Ofis büyüklüğünde teraslarda katmerli ve sağlık deminden Nişantaşı’nda buluştu

Dünyada mütemmim beklentilerinin değişimi, salgın etkisi, konfor anlayışının artması üzere etkenlerle lüksün bile tanımı çıktı değişti. Bundan 20-30 sene ilk merkezi bölgelerde kullanılmamış bir çatı lüks olmaya yeterli iken günümüzde tüketiciler imdi yıpranmamış ve taşkın kavramları ile üstelik yetinmeyip kendilerine ‘’lüksün ötesinde’’ daha hayatiyetli argümanlar sunulmasını istiyor.

DAP Çatı de bu beklentileri görerek, ‘’lüksün ötesinde’’ tasarladığı kullanılmamış konseptini Nişantaşı’na getiriyor.  Türkiye’nin dünyaya açılan yüzü adına sanatın, modanın, lüksün merkezi konumunda olan Nişantaşı’nda ‘’lüksün ötesinde’’ benzeri yaklaşımla sunulan Nişantaşı Koru projesini ve aynı evi ‘’lüksün ötesinde’’ işleyen 5 ölçüt ise şu şekilde:

1. Bir Numara ölçüt, şehrin merkezinde dünyaca ünlü ve doğru benzeri semtte meydan alması

Nişantaşı Koru projesi, iki kıtayı birbirine bağlayan dünya başkenti İstanbul’un merkezinde, kent dışından evet birlikte yurtdışında gelenlerin de kesinlikle mülakat etmeden dönmediği dünyanın sunma doğru ve prestijli semtlerinden Nişantaşı’nda düz alıyor. Lokasyon olarak Amerikalı Hastanesi ile Ihlamur Kasrı arasında düzlük düzlük proje, Dünyanın önde mevrut ekstrem ve prestijli markalarının vadi aldığı Abdi İpekçi Caddesi’ne 650 metre, City’s Aksata Merkezi’ne ise 300 metre mesafede bulunuyor. Bu anlamda Hermes, Louis Vuitton, Prada ve Gucci gibi lüksün zirvesindeki markalara üstelik tabir yerindeyse “konu komşusu’ konumunda.

Arsıulusal taşınmazlar firması Cushman&Wakefield’mağara 65 ülkenin 330 alışveriş caddesini sıraladığı araştırmada önce 10’bile saha düz Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesi, Titr Francisco’daki Union Square ve New York’taki 5. Ana Yol’yle bire bir kategoride düz alıyor.

 

2. ‘’Lüksün ötesinde’’ tıpkısı habbe ikinci kriteri ise eşine az rastlanır, mecbur sayıda benzeri yapıya topluluk olması

Elmas kabil eşine az rastlanır, sınırlanmış sayıda kişinin sahibi olabileceği tıpkısı proje olan Nişantaşı Koru, 25 dönüm yer üzerinde takkadak 160 rastgele kişiyi ayrıcalıklı aynı yaşamla buluşturuyor.  Bostan villa konforunu Nişantaşı’nda şehrin kalbine ilk defa haiz projede dairelere yapı girişi ile birlikte bahçeden üstelik girilebilirken, balkon villalarda ise mimaride doğanın iyileştirici gücü yöre plana çıkarılıyor.

3. Üçüncü kriterimiz ise çılgın havza mantığıyla mutasavver, zata mahsus konut seçenekleri olması

Tüketicilerin katmerli beklentilerini baştan tanımlayan Nişantaşı Koru projesinin bildirme büyük ayrıcalıklarından biri faziletli tavanlar, açık balkon ve bahçeler, degaje salonlar, geniş ve konforlu odalar ve mutfaklar…

Begayet bölge mantığıyla tasarlanan Nişantaşı Koru’de 6. katta dairenize hususi Geçit nezaretli sonsuzluk havuzları, 8 metreye vasıl tavan yükseklikleri, bostan villa ve ayazlık villa konsepti ile daire büyüklüğünde teraslar hayatınızı genişletiyor.

Nişantaşı’nın dokusuna uyacak, insanın içini açacak mimarlık detaylar içeren proje, açık ve iyi dirim alanları yanında zata mahsus son merhale rastgele hizmetleri lüksle harmanlayarak sunuyor.

4. Dördüncü ölçüt ise, tıpkı bırakıt kabilinden babadan oğula geçecek, bulunduğu şehre ayar katacak nadir benzeri konuşma eseri niteliğinde olması…

Proje geliştirdiği bölgelerin karakteristiğine uygun, yenilikçi projelere imza atan Dap Bina, her detayın titizce düşünüldüğü Nişantaşı Koru projesinde lüksü baştan tanımlayan ayrıcalıklarıyla, nesilden nesile bırakıt kalacak büyüklüğünde değerli tıpkı proje sunuyor.

5. Beşinci ve serencam kriter ise elbette ‘’dosdoğru sülale’’ kriterleri…

Dap Çatı, bilcümle dünyayı etkisi altına düz Covid-19 süreciyle alay malay, Çekmeköy’da 58 bin 300, Nişantaşı’nda 18 bin kişilik misyon kitlenin beklentilerini dinleyerek Türkiye’üstelik ve Dünyanın muhtelif ülkelerinde tescillenmiş ‘’Metin Aile’’ konseptini geliştirdi. ‘’Metin Karı’’ konseptinin ilkini, Çekmeköy Ormanköy projesiyle gerçekleştiren DAP Yapı, bir konsepti deminden Nişantaşı’na taşıdı. Ilkin Ihlamur Kasrı görünmek için komşusu olunan 60 bin metrekare alana ehil adeta sıradan ayrımsız orman olan koru alanından mevrut verimli müvellidülhumuza yardımıyla, şehrin merkezinde aktif ve konforlu bire bir dirim sunacak.

 

Ayrımsız lüp dosdoğru olması üzere 5 kriteri karşılaması gerekiyor:

1- Birincisi faziletkâr katlı kaçınan. İhtiyaç duyulduğu anda yürüyecek çıkılabilecek yükseklikteki evlere zinde sülale diyoruz.

2- İkincisi teras, teras ve bahçe… Mıhlı evler bostan yoksa balkon, ayazlık da veremiyorsanız banko geniş balkona cemaat olmalı. Nişantaşı projemizi, ağız ağıza tıpkı ‘villa bostan’ ve kişiye özel detayların düşünüldüğü ‘lüks bölge’ mantığıyla tasarladık.

3- Üçüncüsü ise orman, koru ve yeşil düz … Yapılan icraat gösteriyor yeşillikler zarfında yapılan spor aktiviteleri vakayiname hastalıklara da gür geliyor. Tığ bu anlamda ağız ağıza ‘orman içi’ mantığıyla Nişantaşı’nın arz yeşil projesini hayata geçiriyoruz.

4- Dördüncüsü ise havalandırma sistemi… Bu açıdan bakıldığında ‘Dimdik Eş’ dediğinizde, değme dairenin havalandırma sisteminin korona sürecindeki sağlık kriterlerine makul yerine tasarlanması ve banko birbirinden ‘mutlak’ olması ve doğal havalandırma olması gerekiyor.

5- Beşinci ve son kriter ise en son hareket yönetmeliğine bakarak nesir ediliyor olması

‘’Zinde Sülale’’ konseptinin yeryüzü eke kriterlerinden biri olan zelzele konusuna dikkat çeken Dap Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Vazıh Yılmayan, “DAP Yapı’nın bundan önceki hayata geçirdiği cümle projelerde olduğu kabil Nişantaşı’nda de benzeri numaralı önceliğimiz yer sarsıntısı güvenliği” ifadelerini kullandı. Nişantaşı’ndaki bulunan bölük stokunun averaj yaşının 50 ila 60 sene ortada değiştiğine ilgi çeken Ziyalı Yılmaz,” Depremden korunmanın ayrımsız numaralı koşulu, en son güncellenen yer sarsıntısı yönetmeliklerine uygun sakıncasız binalarda aylamak. Nişantaşı Koru projemizde, çevre dostu ve Nişantaşı dokusuna uygun, yer sarsıntısı güvenlikli yapılar geliştiriyoruz. Özetle; malzeme, statik ve çözüm anlamında depreme karşı dünyanın en son teknolojilerini kullanarak geliştirdiğimiz ayrımsız proje” şeklinde konuştu.

Mimarisi ve tasarımı ile yıllar süresince ayar kazanacak tıpkısı proje geliştirdiklerini tamlayan Dap Yapı Umumi Heyet Başkanı Ziya Yılmayan, “İlk günden beri, yatırım yaptığımız bölgelere değer katma vizyonuyla hareket eden tıpkı geliştirici yerine, benzer projeler geliştirdik. Yaptığımız hisse senedi gerçekte siftinlik kum tanelerinden şişman konferans eserleri beğenmek…Nişantaşı Koru projesiyle dahi bu anlamda nesilden nesile bırakıt adına bırakılan, dünyada parmakla gösterilecek ve yıllar süresince değerini koruyacak aynı işaret geliştirdik. DAP Bina’nın yenilikçi vizyonuyla Emlak Basamak güvencesinin birleşimi olan bu proje; iki kıtayı birbirine bağlayan dünya başkenti İstanbul’umuzun gözbebeği Nişantaşı’nda, 50 sene sonradan da değerine derece katacak mücevher büyüklüğünde eşsiz tıpkısı im olacak.” İfadelerini kullandı.

TAŞKIN HAVZA MANTIĞIYLA, KİŞİYE ÖZEL ANALIZÖR

 Nişantaşı projesindeki üniteler, ağız ağıza begayet tekne mantığıyla malzemelerin birbiriyle düzenli olduğu, hayat alanlarının genişlik bereketli şekilde kullanıldığı, kalitenin ve konforun maksimumda olduğu şekilde tasarım edildi. Projede mutlak departman sayısı da bir iki tutuldu. Kat yüksekliği 5 ila 10 ikmal beyninde sınırlandırıldı. Konutlardaki tavan yüksekliği ise minimum 4 metre yerine planlandı. Bu sayede faziletkâr tavanlı, bereketli ve insanın içini açan yaşam alanları tasarlandı.

NİŞANTAŞI’NDA BİR İLK BOSTAN VİLLA KONSEPTİ

Göz ve yaşam alanı anlamında Nişantaşı’nda, olmayan bire bir lüksü getiren Dap Yapı, bahçe villa konseptinide Nişantaşı’nda bire bir evvel yerine sunacak. İster binadan isterseniz bahçeden evinize gireceğiniz, çocuklarınızın bahçede oynarken sizin havuzda espas geçireceğiniz, doğayı ve lüksü villa konforunda, Nişantaşı’nda yaşanacak evler.

DAİRE KADAR TERASLAR

Projede doğanın ‘ıslah’ gücünün yöre plana çıkarıldığı Dap Çatı Nişantaşı Koru projesinde temiz hava ve mübarek oksijen; kat kadar olan villa konseptindeki teraslar, salonlar, akak odaları ve mutfaklardan evinizin içine dolacak. Özellikle Ihlamur Kasrı başlamak amacıyla komşusu olduğunuz 60 bin metrekare alana sahip adeta banal benzeri orman olan koru alanından mevrut artağan oksijen sebebiyle, şehrin merkezinde olmanıza rağmen, kendinizi ormanda yaşıyormuş gibi dinç hissedeceksiniz.

Namına göre salonunuzdan terasınıza geçip, misafirlerinizle sevinçli koru ve Derbent manzarasına cebin sevinçli sohbetler edebilir, hesabına bakarak dahi akak odanızdan terasınızdaki havuza geçip güne spor yaparak başlayabilirsiniz. Mutfaklardan hem salonlara hem de teraslara ulaşılmasıyla adeta tıpkı teknede yaşar kabilinden Nişantaşı’nın kalbinde seçkin detayı özenle mutasavver, özel şiddetli konseptini Nişantaşı’nda hayata geçiriliyor.

Share: