O ülkede ailesiyle daim olmak istemeyen gençlere kira desteği

İspanya’nın Madrid ve Barcelona kabilinden büyük şehirlerinde evlerin dörtte birinden daha azının kiralık olması tahaffuz sorununa kere açtı.

Yeterli sayıda kiralık lüp bulunamadığı ve kâin kiralık evlerin çokça erdemli fiyatlarla kamera bulduğu kentlere eş sahipliği fail İspanya’birlikte Sosyalist Tümen’den ve Podemos’fecir oluşan hükümetin kira kontrollerini devreye sokacağı öğrenildi.

Büyük bir tahaffuz problemiyle çıban etmeye çalıştıklarını söyleyen İspanya Başbakanı Pedro Sanchez, çoluk çocuk için kira yardımı planladıklarını duyurdu.

Buna göre; yılda 23 bin 725 euro’dan (tahminî 244 bin TL) elan az kazanan 18-35 yaş arasındaki kişilere 250 euro’luk (yaklaşık 2 bin 570 TL) icar yardımı yapılması bekleniyor.

Daha serbest benzeri tahaffuz paketinin parçası olan bu yıpranmamış kararda, iki yıla büyüklüğünde ifa yapılması planlandı.

EŞ SAHİPLERİNE KÖTÜ HABER

Yıpranmamış kiralama kanunu taslağında, serencam yıllarda kiraların haddinden fazla çok yükseldiği bölgelerdeki para sahipleri amacıyla de icar arka sınırı belirlenmesine saha verildi.

Yardımın adam başına mı yoksa kiralanan ofis başına mı yapılacağına ise elan bilahare değişmeyen verileceği açıklandı.

İspanya’birlikte KOVID-19 ölümleri son 2,5 ayın sunu bağan seviyesinde

 

İngiltere’üstelik hane fiyatları 14 yılın zirvesinde

 

müzayede ile kiralama dönemi

 

Share: