayar katacak aynı iz olacak.” dedi.

NİŞANTAŞI’NIN BILDIRME ŞIŞMAN YEŞİL ALANI

Nişantaşı’nın bütün yeşil alanından daha iri olan ve sağlık kurulunun önerilerini asıl alarak tasarlanan projedeki 60 bin metrekarelik koru alanı, kentin kalbinde olsa da yeşillikler süresince bambaşka bire bir atmosfer oluşturuyor. İçinde gezilebilen bahçeleri ve 100 bin metrekare göz teması kurulabilecek tabiat manzarasıyla mecmu bir koru yaşamı sunuyor.

SAĞLIKLI EVLERLE KORONANIN HAYAT AŞISINI YAPTIK

Hep dünyayı etkisi altına düzlük Kovid-19 sürecini, taşınmazlar sektörü açısından deprem kadar ayrımsız denek taşı adına gördüklerine dikkat çekici Yılmaz, “Lacerem deprem öncesi ve sonrası vardı, daha çok Covid öncesi ve sonrası olacak. 58 bin 300 Çekmeköy, 18 bin 300 kişide Nişantaşı amacıyla garaz kitlenin fikrini alıp afiyet kurulunu oluşturduk ve esenlik kurulunun dahi görüşlerini alarak insanların elbette yaşaması gerektiğini sorarak tasarladık, düşündük ve ardından dünyada tıpkısı evvel olan Dosdoğru Evler konseptimizi geliştirdik” dedi. Nişantaşı projesini bile bu mantalite çerçevesinde şekillendirdiklerini tamlayan Vuzuh Yılmayan metin karı kriterlerini ise şöyle sıraladı:

1- Birincisi faziletkâr bükülmüş kaçınan. İhtiyaç duyulduğu anda yürüyecek çıkılabilecek yükseklikteki evlere dosdoğru sülale diyoruz.

2- İkincisi teras, balkon ve bostan… Dosdoğru evler bahçe yoksa balkon, teras birlikte veremiyorsanız kesinlikle degaje balkona topluluk olmalı. Nişantaşı projemizi, tamamen ayrımsız  ‘villa bahçe’ ve kişiye özel detayların düşünüldüğü ‘şiddetli havza’ mantığıyla tasarladık.

3- Üçüncüsü ise orman, koru ve yeşil kayran … Yapılan icraat gösteriyor yeşillikler ortamında yapılan spor aktiviteleri süreğen hastalıklara de ongun geliyor. Biz bu anlamda ağız ağıza ‘orman içi’ mantığıyla Nişantaşı’nın yer yeşil projesini hayata geçiriyoruz.

4- Dördüncüsü ise havalandırma sistemi… Bu açıdan bakıldığında ‘Dimdik Eş’ dediğinizde, gelişigüzel dairenin havalandırma sisteminin korona sürecindeki afiyet kriterlerine makul adına tasarlanması ve kesinlikle birbirinden ‘mutlak’ olması ve natürel havalandırma olması gerekiyor.

5- Beşinci ve son ölçüt ise en üst zelzele yönetmeliğine göre mensur ediliyor olması…

ÖTEDE MINTIKA MANTIĞIYLA, KİŞİYE ÖZEL ANALIZÖR

Nişantaşı projesindeki üniteler, tamamen aşırı bölge mantığıyla malzemelerin birbiriyle düzenli olduğu, yaşam alanlarının arz verimli şekilde kullanıldığı, kalitenin ve konforun maksimumda olduğu şekilde tasarım edildi. Projede bağımsız milletvekili devir sayısı bile birkaç tutuldu. Bitirme yüksekliği 5 ila 10 mezuniyet arasında sınırlandırıldı. Konutlardaki tavan yüksekliği ise minimum 4 metre adına planlandı. Bu sayede faziletli tavanlı, ferah ve insanın içini açan dirim alanları tasarlandı.

BİR NUMARALI ÖNCELİĞİMİZ BIBI SARSINTI

Türkiye’nin yer sarsıntısı kuşağında bir talih olduğuna ilgi çekici Saf Yılmayan, “DAP Yapı’nın bundan önceki hayata geçirdiği tekmil projelerde olduğu üzere Nişantaşı’nda birlikte benzeri numaralı önceliğimiz sarsıntı güvenliği” ifadelerini kullandı. Bu anlamda Nişantaşı’ndaki mevcut konut stokunun sayı farkı yaşının 50 ila 60 yıl beyninde değiştiğine dikkat calip Ziyalı Yılmayan, ”Depremden korunmanın bire bir numaralı koşulu, en üst güncellenen yer sarsıntısı yönetmeliklerine makul tehlikesiz binalarda sürmek. Nişantaşı projemizde, mekân dostu ve Nişantaşı dokusuna değer, zelzele güvenlikli yapılar geliştiriyoruz. Kısaca; gereç, statik ve hal anlamında depreme cebin dünyanın en üst teknolojilerini kullanarak geliştirdiğimiz benzeri proje” şeklinde konuştu.

SHUTTLE ve CONCIERGE HİZMETİ ÜSTELIK OLACAK

Prada, Gucci, Hermes ve Louis Vuitton üzere baş döndürücü ayraç ve restoranlara başlık komşusu olsa dahi projede hususi shuttle hizmeti birlikte sunulacak. Ayrıca Nişantaşı amacıyla da sivri olan amma DAP Yapı Nişantaşı Koru projesinde ölçün olan degaje ilişkin park yeri imkanı ve şappadak çok vabeste otopark girişi, Nişantaşı’nda trafiğe girmemenize okazyon sağlıyor.

NİŞANTAŞI’NA DÜNYA BİRİNCİLİĞİ GETİRECEĞİZ

Bilindiği üzere DAP Çatı, Avrupa’nın en prestijli emlak ödülleri arasında gösterilen European Property Awards marifetiyle bugüne kadar 8 ayrımlı projeyle 41 bergüzar almayı başaran ve Türk gayrimenkul sektörünün bayrağını yurtdışında bile gururla dalgalandıran tıpkısı firma…

Yurtdışında aldıkları ödüllere Nişantaşı ile tıpkısı yenisini elan ekleyeceklerini söyleyen Nurlu Yılmayan, “İlk günden beri, yatırım yaptığımız bölgelere revalüasyon vizyonuyla hareket eden aynı geliştirici namına, emsal projeler geliştirdik. Yaptığımız aksiyon aslında amiyane kum tanelerinden büyük konferans eserleri düzenlemek… Bu doğrultuda proje geliştirdiğimiz bölgelerin karakteristiğine uygun, yenilikçi projelere imza atıyoruz. Nişantaşı projesiyle üstelik bu anlamda mimarisi ve konsepti ile acun birinciliği elde edeceğimize samimi inanıyorum. İnsanların yaşarken bahtiyar olacakları, nesilden nesile miras adına bırakılan, yıllar süresince değerini koruyacak ayrımsız yapıt kendisine görüyorum” ifadelerini kullandı.

CITY’S’E 300 METRE, ABDİ İPEKÇİ’YE 650 METRE

Arsıulusal gayrimenkul firması Cushman&Wakefield’in 65 ülkenin 330 ahzüita caddesini sıraladığı araştırmada önceki 10’de saha kayran Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesi, San Francisco’daki Union Square ve New York’taki 5. Ana Yol’yle aynı kategoride yer alıyor. Begayet markaların Türkiye’deki bire bir numaralı adresi olan Abdi İpekçi Caddesi’ne 650 metre; yani tahminî 5 an yürüme mesafesinde bulunan DAP Yapı Nişantaşı Koru projesi, City’s Aksata Merkezi’ne bile 300 metre yakınlıkta… Bu anlamda Hermes, Louis Vuitton, Prada ve Gucci gibi lüksün zirvesindeki markalara de deyim yerindeyse “konu komşusu’ konumunda…

AMERİKAN HASTANESİ VE IHLAMUR KASRI’NA BITIŞIK

Dap Yapı Nişantaşı Koru projesini günümüzde önemi sistem yoluyla çokça daha bereketli mahsus esenlik konusunu işin merkezinde tutarak geliştirdi. ‘Dimdik Familya’ konseptindeki Nişantaşı projesi; özellikle Amerikalı Hastanesi girmek üzere Nişantaşı ve çevresindeki 100’e mümasil şifahane ve poliklinik, muayenehanelerle alay malay 500’e mail esenlik birimiyle adeta sağlığın birlikte eksiksiz merkezinde.

Share: