Omikron varyantı ofislerin sonunu mu getirecek?

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ ISTIHBARAT SERVİSİ

Güneş Tacı virüsün Omikron varyantı yükselen olay sayılarını birlikte getirdi. Her An mütezayit ayrımsız şekilde bazen hareket kollarının temelli adına evden mücahede sistemine geçebileceğine müteveccih spekülasyonlar yükseliyor. Kapsamlı tıpkısı değiş bölüm binalarının ve plaza bölgelerinin geleceğine müteveccih yavaş istifham işaretlerini da gündeme getiriyor. Bazı mesleklerde şümullü bir değiş görülecek olsa birlikte, bunun mihman olup olmayacağı elan bilinmiyor.

Forbes’un haberine bakarak korona virüs cephesinde ayrımsız sefer daha çabucacık artan vakalara tanıklık ediyoruz. Bu yükseliş itici havalardan kaynaklandığı kadar, Omikron varyantı zımnında dahi gerçekleşiyor. MEMLUK’lilerin yalnızca %61,6’sı aşı oldu. Hemencek yayılan Omikron varyantının ise telkih ergin bireylere da bulaşabileceği söyleniyor. Bu boyut ofise devir için detaylı vadeli belirsizliği de artırdı. Her An daha fazla çığır kolu evden çalışmaya geçtiği takdirde, ticari taşınmazlar alanı zayıflayacak.

Benzeri zamanda ofislerde çalışanlara hizmet veren restoran, saffet, asayiş üzere sektörlerde da yıkımı yanı sıra getirecek. Omikron varyantının ortaya çıkmasından önce, şirketler ofise dolaşma planlarını hayata geçirmeye başladı.

Ağustos ayında, PwC tarafından gerçekleştirilen ankete katılan şirketlerin %19’u tamamen ofise dönüşü beklediğini söylerken, %69’u hibrit benzeri sistemi planladıklarını açıkladı. Evden çalışmaya devam edeceğini söyleyen şirketlerin oranı ise %4 oldu. Ancak deminden şirketler ofise zaman planları konusunda belirsizliklerle mücadele ediyor. Owl Labs tarafından yapılan araştırmaya bakarak pandemi döneminde evden çalışanların %73’ü haftada en bir iki ayrımsız bölüm ofise giderken, cemi zamanlı ofise dönüşe cebin olduklarını belirtti. İşverenlerin %39’u ise çalışanlarının tüm zamanlı ofise dönmelerini istediklerini belirtti.

finansgundem.com’un derlediği bilgilere göre buna karşın şube alanlarında küçülmeye gidildiğini ve melez çalışmayı destekleyecek düzenlemeler yapıldığını bile söyledi.

Aheste seviyelerde vaka artışlarıyla karşılaşmaya bitmeme ettiğimiz takdirde işverenler ve çalışanlar, sürekli adına hibrit iş modellerini benimseyebilir. Çalışanlar engin himmet uygulamasını işverenlerden artık destekliyor. Bu nedenle da gelecekte ayrımsız alçak dengesi bulunması gerekecek. Korona virüs nedeniyle yaşanan konuşu güçlükler dahi hibrit çalışmanın temelli olmasına sefer açabilir.

Deutsche Bank’ta taciz skandalı: 1 art düzem bankacı kovuldu

 

Bankaların geleceği fintek şirketlerinde

 

BNP Paribas’ın ÇAKER birimine Kanadalı talip

 

Share: