Nişantaşı’nda yıpranmamış sivri terasınızda Argıt manzaralı havuz keyfi

Dünyada mütemmim beklentilerinin değişimi, müstevli etkisi, konfor anlayışının artması kabil etkenlerle lüksün bile tanımı daha çok değişti. Bundan 20-30 sene önceki merkezi bölgelerde yeni aynı bina ölçüsüz olmaya tam iken günümüzde tüketiciler daha çok yeni ve çılgın kavramları ile de yetinmeyip kendilerine ‘’lüksün ötesinde’’ henüz güçlü argümanlar sunulmasını istiyor.

DAP Çatı birlikte bu beklentileri görerek, ‘’lüksün ötesinde’’ tasarladığı eskimemiş konseptini Nişantaşı’na getiriyor.  Türkiye’nin dünyaya açılan yüzü kendisine sanatın, modanın, lüksün merkezi konumunda olan Nişantaşı’nda ‘’lüksün ötesinde’’ aynı yaklaşımla sunulan Nişantaşı Koru projesini ve bire bir evi ‘’lüksün ötesinde’’ işleyen 5 ölçüt ise şu şekilde:

1. Birinci kriter, şehrin merkezinde dünyaca adlı ve esaslı tıpkısı semtte meydan alması

Nişantaşı Koru projesi, iki kıtayı birbirine bağlayan acun başkenti İstanbul’un merkezinde, şehir dışından evet bile yurtdışında gelenlerin da kesinlikle konuşma etmeden dönmediği dünyanın arz esaslı ve prestijli semtlerinden Nişantaşı’nda yer alıyor. Lokasyon namına Amerikalı Hastanesi ile Ihlamur Kasrı arasında yer kayran proje, Dünyanın önde gelen çılgın ve prestijli markalarının kayran aldığı Abdi İpekçi Caddesi’ne 650 metre, City’s Aksata Merkezi’ne ise 300 metre mesafede bulunuyor. Bu anlamda Hermes, Louis Vuitton, Prada ve Gucci kadar lüksün zirvesindeki markalara dahi tabir yerindeyse “husus komşusu’ konumunda.

Arsıulusal taşınmazlar firması Cushman&Wakefield’in 65 ülkenin 330 ahzüita caddesini sıraladığı araştırmada evvel 10’da kayran düzlük Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesi, San Francisco’daki Union Square ve New York’taki 5. Cadde’yle benzeri kategoride saha alıyor.

 

2. ‘’Lüksün ötesinde’’ aynı lüp ikinci kriteri ise eşine az rastlanır, vabeste sayıda aynı yapıya ehil olması

Cevahir kadar eşine az rastlanır, kapalı sayıda kişinin sahibi olabileceği bir proje olan Nişantaşı Koru, 25 dönüm yer üzerinde elden 160 gelişigüzel kişiyi ayrıcalıklı bire bir yaşamla buluşturuyor.  Bahçe villa konforunu Nişantaşı’nda şehrin kalbine ilk kez taşıyan projede dairelere çatı girişi ile birlikte bahçeden üstelik girilebilirken, ayazlık villalarda ise mimaride doğanın iyileştirici gücü yöre plana çıkarılıyor.

3. Üçüncü kriterimiz ise begayet bölge mantığıyla mutasavver, zata mahsus hane seçenekleri olması

Tüketicilerin ölçüsüz beklentilerini baştan tanımlayan Nişantaşı Koru projesinin arz önemli ayrıcalıklarından biri erdemli tavanlar, açık ayazlık ve bahçeler, degaje salonlar, degaje ve konforlu odalar ve mutfaklar…

Aşırı mıntıka mantığıyla tasarlanan Nişantaşı Koru’bile 6. katta dairenize özel Derbent manzaralı sonsuzluk havuzları, 8 metreye vasıl tavan yükseklikleri, bostan villa ve ayazlık villa konsepti ile ofis büyüklüğünde teraslar hayatınızı genişletiyor.

Nişantaşı’nın dokusuna uyacak, insanın içini açacak mimarlık detaylar içeren proje, degaje ve mebzul hayat alanları beraberinde zata mahsus sonuç rütbe rastgele hizmetleri lüksle harmanlayarak sunuyor.

4. Dördüncü kriter ise, tıpkısı bırakıt gibi babadan oğula geçecek, bulunduğu şehre derece katacak nadir aynı danışma eseri niteliğinde olması…

Proje geliştirdiği bölgelerin karakteristiğine uygun, yenilikçi projelere imza atan Dap Bina, herhangi bir detayın titizlikle düşünüldüğü Nişantaşı Koru projesinde lüksü yeniden tanımlayan ayrıcalıklarıyla, nesilden nesile miras kalacak büyüklüğünde zer bir proje sunuyor.

5. Beşinci ve akıbet kriter ise tabiatıyla ‘’dimdik eş’’ kriterleri…

Dap Çatı, hep dünyayı etkisi altına kayran Covid-19 süreciyle alay malay, Çekmeköy’da 58 bin 300, Nişantaşı’nda 18 bin yabanlık meram kitlenin beklentilerini kulaktan Türkiye’üstelik ve Dünyanın mütenevvi ülkelerinde tescillenmiş ‘’Mıhlı Ev’’ konseptini geliştirdi. ‘’Metin Ocak’’ konseptinin ilkini, Çekmeköy Ormanköy projesiyle gerçekleştiren DAP Bina, bir konsepti deminden Nişantaşı’na taşıdı. Ilkin Ihlamur Kasrı tevessül etmek amacıyla komşusu olunan 60 bin metrekare alana sahip adeta siftinlik benzeri orman olan koru alanından mevrut eli nimetli oksijen sebebiyle, şehrin merkezinde aktif ve konforlu bire bir dirim sunacak.

 

Tıpkısı evin dosdoğru olması üzere 5 kriteri karşılaması gerekiyor:

1- Birincisi erdemli eğik olmayacak. İhtiyaç duyulduğu anda yürüyecek çıkılabilecek yükseklikteki evlere zinde aile diyoruz.

2- İkincisi ayazlık, teras ve bostan… Mıhlı evler bahçe yoksa teras, balkon dahi veremiyorsanız banko açık balkona ehil olmalı. Nişantaşı projemizi, tamamen aynı ‘villa bahçe’ ve kişiye özel detayların düşünüldüğü ‘lüks bölge’ mantığıyla tasarladık.

3- Üçüncüsü ise orman, koru ve yeşil alan … Yapılan icraat gösteriyor yeşillikler zarfında yapılan spor aktiviteleri süreğen hastalıklara dahi ongun geliyor. Tığ bu anlamda ağız ağıza ‘orman içi’ mantığıyla Nişantaşı’nın sunu yeşil projesini hayata geçiriyoruz.

4- Dördüncüsü ise havalandırma sistemi… Bu açıdan bakıldığında ‘Sağlıklı Aile’ dediğinizde, her dairenin havalandırma sisteminin korona sürecindeki esenlik kriterlerine akla yatkın yerine tasarlanması ve kesinlikle birbirinden ‘mutlak’ olması ve tabii havalandırma olması gerekiyor.

5- Beşinci ve sonuç kriter ise en üst zelzele yönetmeliğine bakarak nesir ediliyor olması

‘’Sağlıklı Ocak’’ konseptinin yeryüzü makro kriterlerinden biri olan hareket konusuna özen çekici Dap Bina Yönetim Kurulu Başkanı Işıklı Yılmaz, “DAP Çatı’nın bundan geçmiş hayata geçirdiği tamam projelerde olduğu kadar Nişantaşı’nda üstelik benzeri numaralı önceliğimiz deprem güvenliği” ifadelerini kullandı. Nişantaşı’ndaki kâin hane stokunun averaj yaşının 50 ila 60 yıl ortada değiştiğine ilgi çekici Saf Yılmayan,” Depremden korunmanın tıpkısı numaralı koşulu, en son güncellenen sarsıntı yönetmeliklerine akıllıca sakıncasız binalarda daim olmak. Nişantaşı Koru projemizde, belde dostu ve Nişantaşı dokusuna layık, deprem güvenlikli yapılar geliştiriyoruz. Özetle; malzeme, stator ve hal anlamında depreme cebin dünyanın en son teknolojilerini kullanarak geliştirdiğimiz ayrımsız proje” şeklinde konuştu.

Mimarisi ve tasarımı ile yıllar süresince derece kazanacak bir proje geliştirdiklerini tamlayan Dap Bina Umumi Heyet Başkanı Nurlu Yılmaz, “İlk günden beri, yatırım yaptığımız bölgelere revalüasyon vizyonuyla debi eden bire bir geliştirici olarak, emsal projeler geliştirdik. Yaptığımız aksiyon esasta alelade kum tanelerinden iri müzakere eserleri tahsis etmek…Nişantaşı Koru projesiyle birlikte bu anlamda nesilden nesile miras namına bırakılan, dünyada parmakla gösterilecek ve yıllar süresince değerini koruyacak bire bir yapıt geliştirdik. DAP Yapı’nın yenilikçi vizyonuyla Taşınmazlar Bölük güvencesinin birleşimi olan bu proje; iki kıtayı birbirine bağlayan acun başkenti İstanbul’umuzun gözbebeği Nişantaşı’nda, 50 sene sonradan üstelik değerine değer katacak mücevher kadar eşsiz benzeri yapıt olacak.” İfadelerini kullandı.

KATMERLI MINTIKA MANTIĞIYLA, KİŞİYE ÖZEL ÇÖZÜMLER

 Nişantaşı projesindeki üniteler, tamamen şiddetli mıntıka mantığıyla malzemelerin birbiriyle ağır ezgi olduğu, dirim alanlarının yer artağan şekilde kullanıldığı, kalitenin ve konforun maksimumda olduğu şekilde tasarım edildi. Projede mutlak çağ sayısı de az tutuldu. Bitirme yüksekliği 5 ila 10 mezuniyet beyninde sınırlandırıldı. Konutlardaki tavan yüksekliği ise minimal 4 metre adına planlandı. Bu sayede erdemli tavanlı, bol ve insanın içini açan hayat alanları tasarlandı.

NİŞANTAŞI’NDA BİR İLK BOSTAN VİLLA KONSEPTİ

Hane ve yaşam alanı anlamında Nişantaşı’nda, sıfır bir lüksü getiren Dap Bina, bostan villa konseptinide Nişantaşı’nda bire bir ilk adına sunacak. İster binadan isterseniz bahçeden evinize gireceğiniz, çocuklarınızın bahçede oynarken sizin havuzda fasıla geçireceğiniz, doğayı ve lüksü villa konforunda, Nişantaşı’nda yaşanacak evler.

DAİRE KADAR TERASLAR

Projede doğanın ‘ıslah’ gücünün ön plana çıkarıldığı Dap Çatı Nişantaşı Koru projesinde saf gelgel ve bol müvellidülhumuza; kat kadar olan villa konseptindeki teraslar, salonlar, akak odaları ve mutfaklardan evinizin içine dolacak. Başta Ihlamur Kasrı tevessül etmek için komşusu olduğunuz 60 bin metrekare alana ehil adeta adi bire bir orman olan koru alanından gelen eli nimetli müvellidülhumuza sebebiyle, şehrin merkezinde olmanıza rağmen, kendinizi ormanda yaşıyormuş gibi hararetli hissedeceksiniz.

Hesabına bakarak salonunuzdan terasınıza geçip, misafirlerinizle sevinçli koru ve Derbent manzarasına alın keyifli sohbetler edebilir, yerine göre bile akak odanızdan terasınızdaki havuza geçip güne spor yaparak başlayabilirsiniz. Mutfaklardan hem salonlara hem dahi teraslara ulaşılmasıyla adeta aynı teknede yaşar kadar Nişantaşı’nın kalbinde gelişigüzel detayı özenle mutasavver, hususi müfrit konseptini Nişantaşı’nda hayata geçiriliyor.

Share: