Ordu Valisi Sonel, işçilerle fındık topladı

Kalaba Valisi Tuncay Sonel, Altınordu ilçesinde fındık bahçesini görüşme ederek, işçilerle hasat yaptı. ???????

Kentte fındık üreticileri, yaka kesimi için açıklanan tarihe göre bugün ürünlerini hasat etmeye başladı.

Bu kapsamda Vali Sonel, Altınordu ilçesi Teyneli Mahallesi’nde bire bir fındık bahçesinde etkin işçilerle tıpkı araya geldi.

Bir süre işçilerle fındık toplayan Sonel, ardından dostça ettiği çalışanlara kolaylıklar diledi.

İşçilere karpuz ikramında kâin Sonel, bahçe sahibine birlikte bereketli ayrımsız hasat dönemi geçirilmesini talep etti.

Sonel, 2022 yılı fındık hasat döneminin tekmil üreticilere doğru olmasını dileyerek, “Dünyada fındık üretiminde büyüklük adına bir numara sıradayız. Ülkemizde ise Ordu adına önceki sıradayız. Fındık hasat mevsimi resmi yerine 13 Ağustos itibariyle başladı.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın iki hafta evvel Cıvıl Cıvıl’ya geldiğini ve fındık kurum fiyatını 54 lira olarak açıkladığını hatırlatan Sonel, açıklanan fındık fiyatının çiftçiler ve ön halkı vasıtasıyla memnuniyetle karşılandığını aktardı.

Sonel, fındıkta verimi ve kaliteyi artırma çalışmalarının meyvelerini vermeye başladığını bile vurgulayarak, Kargaşa’üstelik bu zaman 240 bin ton rekolte beklendiğini tabir etti.

Fındıkta nitelik ve randımanın gani olması için komisyonca belirlenen tarihlerde hasadın yapılmasının çok majör olduğuna birlikte meni eden Sonel, “Kalaba’muzda fındık olmazsa olmazlarımızdandır. Fındık hayatın kendisi, hayatın gerçeğidir. ” ifadesini kullandı.

Ilbay Sonel, antrparantez şehre gelen 25 bin civarında ekincilik işçisinin bulunan olduğunu aktararak, “Bunların da ilimizde hasada katkılarını nail olmak üzere elimizden gelen değme şeyi yapıyoruz. 1,5-2 kamer onlar bizim misafirimiz. Kamu üreticilerimize kazasız, belasız ve fazlalaşan ayrımsız hasat mevsimi diliyorum.” diye konuştu.Share: