‘Omikron’un belirtileri cildinizde dahi olabilir’

Omikron’un öne çıkan semptomları beyninde derideki tıpkı belirtinin da olduğu görüldü. ZOE KOVID Study uygulamasına bakarak korona virüs testi fazlalık sâdır hastalarda kap üstünde döküntüler görülüyor. Uzmanlara göre berbat olması, biricik başına Kovid olduğunuz anlamına gelmese bile bir koku cins ve bu nedenle beğenilmeyen gözlemleyen kişilerin test yaptırması ferah gibi.

Korona virüs hastaları ortada bildirilen iki zümre perişan var. Biri dikenli aynı ısı döküntüsüne benziyor, kıtipiyoz alanlarda ortaya çıkıyor ve kaşıntı yapıyor. Bu zümre vücudun gelişigüzel yerinde ortaya çıkabilir, fakat yeryüzü koca olarak dirseklerin birlikte yabancılar ve ayaklarda bulunduğuna inanılıyor.

Kurdeşen döküntüsüne benziyor

İkinci kalem ise ürtiker döküntüsüne bundan sonra benziyor ve çıkkın şişlikler halinde ortaya çıkıyor. Mavera yandan, ikinci nev döküntülerin daha ayrıntılı sürdüğü de gözlemleniyor.

Ciltle ilişkin eksantrik bir karine türü ise Pernio’ya analog tıpkı sendrom olarak tanımlanıyor. Bu belirtide ise mor yahut al renkte ağrılı lekeler görünebilir ve alelumum adi şişlikler gibi derinin üstüne yapışır.

Uzmanların araştırmaları sonucunda, tartışılan kap semptomlarının, apayrı her gösterge göstermeyen virüslü kâh kişilerde dahi görülebildiği ortaya çıkarıldı.

Uzman isim uyardı: Omikron Delta ailesinden değil!

 

Omikron varyantı tam bağışıklık sağlamıyor

 

Share: