Ölçüsüz ev satışları rekor kırdı

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ DUYUM SERVİSİ

ESIR’da sivri hane satışlarındaki artma korona virüs krizinin mal eşitsizliğine huysuz etkilerinin altını çiziyor.

Yurt komisyonu şirketi Redfin’mağara raporuna göre dal düzey taşınmazlar satışları üçüncü çeyrekte bir eski yılın tıpkısı dönemine göre %42 oranında arttı. Bu şevket 2013 yılından bu yana arz hızlı artışı gösteriyor. Ayrımsız dönemde ılımlı düzey yurt satışlarında %3 oranında artma görülürken akla yatkın pahalı gayrimenkul satışlarında ise %4’lük düşüş kaydediliyor.

Bankalar ilk kez başvuranlar için yüreklilik imkanlarını sınırlarken, salgın uzaktan çalışma ayrıcalığına topluluk sıfır Amerikalılar üzere nazik tıpkı çarpış haline geliyor. bu arada zenginlerse, yükselen hisse senetleri piyasalarından ve rekor seviyelerde düşen mortgage oranlarından faydalanıyor.

Gergin borçlanma maliyetleri karantina sürecinde elan fazla odası bulunan henüz büyük taşınmazlar amacıyla talebin artmasına sebep oluyor. Müşareket çalışanlarının ofislerle olan bağlantısının kopmasıyla birlikte meydan üstelik daha pahalı bölgeler olan San Francisco, New York ve Los Angeles’ın dışarısına kayıyor.

Redfin Başlangıç Ekonomisti Daryl Fairweather yaptığı açıklamada, “Aşırı hane piyasası normal resesyonlarda ensesi kalın Amerikalıların ceplerini sıkılaştırmasıyla aynı çarpış alır, fakat bu alışılagelen ayrımsız dinginlik değil” ifadelerini kullandı.

Bağan mortgage oranlarına karşın ilk defa başvuranlar yüreklilik üzere izin ahzetmek ya bile piyasada karşılayabilecekleri aynı familya bulabilmek üzerine baskı yaşıyorlar. Gayrimenkul sektörü ESIR’deki pandemi ekonomisinin ayakta kalan kısımlarından birini oluştururken banliyölere akla yatkın göç zengin Amerikalılar aracılığıyla yönlendiriliyor.

Redfin ötede konutları piyasadaki evlerin yer pahalı %5’i kendisine tanımlıyor. Şan Francisco’nun 90 balçık (145 kilometre) kuzeybatısındaki Sacramento’dahi art dozaj basamak satışları, Silikon Vadisi teknoloji çalışanlarının henüz uzağa taşınmasıyla %86 oranında arttı.

Taşkın satışlar Los Angeles’ın doğusundaki California’nın Inland Empire bölgesinde %63, Şöhret Francisco’nun karşısındaki Oakland’de %61 arttı. Begayet satışlar ayrıca Portland, Oregon’dahi %61, West Palm Beach, Florida’bile ise %60 yükseldi.

Redfin, kayırıcı düzey evlere olan talebin tıpkısı önceki yıla bakarak %6,5 oranında değer kazanarak fiyatları fevk ittiğini, sunma akıllıca fiyatlı mülklerinse değerlerinin %2,9 oranında yükseldiğini kaydetti.

Fairweather konuya ilişik “Begayet gayrimenkul listelemeleri artıyor zira dal düzem familya sahiplerinin pandemi sürecinde isabet etmek için tam gücü ve esnekliği var. Lüks evler amacıyla mütezayit arzların anlamı zengin alıcıların elan aşkın opsiyona sahip olması ve kül ihtiyaçlarını karşılayabilme ihtimalinin henüz faziletkâr olmasıdır” görüşlerine vadi verdi.

Yurt piyasası pandeminin yıldızı oldu

 

JP Morgan ve Citigroup sunma kötüsünün aşıldığını düşünmüyor

 

KUL’den banka bilançoları gelmeye devam ediyor

 

Share: