Nurdağı’nda 25 yataklı beyaban hastanesi kuruldu

Nurdağı’nda 25 yataklı kumluk hastanesi kuruldu

Depremzedeler amacıyla Nurdağı’na 25 yatak kapasiteli badiye hastanesi kuruldu

GAZİANTEP – Kahramanmaraş merkezli depremlerin peşi sıra Nurdağı ilçesine kurulan 25 yataklı, 10 taşımalık ve çerge alanına erbap müstacel keyif ve tetkik hizmeti sunan badiye hastanesi, Boehringer Ingelheim firması vasıtasıyla Sağlık Bakanlığı’na devredildi. Ant teyit işlemleri gerçekleştikten sonra önce doğuma karı sahipliği yaptı.

Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde kurulan, 10 konteynır ve çerge alanına eş ivedili afiyet ve istikşaf hizmeti tevessül etmek üzere 25 yataklı vagon beyaban hastanesi depremden etkilenenlerin hizmetine sunuldu.

Kumluk hastanesinin 7 düz hekim, 2 ATU, 2 pediatri uzmanı, 2 avrat tevellüt uzmanı, 1 göz hastalıkları uzmanı, 27 koruyucu afiyet personeli, 15 arılık personeli ve 15 güvenlik görevlisi başlamak amacıyla toplamda 71 personel çöl hastanesinde fariza alıyor. Şifahane 13 Mart haset itibariyle 112 parasız 1 mevlit ve 5 rüyet hastası otama hizmetlerinin verildiği tabir edildi.

“Nurdağı Çap Hastanemiz hangi yazıkki kullanılamaz durumdaydı”

Gaziantep Afiyet İl Müdürü Beklenti Mutlu Tiryaki, “Depremden yeryüzü çokça etkilenen iki ilçemizden biri olan Nurdağı ilçemizdeyiz. Asrın felaketinde ciddi zarar gördü, maalesef kayıplarımız ve yaralılarımız oldu. Nurdağı ilçemize geldik evvel çalışmalarımıza burada başladık. Nurdağı Ihtişam Hastanemiz ne yazık kim kullanılamaz durumdaydı. Ivedi kendisine UMKE ekiplerimizi ve çadırlarımızı gönderdik, kurduktan sonradan keyif hizmetimize başladık. Zaman geldiğimiz nokta ise Çöl Hastanemizi kullanmaya başladık bura bize Boehringer Ingelheim firması yoluyla yapılarak Afiyet Bakanlığına bağışlandı. Şuanda bakım almış durumda bulunan hastanemiz 25 yataklı vagon, 10 konteynır ve çerge alanı var. Müstacel afiyet ve tetkik hizmeti verilmekte, 3 parça konteynırda ise araştırı hizmeti verilmektedir. Laboratuvar, röntgen hizmeti birlikte 25 yataklı müşahede yataklı odalarımız hastalarımızı hizmet verebilir durumdadır” ifadelerini kullandı.

“İlk posta çöl hastanemizde bir doğum gerçekleşti”

Başmuallim Tiryaki, “Badiye hastanemizde domuzuna bire bir fenomen gerçekleşti, İlçemizde ilk defa beyaban hastanemizde bire bir doğum gerçekleşti. Annenin ve bebeğinde durumu gayet mebzul, rasat altındalar rastgele ne bir sevgili çıkmazsa akşam kendilerini taburcu edeceğiz. Şuan 2 gebemiz elan sırada bekliyor. Onlarda bugün evet rasat altına alacağız evet da yarın sabahleyin itibariyle hastanemize davet edip doğumlarını gerçekleştireceğiz” diyerek konuştu.

Share: