Ordu’da üreticilere 350 bin fide dağıtıldı

Kargaşa Büyükşehir Belediyesi yoluyla üreticilere 350 bin kışlık göveri fidesi dağıtıldı.

Kalabalık Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in başlattığı ekincilik ve üretim atağıyla gelişigüzel üreticilere yazlık ve kışlık sebze fideleri dağıtılıyor. Göveri Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi, Seracılığın Yaygınlaştırılması, Öğrenciler Toprakla Buluşuyor üzere çeşitli projelerle Kargaşa’birlikte sebzeciliğin ekonomik ölçekte yapılmasına yardım sağlayan ve sebzecilikle uğraşan üreticileri destekleyen Büyükşehir Belediyesi, Kalaba İl Ekincilik ve Orman Müdürlüğüyle birlikte yaptığı icraat kapsamında kışlık sebze üretimi kapsamında 350 bin sayı marul fidesini 19 ilçesindeki üreticilerine dağıttı. Bu dağıtımla birlikte Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin 3 yıllık süreçte dağıttığı fide sayısı yaklaşık 2.5 milyon nüsha oldu.

İl Ekincilik ve Orman Müdürlüğü kanalıyla 19 ilçedeki üreticilere ulaştırılan fidelerin tevzi programına Cıvıl Cıvıl Büyükşehir Belediyesi Umumi Sekreteri Sait İnan ve Kalaba İl Tarım ve Orman Müdürü Kemal Yılmaz üstelik katıldı.

“Ekincilik alanında yaptığımız hizmetler artarak bitmeme ediyor”

Kalaba Büyükşehir Belediyesi Umumi Sekreteri Sait İnan, Büyükşehir Belediyesinin Başbuğ Güler’in “Yalnız Başına yeten tıpkısı Cıvıl Cıvıl” amacı doğrultusunda var gücüyle çalıştığını söyledi.

Genel Sekreter İnan sözlerini şöyle tamamladı:

“Bilcümle hemşehrilerimizin doğumundan itibaren hayatının temas evresine raci Kalaba Büyükşehir Belediyemiz, Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’in isteklendirme ve destekleriyle ekincilik alanında bile yaptığı hizmetlere artarak devam ediyor. FINVER projesiyle dünyanın en şişman fındık üreticisi olan şirketlerinden birinin sahibiyiz. Benzeri şekilde seralar yoluyla fide üretimi gerçekleştiriyoruz. Zaman dahi kışlık göveri fidesi adına 350 bin skor marul fidesini İl Tarım Müdürlüğümüzün dahi destekleriyle çiftçilerimize ulaştıracağız. Dünyanın sunu iri sorunlarından birisi birey güvenliğinden sonraları dünyalık güvenliği diyoruz. Bunun üstelik genişlik oylumlu tarafı gıda güvenliği. Etrafımızda salgınlar, savaşlar hiç yarım olmuyor. Bu bağlamda yalnız başına yeten bire bir Cıvıl Cıvıl’yu manzara fail, yapmak üzere var kuvvetiyle çalışan Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’e üreticilerimiz hesabına teşekkür ediyorum. Tekmil üreticilerimize bol artımlı mahsulat diliyorum.” – KALABALIK

Share: